Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az érzelmi közelségtől való...

Az érzelmi közelségtől való iszony vajon milyen jelenség?

Figyelt kérdés
Ismerek egy már nem fiatal személyt, aki egész életében 1-3 hónapos kapcsolatokat tartott fenn, abból sem sokat. Azt furcsállom, hogy ahogy elmesélte, voltak jól induló kapcsolatai, ahol lelki-testi összhangot tapasztalt, az elején nagyon boldog volt, de azt mondta, egyszer csak úgy érezte, nem kell a másik, kiábrándult belőle, de 1-3 hónapon belül. Kérdeztem, mit tettek az illetők ezért a kiábrándulásért, azt felelte, túl közel kerültek hozzá, kérdeztem, hogy vajon tapadtak rá? Azt mondta, nem, hanem a kapcsolat túl jó kezdett lenni, és ő úgy érezte, az önátadással odalenne a méltósága. Rákérdeztem, hogy megalázva érezte magát? Nem, csak hogy a másikkal való érzelmi közösségben szimbiózisban ő elveszne. Hát ez nekem nagyon érdekes volt, mert sehogyan se látom logikusnak. Miféle jelenség lehetett ez? Nem akarom egyáltalán "megmenteni", csak sokszor eszembe jut, vajon mi lehet az ilyesmi.

#elutasítás #érzelmi hidegség
2020. máj. 16. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
En meg 6-7 evenkent elvalok ... jobol is megart a sok, foleg ha sokk.
2020. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
narcisztikus
2020. máj. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Szkizoid személyiség zavar lehet talán.
2020. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
átlagos jelenség ma már. se nem nárcisztikus, se nem skizo. egyszerűen nem akarom önmagam beleölni egy kapcsolatba, mert felőrölnek a másik ember elvárásai, rólam alkotott képe, aminek ugye köteles vagyok megfelelni. szó szerint elvesztem pl az egyéniségemet, bedarálódok, egy senki leszek.
2020. máj. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!