Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Dél-Alföldön miért ekkora...

A Dél-Alföldön miért ekkora tahók az emberek?

Figyelt kérdés
Évekig a fővárosban éltem, előtte legalább 15 évig az északnyugati régióban. Viszont úgy alakult az életem, hogy el kellett költöznöm, és abszurdum dolgokat tapasztalok. Egyszerűen sokan egy tanulatlan barom szintjén állnak, viselkedni sem tudnak. Mi az oka ennek? Itt elhanyagolják a gyerekeiket az emberek vagy a szegényebb körülmények miatt van ez?
2020. ápr. 29. 12:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

“ Hát a pestiek nem bámulnak az arcodba, és hagynak élni legalább. Ez miért zavar?”


Ez jo. Amiért téged a délalföldi tahók!


Az előzőt nem én írtam, amire reflektáltál de a saját kérdésed magadnak is felteheted. Másrészt lehet nem jön be neked az Alföldiek stílusa de mit kell fikázni? Ezt nem vágom! ;)

2020. ápr. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Dél-Alföldi vagyok. Itt sem mindenki csak tahó, és nem mindenki csak "uriember". Vannak átmenetek. Az, hogy általánosságban hogyan viselkednek az emberek függ attól, hogy milyen környéken lakik. Szegeden a lakótelepek között is van különbség, nemhogy belváros, külváros és falu között.

Pl.: Csillagtér szeged segglyuka. Makkosháza valamivel csendesebb nyugodtabb, kultúráltabbak az emberek. Szegeden a külvárosba lévő kertesházak szinte úri rezidenciák, ott nyilván módosabb emberek fordulnak meg. Újszeged meg megint más, jobb környék, ott a "burzsuj" negyed, ott kevesebb a panelproli (mondom ezt úgy, hogy világ életemben panellakó voltam/vagyok)

Aztán szeged külterülete is ott van. Tápé, Petőfitelep, Béketelep, Mihálytelek. A közeli faluk Üllés, Pusztamérges, Domaszék, Mórahalom, Dóc. Nagyon függ a kultúra attól hogy mennyire gazdag egy falu. És igen, a pénz nem minden, de nagyon is számít. Mi se vagyunk pénzes család, de néha elviselhetetlenek az emberek. De ne aggódj, ahol kevesebb a panelproli és vidéki paraszt ott több lesz az arogáns sznob. Valamiért nem tud a legtöbbünk normálisan viselkedni.

2020. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!