Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagyok nyomorult/sz*á...

Mennyire vagyok nyomorult/sz*ázi ha a pénzzel szeretnék mindent elérni?

Figyelt kérdés

Ötvözzük ezt azzal, hogy a pénzt az eszemmel keresném meg.

Nem tudom mit fejthetnék ki ezen, de azok pár támpontot, hátha segít.


Szebb lakókörnyezet, jobb ételek, italok, ruhák, autók, az értelmi-anyagi szinthez "méltó" ismeretségi kör, kapcsolat, minden erre lenne alapozva. Milyen traumára vezethető ez vissza? Mitől lesz olyan valaki mint én?


NEM TARTOM MAGAM "rohadtul okosnak", ha az lennék már elértem volna, és nem itt írnék ki kérdést. Elméleti a téma, semmi elképzelésem sincs, csak gondolkoztam, gondoltam tőletek is megkérdezem.


Tehát nem a proli "lottózok harminc évig és egyszer nyerek, de mást nem teszek" effektus, hanem az elszánt, törekvő, de nem törtető típus lennék, ha az lennék amit leírtam.



2020. máj. 5. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Mert mi mással lehet még a felsorolt dolgokat elérni ? Maximum ha nő vagy,és hanyattvágod magad valami gazdag vénségnek,akkor hullik az öledbe.

Amúgy normális igények ,semmi kóros nincsen ebben .

2020. máj. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zöld!


Akkor az, akinek elég egész életében a minimálbér a valódi "selejt", nem a magamfajták? Nem hiszem hogy mindkettő normális lenne.


Nézzünk mind két példára okos, értelmes embert, ne a beltenyésztett kétagysejtes társadalmi téglát.

2020. máj. 5. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha jól értem, pénzt akarsz keresni, hogy megélhess?
2020. máj. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ja. Első rétegben ennyi a tény, igen. De nem csak pénzt akarok. Nem megélni akarok, hanem exponenciálisan táguló életet élni. Nem pármilliót akarok 60 éves koromra a tulajdonomban tudni, hanem huszonévesen is százmilliókat, vagy többet.


Ha valakinek van kedve belémrúgni tessék, egészségére, de így látom - csak párszor kaptam már, gondoltam most megterítek hozzá.

2020. máj. 5. 20:49
 5/8 A kérdező kommentje:
A rosszmájú megjegyzésem arra vonatkozott hogy van aki lehordott mindennek mert nekem a pénz előrébb áll másnál. Hogy nem vagyok olyan tökéletes mint ők - csak leírtam, nem tudom miért jutott eszembe, de így, magyarázva már teljes.
2020. máj. 5. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érdemes azt feszegetni, hogy ki a "selejt" és ki nem. Mindenki úgy csinálja, ahogy tudja és jónak látja. Nincs azon kivetnivaló, ha valakinek nincs két diplomája, de jól csinálja, amit csinál, ahogy azon sincs, ha te jobb életszínvonalat szeretnél és ezért dolgozol.

Amire szerintem te gondolsz, hogy valaki "mindent pénzen akar megvenni" arra vonatkozik, aki pl feleséget, barátokat, tiszteletet akar a pénzével kivívni ahelyett, hogy a személyiségével tenné.

2020. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális, csak az a baj, hogy az anyagi siker csak melléktermék.


Nem azért lesz sikeres valaki, mert elhatároza hogy sokat akar keresni, hanem mert talál valamit amivel jó lehetőségei vannak, de szeret csinálni és olyan szintre fejleszti sokat kereshessen.


A pénz előtérbe helyezése szüli meg a rövidlátású, hamar becsődölő vállalkozásokat és különféle csalásokat.


Pl.: Édesanyukám tanárként indult és csak csinálta amit szeretett. Mára már 5 telephellyel rendelkező alapfokú művészetoktatási intézménye van. Elég jól keres, főleg ebben az időszakban, hogy szinte semmire sem költünk, de az állam ugyan úgy utalja a pénzt az iskolák fentartására.

2020. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem értem hogy mit is érzek. nagyon köszönöm mindenkinek, a kérdést nem nézem tovább. Felpontoztalak titeket, köszi!
2020. máj. 5. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!