Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez? Gyorsabb tempót diktál...

Mi ez? Gyorsabb tempót diktál az agyam, mint amit a testem követni tudna? Nem értem mi történt velem.

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy nem vagyok képes normálisan olvasni. Eddig ment órákon át, de most 5 percet sem bírtam, mert egyszerűen a szemem folyamatosan siklik át a sorokon, és irdatlan sebességgel haladok. Nyilván azért nem villámolvasás, de ilyen még soha nem volt.

Megértem a lényegét, meg is maradnak a fő elemek, de nekem ez így nem élvezhető. Most épp egy Csáth Géza könyvet olvasok, de szeretném kiélvezni, így viszont olyan, mintha csak "megtanulnám" a kötetet, nem pedig szórakozásra használnám.


Memolife maxot szedek, koffeint fogyasztok, és nem zabálom tele magam minden órában, de ez ennyit nyomott volna a latba? Korábban is csináltam ilyen "életmód változtatást", de nem volt ilyen.


Többféle szöveggel is próbáltam, minddel ugyan ez a helyzet. Ha valamit látok amiből több van azt akaratlanul is megszámolom, ha látok egy táblát lefordítom angolra magamban, megállás nélkül gondolkozok magyarul-angolul, olyan, mintha nem is én lennék, hanem valaki öknkényesen pörgetné az agyamat. Most csak példákat mondtam, így szétszórtnak tűnhet. A lényeg, hogy igenis tudok koncentrálni dolgokra, de akaratlanul is "feldolgozom" a bejövő ingereket.


Mi az úristen van?



2020. ápr. 10. 17:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én alapvitaminokon túl nem szedek semmit, hébe hóba van egy plusz kiegészítő kúra.

Azt h gyorsan olvasok, a fősuli óta van, mikor rengeteget kellett olvasni és megtanulni. Azóta is tart. A filmeket gyorsítva nézem, hogy pörögjön le, kevesebb időm menjen el rá. Nálam türelmetlenség, sietség, kapkodás az, ami hajtja ezt a jelenséget.

2020. ápr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!