Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell megbámulni, ha én...

Miért kell megbámulni, ha én arcmaszkot viselek az utcán?

Figyelt kérdés

Köhögök is, meg azért hordom, mert én így döntöttem. Bajom nem lesz tőle, másnak sem. Akkor miért olyan érdekes ez, hogy még össze is kell súgni az ember háta mögött?


Köszi a válaszokat.


20/F



2020. márc. 16. 21:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
48%
Pedig 17-es olvassa ezek szerint a hivatalos oldalt. Ott is azt írják hogy a betegeknek kell a maszk.
2020. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Akkor hordják a betegek is. De én imádok szerepelni, meg kitűnni, így hát én is hordom :D
2020. márc. 16. 22:53
 23/26 anonim ***** válasza:
88%
Hát én még kemoterápia alatt beszereztem a maszkokat és már megszoktam, hogy bámulnak. Az egészség fontos és kész. 21/L
2020. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 TappancsMancs ***** válasza:
Foglalkozni milért kell vele?
2020. márc. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 TappancsMancs ***** válasza:

"Aki egészséges annak nem kell maszkot viselnie,"


Akkor nem igazán értjük. Maszk két okból is hordható:

1. aki fertőzött az ne fertőzzön másokat

2. aki nem akarja elkapni az is hordhat ezért maszkot


Olyan ember aki tudja hogy fertőzött:

- az nincs már az utcán, kórházi karanténban van

- maszkkal sem szabad közlekednie, hanem értesíti a hatóságot

>>> Elvileg kórházi karanténban van, tehát nincs vele dolga a közlekedő embereknek.


Aki pedig még csak kontakt személy és !lehet! fertőzött, az kötelező házi karanténban van, vagy szintén kórházban figyelik meg.

>>> Vele sincs dolga az embereknek.


Szinte nincs is olyan helyzet, amikor valaki tudja, hogy fertőzött és maszkban mászkál az utcán. Legalábbis normális egyének esetén nincs.

2020. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 TappancsMancs ***** válasza:

az idézet amihez írtam inkább így teljes:

"Aki egészséges annak nem kell maszkot viselnie, a maszkot a betegeknek lenne de mindenki megvette a betegek elol ami nem valami eszes döntés. "


Talán kis pontosítás sem árt és mondható úgy is, hogy: orvosi maszkot mindenki hordhat, mert nem tudjuk, hogy fertőzöttek vagyunk-e, és ne fertőzzünk meg másokat úgy, hogy csak hordozzuk. Így okésabb.

2020. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!