Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire kétségbee...

Szerintetek mennyire kétségbeejtő a jelenlegi M.o. helyzete? Vagyis konkrétan az emberek helyzete.

Figyelt kérdés

Szeretném előre leszögezni, hogy mindezt politikától mentesen kérdezem és nem szeretném, ha most itt Fideszezés meg Gyurcsányozás lenne.


Én 20 éves fiú vagyok, és az a tapasztalatom, hogy ebben az országban egy fiatalnak nagyon nehéz a helyzete, mert nem tud elindulni az életben. Hogy a szüleim dolga lenne-e elindítani az életben? Talán. De én gyermekotthonban nőttem fel, a szüleim azok vannak, csak nem tudom minek. Az egyetlen ember, vagyis két ember, akik szeretnek engem, az a két nagymamám. Az egyik idősek otthonában él, de kaptam tőle 3 millió Forintot. A másik nagyimnál lakom 18 éves korom óta, mióta kikerültem a gyermekotthonból. Plusz van az államtól 2 millió Forint ,,életkezdési támogatás". Vagyis van összesen 5 millió Forintom, de semmire nem megyek vele. Lakásra nem elég.

Most érettségiztem le. Egy cégnél dolgozom, de a vírus miatt nagyon nagy szarba kerültem én is, mert a lehető legalacsonyabb óraszámba tettek le, heti 10 (!!!!!!!) órát dolgozom, plusz megkapom az állami támogatást, mely a bajba jutott vállalkozások megsegítésére lett kitalálva, és ez fedezi a kieső bérem 70%-át. Vagyis az alapjáraton heti 20 órás bérem 70%-át. Ez annyit tesz, hogy éljek meg egy öt számjegyű összegből a következő hónapokban, amíg helyre nem jön a helyzet és vissza nem térnek a vásárlók. Igen, mert amikor kezdtem a cégnél, akkor 30 órásként kezdtem, így kerestem olyan 160-180 ezer Forintot, aztán letettek engem heti 20 órába ismeretlen ok miatt, így kerestem 110 ezer Forintot, akkor bele sem merek gondolni, mennyit kereshetek majd így, hogy heti 10 órát dolgozom. 60 ezret? Vicc.


Szóval. Van érettségim, viszont nem beszélek nyelvet. Két dolgot gyűlölök. Nagyon. A matekot és az idegen nyelvet.


De most hogy ne csak rólam legyen szó, hanem a konkrét kérdésre is rátérjek. Mi van amúgy ebben az országban? Miért csak az kap támogatást, akinek van párkapcsolata, házas és jön a gyerek? Lásd, pl. babaváró hitel, CSOK, stb. stb.


Egyedülálló fiatalok miért nem kapnak lehetőséget? Például, akik soha nem akarnak családot? Vagy gyereket?


Miért nem épít az állam kifejezetten fiataloknak lakóparkot? Ahol 6-8-10 millió Forintért lehetne venni 25-30-40 m2-es lakást és lenne hol élni? Miért nincs rend ezen a téren sem? Vagy ott a felsőoktatás. Miért kéne mindenkinek diploma? Most teljesen megfogják kutyulni az okj képzési rendszert. Szóval ha valaki nem akar egyetemre vagy fősulira menni, akkor az érettségi utáni tanulása nem lesz olyan könnyű, mint eddig, hisz egy csomó okj megszűnik...


De most itt beszélhetnénk mindenről. Miért ilyen kevés az emberek fizetése, miért van az, hogy a nagy cégek és a multik fizetnek a legkevesebbet, miközben százmilliárdok az éves bevételek. Én nem vagyok se kormánypárti sem ellenzéki, de egy európai minimálbér és bérminimum tényleg nem lenne rossz ötlet.


Kérek mindenkit, hogy ne arra fókuszáljatok, amit magamról írtam, mert az csak lábjegyzet. Legalábbis ne a kérdés alá. ha valaki szívesen adna tanácsot, akkor privát üzenetben várom, hogy megkeressetek :)


A kérdés most sokkal inkább általánosságban mindenre és mindenkire vonatkozik.

Mikor lesz itt valami változás???


20/F



2020. máj. 26. 17:22
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

#10 igen tudom, hogy az első kettő ingyenes. Keresgélek, de nem nagy a felhozatal sajnos.


Budapest a legalkalmasabb számomra. Ha tudsz nekem linkelni oldalakat, akkor megköszönöm.

2020. máj. 26. 17:54
 12/30 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem a panaszkodásod okát. Te legalább 5 millió forinttal indultál el 18 évesen a felnőttkorba. Velem együtt sokunk bár családban , talán csonka családban nőttünk fel, de nem kaptunk 5 forintot sem. az állam nekünk nem adott 2 milliót. Engem konkrétan 18 évesen elzavartak a szüleim, hogy vagy dolgozok, vagy mehetek a híd alá.

Neked vannak nagyszüleid. Sokunknak nem volt. Sajnos nekem sem volt. Nem is volt alkalmam megismerni őket, mert nem élnek.

Van érettségid. Egészséges vagy. Akkor mi a gondod? Dolgozz, spórolj, gyűjtsd a pénzt.

Mindenki így csinálja aki becsületesen dolgozik.

De a kérdéseidre a válasz.

" Miért csak az kap támogatást, akinek van párkapcsolata, házas és jön a gyerek?"

Gyerek a jövő. A gyerekek egyszer felnőnek, dolgozni fognak, adót , nyugdíjjárulékot fognak fizetni. Az ő levont nyugdíjjárulékukból lesznek majd az akkori idős nyugdíjasok nyugdíja lenni. Mivel a gyerekek nem képesek még eltartani magukat, dolgozni, így kell a támogatás nekik.

"Egyedülálló fiatalok miért nem kapnak lehetőséget? Például, akik soha nem akarnak családot? Vagy gyereket?"


Mert te egyedül is képes vagy eltartani magad. Ilyen egyszerű. Nem kell másokért dolgozni, nem kell magadon kívül senkit eltartanod.

" Miért nem épít az állam kifejezetten fiataloknak lakóparkot? Ahol 6-8-10 millió Forintért lehetne venni 25-30-40 m2-es lakást és lenne hol élni?"

Mégis miből? Mégis hova építenék a lakóparkokat? Mert a telek sincs ingyen ahogy az építési anyagok, és a munkások sem ingyen dolgoznak.

De lehet venni 6-8-10 milliőért ingatlanokat. Tudom, Tavaly vettem vidéken 4 millióért egy szép nagy házat. De azt ugye te sem gondolod, hogy ennyiért Budán veszel házat vagy pesten bárhol?

" Vagy ott a felsőoktatás. Miért kéne mindenkinek diploma? "

Nem kell mindenkinek diploma. Nem kötelező egyetemre, főiskolára menni.

" Most teljesen megfogják kutyulni az okj képzési rendszert. Szóval ha valaki nem akar egyetemre vagy fősulira menni, akkor az érettségi utáni tanulása nem lesz olyan könnyű, mint eddig, hisz egy csomó okj megszűnik..."


Nem szűnik meg. Csak visszavezetik azt a rendszert ami régen is volt , pl: az én időmben. Szakmát továbbra is lehet majd tanulni csak éppen nem összecsapba 6-12 hónap alatt, hanem 3-4 év alatt ahogy annak idején én is tanultam. Így a tudás is meglesz nem csak a papír.

" Miért ilyen kevés az emberek fizetése, miért van az, hogy a nagy cégek és a multik fizetnek a legkevesebbet, miközben százmilliárdok az éves bevételek"

A cégek, multik is befektetőkké, vagyis emberekké akik a tőkéjüket beletették. Mivel ővéké, így a vagyonukat maguknak gyarapítják. Ez amióta létezik a munka, mindig is így volt. Fizetések meg nem olyan kevesek. Lehet nemet mondani bármikor egy minimálbéres munkára.

" de egy európai minimálbér és bérminimum tényleg nem lenne rossz ötlet."

De nem árt tudni, hogy számos más országokban lehet nagyobb a minimálbér, de megélhetés is. Angliában élek, dolgozom, tudom az árakat.

" Mikor lesz itt valami változás???"

Változás mindig van. Én 1989-ben kezdtem el dolgozni 18 évesen. 38 forintos órabérben. Nem volt jó fizetésem abban az időben. AZóta nagyon sokat változott minden. Mindig változik minden. De ahogy változik, úgy lesz egyre magasabb az embereknek az igényük is mindenre.

Csak egyszerű példa: Ma kevés olyan család van akiknek nincs autójuk. Én pl: huszonévesen nem is álmodtam autóról, külföldi nyaralásokról.


Ha boldogulni akarsz, akkor meg is kell dolgoznod érte.

2020. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
60%
Eléggé. A jelenlegi kormány gőzerővel azon dolgozik, hogyha csak egy kicsit is más vagy valamiben, mint a többség, akkor minél többen gyűlöljenek téged. Lehetsz fogyatékos, LMBT+, vallási vagy etnikai kisebbség stb. mindenféle csoport ellen van valamilyen gyűlöletkampány. Közben meg az olyan fontos dolgok színvonala, mint az oktatás és az egészségügy, folyamatosan romlik, és a munkahelyek undorító módon ki tudják használni a munkavállalókat. Elkeserítő az egész.
2020. máj. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem az. Az általad áhított 20-30 nm ami szerintem egy egyedülálló fiatalnak a bőven sok kategória 10-15 millióból megvan Budapesten is.


Most is számtalan olyan állás van ahol heti 40 óráért cserébe a nettó 200 simán megvan, olyan is van ami mellé szállást is biztosítanak. Nyilván a munkásszálló nem az amire te vágysz de jelzem én kollégiumban rosszabb körülmények között voltam mint amilyenek most a munkásszállók.


Most tételezzük fel te 18 évesen dolgozni mész el egy ilyen helyre és nem egyetemre.

Mivel szállás, rezsi adott a cég részéről így csak kajára meg ruhára kell költsél(+mobil). Az olyan havai 70 ezerből simán meglesz, vagyis 130 ezret bírsz félrerakni, évente 1,5 milliót, 3 év után simán meglesz az önrészed egy saját lakáshoz (neked már most megvan) 4,5 millió.

Mondjuk ehhez: [link]


7 millióra végig fix törlesztés mellett kb. 70 ezret fizetsz havonta.

De ha kibírod még 3 évet munkásszállón és közben egy 50-60 ezerért kiadod a Budapesti ingatlanod akkor 6 év után lesz egy saját lakásod és a törlesztőd is letudtad.


Ez tényleg olyan szörnyű, hogy míg mondjuk másokat a szülei pénzelnek hogy tanuljon valamit addig te simán összehozol egy lakást magadnak így ők nulláról fogják diplomásként jó eséllyel 250-300 ezerért kezdeni a szopórollert amikor te már előreléptél egy cégnél és nincs törlesztőd ellenben van lakásod Újpesten.

2020. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
58%
20 éves létedre már így is sokkal jobb helyzetben vagy anyagilag, mint sokan mások. Mások se feltétlenül szeretetből tanulják a matekot vagy az idegen nyelvet, hanem mert meg akarnak élni.
2020. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
84%

"Én magyar ember vagyok, Magyarországon élek, magyarul beszélgetek. Nem vagyok hajlandó megszólalni különböző állati nyelveken, mint például az angol vagy a német. Ne adj isten a francia..."


Mégis mi alapján kellene lehetőségeket kapnod a munkaerőpiacról, ha ennyire nyíltan lenézel rengeteg munkát és készséget, amik esszenciálisak az előrehaladáshoz? Én se vennék fel senkit már egy közepesen komoly munkához se, aki nyíltan kimondja, hogy utál tanulni és fejlődni, mert napjainkban ez már elengedhetetlen. Ahogy telik az idő, az embernek egyre sűrűbban kell majd átképezniük magukat és új technológiákat elsajátaniuk, ha relevánsak akarnak maradni a munkaerőpiacon, és ez ellen nem igazán tudunk mit tenni.


Abban egyetértek veled, hogy a kormány egy rendkívül szűk réteget támogat csak jellemzően, azt ahova a kormánytagok és családjuk maga is tartozik, a konzervatív, nagycsaládos felső középosztályt. Mondhatják azt, hogy ezzel arra akarnak ösztönözni, hogy mindenki legyen nagycsaládos, de a harmadik gyerek előtt nem ártana ösztönözni az első kettőre is, illetve elfogadni a tényt, hogy nem mindenki akar vagy tud ilyen családban élni. Jelenleg az országban a családok 20-30 %-a egyszülős. Szerintem ez megdöbbentően magas szám, mégse hallok róla, hogy a kormány foglalkozna a témával.


A felsőoktatással kapcsolatban pedig tévedsz. A kormány pont nem támogatja, hogy minél több ember előtt nyíljanak meg az egyetemek kapui, az elmúlt évek során a felsőoktatásba jelentkezett emberek száma csökken vagy stagnál jellemzően. Jelentős a forráshiány is az egyetemek finanszírozása terén. Ez viszont szerintem pont rossz dolog. Persze, nem kell mindenkinek diploma, nem is alkalmas rá mindenki és mindig is szükség lesz alacsonyabb végezettségű munkaerőre, illetve minőségi oktatásban részesült szakmunkásokra, de ennek ellenére érdemesebb lenne elmenni a magasan képzett társadalom irányába, mert a robotizáció ennél már csak magasabb szintű lesz a jövőben és a társadalom jelentős részének új munkakör után kell majd néznie. Ezzel nem azt mondom, hogy mindekinek egyetemen a helye, de a mostani 20% környéke helyett lehetne a 30-35% a diplomás emberek aránya. Az egy másik kérdés persze, hogy a magyar felsőoktatásra is ráférne már egy ráncfelvarrás.

2020. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
40%

Basszus, ne legyetek már ennyire kisstílűek és irigyek, sokan úgy írnak az 5 millió forintról, mintha jó helyzetben lenne, jelentős összeggel, közben meg egy Volkswagen Golf nem jönne ki belőle.

Arra elég, hogy tartaléknak ott legyen neki, vagy majd hitelhez az önerő felét-negyedét jelentse.

2020. máj. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Elég gáz az élethez, a munkához és a tanuláshoz való hozzáállásod! Így hogy akarsz előre lépni?

Nem végzel piszkos munkát? Akkor még nagyanyád kecóját se vagy hajlandó kitakarítani? Idejöttél sajnáltatni magad, hogy micsoda szar élet vár rád itthon, elárulom, rengeteg fiatal hozzád képest 100x rosszabb helyzetből indul.

Menj a seregbe, ott most tárt karokkal várnak bárkit, talán még téged is, az is lehet, hogy ott embert faragnának belőled.

2020. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
5 millió mindenképpen nagy segítség, de egy normális lakáshoz kevés lehet. Én 2015-ben 9 millióért vettem másfél szobás panel lakást, néhány évvel később öcsém ugyanilyet már 20 millióért kapott csak, Budapest, és nem Rózsadomb, csak egy átlag lakótelep.
2020. máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Engem boldoggá tesz a fiatalok nyomora és az, hogy ezerszer rosszabb helyzetben vannak, mint Én. Az Én nagybetűvel! Muhahaha
2020. máj. 27. 10:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!