Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a baj velem?

Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Nem bírok az emberekkel kommunikálni.

Képes vagyok hivatalos ügyeket intézni (egyik diákmunkám során voltam telefonos ügyintéző is), szakmai dolgokról beszélgetni, de néha szinte fáj.

Ha tehetném meg se nyitnám az üzeneteimet, el se olvasnám, nem válaszolnék. Társaságban érzem a pánikot, hogy reakciót/választ szeretnének választ kapni, de én képtelen vagyok rá. Ez néha abban az esetben is igaz, amikor több éve ismert emberrel beszélgetek, de náluk azért jobb a helyzet.

A munkahelyemen 3 hónapig szinte semmit se szóltam senkihez (hacsak nem szakmai kérdés volt), utána is úgy kellett darabosan kierőltetnem magamból a mondataimat (szerencsére ők nagyon megértőek voltak). Így több év után már megy a kommunikáció velük, de kínosan érzem magam egy kötetlen beszélgetésnél, töprengek mi a jó mondat.

Most is csomó üzenetem van majdnem 1 hetesek, amikre azonnal válaszolnom kellett volna, de megnyitni se bírom.


2020. ápr. 29. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugalom, énis erősen antiszociális vagyok nem vagy egyedül ezzel a dologgal. Igazából én sokszor próbáltam rajta változtatni, mert nemjó hogy ebben vagyunk, jólenne kapcsolatokat kialakítani, viszont én pl. mindig azt érzem nem szeretnek sehol ahova megyek és inkább nem is szólok senkihez. Barátaim vannak, de kevés mert nehezen engedek közel magamhoz akárkit. Próbálj változtatni és nyitottnak lenni, lehet neked jobban menne, sokat javítana a közérzeteden !

21L

2020. ápr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, nagyon sok idő és közös élmények árán -talán- jobban megtudok nyílni, de ahhoz meg senkinek nincs türelme, és nem is várom el tőlük igazából. Alapból is emberkerülő vagyok, mondjuk fórumokon ahol nicknév vagy anonimitás mögött írhatok kicsit könnyebben megy.
2020. ápr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!