Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Férfiak hogy lehetnek ilyen...

Férfiak hogy lehetnek ilyen életképtelenek, hogy nem tudnak vásárolni?

Figyelt kérdés

És tudom, tudom, mindig van egy vagy két kivétel az éterben, aki a nő helyett vezeti a háztartást, meg közben még el is tartja a családot.... Most nem róluk van szó.

Fordultam be az egyik sorba, mikor a férfi áll a konzervek előtt is gondolkodik. Odaértem mellé, és megkérdezte, hogy lecsót nem látok véletlenül? Odanéztem a polcra, 2 másodperc múlva ki is bökte a szemem a lecsó. Még két féle is volt. Megkérdezte, mi a különbség a kettő között, azon kívül, hogy az egyik 150 forinttal olcsóbb? Hát honnan tudjam, eladó vagyok??? Mondtam szerintem semmi, de el kell olvasni a cimkéjét, az ne tegyem meg helyette? Meg főzzem is meg neki??

Hogy lehet ennyire életképtelen valaki? Ott van előtte, majd kiszúrja a szemét és percekig keresi, aztán még olvasni se tud.. Barátnőm szerint bunkó vagyok, és ha így viselkedek férfiakkal, soha nem lesz barátom. Szerintem meg csak egy felnőtt embernek tudnia kell vásárolni egyedül. Igaza van? Tényleg én fújom föl? Vagy a férfiak tényleg nem tudnak vásárolni?

L/24


2020. ápr. 26. 21:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez nem életképtelenség. Ha olyat kell vennem, amit amúgy máskor nem szoktam, még nem használtam, nem ismerem (és ez nem csak "férfias" dolgokra értendő pl. műszaki cikkek stb., hanem bármire) akkor nekem sem csak annyiból áll a történet, hogy odamegyek célirányosan, lekapom a polcról és ennyi. Pláne, ha olyan üzletben vagyok, amit amúgy nem ismerek annyira vagy pl. nálunk sokszor átrendezik őket és olyankor én sem találok meg sok dolgot, újra meg kell tanulnom, hogy mi hol van. Az is egy teljesen általános dolog, hogy az ember nem talál valamit, nem veszi észre és ahelyett, hogy ott ácsorogna feleslegesen perceken át, vagy mászkálna körbe-körbe inkább megkérdezi. Ugyanúgy szerintem az sem baj, ha valaki konkrétan a termékről kérdez, csak nyilván az ember nem feltétlenül kompetens benne. A lényeg az, hogy szerintem is eltúloztad ezt az esetet és szerintem ez nem számít életképtelenségnek. Nyilván, ha valaki rendszeresen jár bevásárolni magának, a saját igényei és szükségletei szerint, akkor az teljesen más mint mikor elküldenek vásárolni, vagy amikor olyan terméket kell venned, amit te nem ismersz.
2020. ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
59%
Gyerekkoromban egyszer apámmal mentünk bevásárolni. Anyám írt egy bevásárló listát, aminek a végén: "3g zsír". Na most ezen azóta is röhögünk. Mert hát 3 grammos zsír nincsen. Kiderült, hogy az a megjegyzés a felette lévő sorhoz tartozott, tehát a felvágottból kellett volna olyat vennünk, ami 3 gramm zsírt tartalmaz. :D
2020. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Én is vásároltam be anyukámnak, gyerekként, de egyértelmű volt a lista. Tudtam otthon miből mi szokott lenni, olyat vettem. Ha aza fajta nem volt, kerestem hasonlót, csak más fajtából. Hogy hogyan? Elolvastam mit tartalmaz és döntöttem. Ha én ezt gyerekként meg tudtam tenni, egy felnőtt férfi miért nem tudja?
2020. ápr. 27. 12:06
 24/36 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező!

A #18-ra mit válaszolsz?

Te bármikor JÓL tudsz vásárolni bármiféle műszaki boltban?

Autóalkatrészt pl.?

2020. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

"Én is vásároltam be anyukámnak, gyerekként, de egyértelmű volt a lista. Tudtam otthon miből mi szokott lenni, olyat vettem. Ha aza fajta nem volt, kerestem hasonlót, csak más fajtából. Hogy hogyan? Elolvastam mit tartalmaz és döntöttem. Ha én ezt gyerekként meg tudtam tenni, egy felnőtt férfi miért nem tudja?"


Jólvan, kérdező, bebizonyítottad, hogy te minden ilyen kis fosban (mint pl. egy listáról megvenni dolgokat) hibátlan és pontos vagy. Most már mindenki látja, milyen kib4szott életrevaló vagy, mások (vagyis inkább csak azok a hülye férfiak) meg milyen elesettek, szerintem jelöltesd magad polgármesternek, mert ilyen képességekkel anyukám...

2020. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Nőként írom, hogy ne általánosíts kérdező!

Lehet, hogy fáradt volt a pasi, pl. én sokat dolgozom éjjel és mikor boltba megyek reggel, akkor alig látok valamit a fáradtságtól. Néha még az érmét sem sikerül bedugni a bevásárlókocsiba.

Na és ilyen személyiséggel nem csoda, hogy nincs pasid. Pedig rád férne, mert tiszta ideg vagy.

2020. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
28%

"Ha olyat kell vennem, amit amúgy máskor nem szoktam, még nem használtam, nem ismerem"


De itt pont ez a gáz, hogy a faszi miért nem tudja, mi kell a saját háztartásába? Eszi a szendvicset, de a felvágottat már nem találja a boltban?

2020. ápr. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
72%

"Ha olyat kell vennem, amit amúgy máskor nem szoktam, még nem használtam, nem ismerem"


Értelmezd már egy kicsit a mondatot. Nem arról ír, hogy amit rendszeresen vesz/használ, azt nem találja, hanem amit NEM SZOKOTT, MÉG NEM HASZNÁLT, azt nem. Miből gondolod, hogy emberünk azelőtt ezrével zabálta/vette a lecsót?

2020. ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

#24 Az más. Egy műszaki boltban azért vannak a szakemberek, hogy tudjanak segíteni. De azért nehogy már egy konzerv, vagy felvágott vagy tej vásárlást, amit naponta fogyasztunk, összehasonlítsunk egy műszaki cikkel, ami ritkább esetben kell. Senki nem születik autószererőnek, villanyszerelőnek, asztalosnak, informatikusnak stb, de hogy egy ember el tudja látni magát, az legyen már alap dolog. Én se várom el, hogy a pasi tudja milyen betétet, tampont, sampont használok, de amit ő is használ/fogyaszt, ahhoz ne legyen már olyan hülye, hogy nem tudja mit vegyen. Gondolkodni kéne. Ami ugye a legtöbb pasinak nem megy, mert csak a szexen jár az eszük. De egy konzervet nem tud megvenni...


"Nem arról ír, hogy amit rendszeresen vesz/használ, azt nem találja, hanem amit NEM SZOKOTT, MÉG NEM HASZNÁLT, azt nem. Miből gondolod, hogy emberünk azelőtt ezrével zabálta/vette a lecsót?"


És nekem miből kéne tudni? Más miből tudja? És ha nem segít neki senki, akkor éhen hal? Nem, elkezd gondolkodni. És ha tegyük fel rosszul választott, legközelebb tudni fogja, hogy milyet vegyen és milyet ne vegyek. Ez így meg, mindenki így tanulja meg. De ha valaki mindig a szájába rágja, soha nem fogják tudni.

2020. ápr. 27. 15:40
 30/36 anonim ***** válasza:

"Miből gondolod, hogy emberünk azelőtt ezrével zabálta/vette a lecsót?"


Miből gondolod, hogy nem?


Ha mindennap kiveszem a vajat a hűtőből, és nem tudom, milyen vajat szoktam enni, akkor idióta vagyok. Itt nem tudjuk, hogy a szerencsétlennek a kis barátnője kikaparta-e kutyatálba a hamit.

2020. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!