Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire kétségbee...

Szerintetek mennyire kétségbeejtő a jelenlegi M.o. helyzete? Vagyis konkrétan az emberek helyzete.

Figyelt kérdés

Szeretném előre leszögezni, hogy mindezt politikától mentesen kérdezem és nem szeretném, ha most itt Fideszezés meg Gyurcsányozás lenne.


Én 20 éves fiú vagyok, és az a tapasztalatom, hogy ebben az országban egy fiatalnak nagyon nehéz a helyzete, mert nem tud elindulni az életben. Hogy a szüleim dolga lenne-e elindítani az életben? Talán. De én gyermekotthonban nőttem fel, a szüleim azok vannak, csak nem tudom minek. Az egyetlen ember, vagyis két ember, akik szeretnek engem, az a két nagymamám. Az egyik idősek otthonában él, de kaptam tőle 3 millió Forintot. A másik nagyimnál lakom 18 éves korom óta, mióta kikerültem a gyermekotthonból. Plusz van az államtól 2 millió Forint ,,életkezdési támogatás". Vagyis van összesen 5 millió Forintom, de semmire nem megyek vele. Lakásra nem elég.

Most érettségiztem le. Egy cégnél dolgozom, de a vírus miatt nagyon nagy szarba kerültem én is, mert a lehető legalacsonyabb óraszámba tettek le, heti 10 (!!!!!!!) órát dolgozom, plusz megkapom az állami támogatást, mely a bajba jutott vállalkozások megsegítésére lett kitalálva, és ez fedezi a kieső bérem 70%-át. Vagyis az alapjáraton heti 20 órás bérem 70%-át. Ez annyit tesz, hogy éljek meg egy öt számjegyű összegből a következő hónapokban, amíg helyre nem jön a helyzet és vissza nem térnek a vásárlók. Igen, mert amikor kezdtem a cégnél, akkor 30 órásként kezdtem, így kerestem olyan 160-180 ezer Forintot, aztán letettek engem heti 20 órába ismeretlen ok miatt, így kerestem 110 ezer Forintot, akkor bele sem merek gondolni, mennyit kereshetek majd így, hogy heti 10 órát dolgozom. 60 ezret? Vicc.


Szóval. Van érettségim, viszont nem beszélek nyelvet. Két dolgot gyűlölök. Nagyon. A matekot és az idegen nyelvet.


De most hogy ne csak rólam legyen szó, hanem a konkrét kérdésre is rátérjek. Mi van amúgy ebben az országban? Miért csak az kap támogatást, akinek van párkapcsolata, házas és jön a gyerek? Lásd, pl. babaváró hitel, CSOK, stb. stb.


Egyedülálló fiatalok miért nem kapnak lehetőséget? Például, akik soha nem akarnak családot? Vagy gyereket?


Miért nem épít az állam kifejezetten fiataloknak lakóparkot? Ahol 6-8-10 millió Forintért lehetne venni 25-30-40 m2-es lakást és lenne hol élni? Miért nincs rend ezen a téren sem? Vagy ott a felsőoktatás. Miért kéne mindenkinek diploma? Most teljesen megfogják kutyulni az okj képzési rendszert. Szóval ha valaki nem akar egyetemre vagy fősulira menni, akkor az érettségi utáni tanulása nem lesz olyan könnyű, mint eddig, hisz egy csomó okj megszűnik...


De most itt beszélhetnénk mindenről. Miért ilyen kevés az emberek fizetése, miért van az, hogy a nagy cégek és a multik fizetnek a legkevesebbet, miközben százmilliárdok az éves bevételek. Én nem vagyok se kormánypárti sem ellenzéki, de egy európai minimálbér és bérminimum tényleg nem lenne rossz ötlet.


Kérek mindenkit, hogy ne arra fókuszáljatok, amit magamról írtam, mert az csak lábjegyzet. Legalábbis ne a kérdés alá. ha valaki szívesen adna tanácsot, akkor privát üzenetben várom, hogy megkeressetek :)


A kérdés most sokkal inkább általánosságban mindenre és mindenkire vonatkozik.

Mikor lesz itt valami változás???


20/F



2020. máj. 26. 17:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Hadsereg, ahogy írták.
2020. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
36%

Boldoggá tesz? :D


23 vagyok. Páréves, fullextrás Q7-tel járok, gyönyörű barátnőm van, a házunkban medence, jacuzzi, szauna.

5 milliót egy évben csak étteremben otthagyok.

Még mindig boldoggá tesz? :D


Írj nyugodtan, a nevem is vállalom.

2020. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Utolsó, te is jó fusztrált lehetsz valamiért, ha itt dicsekedsz ismeretleneknek a pénzeddel, mert nem tetszett a válaszuk... :D
2020. máj. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Nem írok rád privátban és másra sem, hiszen ezen az oldalon senki nem méltó rá. Nem hagysz te 500 Forintot sem étteremben, nemhogy 5 milliót. Egy senki vagy, tudom és látom. Látom az írásodból meg a szóhasználatodból. Túl jó emberismerő vagyok. Beégtél :) És ez ellen nem tehetsz semmit. Muhahaha

Nincs neked sem autód, sem házad barátnőd meg főleg nem, mert b**i vagy :DDDDDDD


Igen, boldoggá tesz! Mert gyűlölöm az embereket és a magyarokat pedig főleg!

2020. máj. 27. 18:54
 25/30 anonim ***** válasza:

Szánalmas vagy, kérdező..az elején még sajnáltalak.

Most már nem

2020. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Ahogy gondolod :D Nem vagyok szánalmas csak végtelenül gonosz és romlott. És ez ellen senki nem tehet semmit! Én azért születtem a Földre, hogy bántsam az embereket! Mert ez tesz boldoggá. Muhahaha harapom az ujjamat :DDDDD
2020. máj. 27. 19:28
 27/30 anonim ***** válasza:
Senki te vagy, ezt a kérdésed által önmagában elismerted, ezért nem mersz szembesülni velem (azaz magaddal és a helyzeteddel). Írj bátran, egy ebédre vendégül látlak, aztán talán magadbaszállsz.
2020. máj. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Okké de csak akkor vagyok benne, ha a nemlétező Q7-eddel jössz értem :DDD wihihihi
2020. máj. 27. 19:45
 29/30 anonim ***** válasza:
Benne vagyok, dokumentálhatjuk. :)
2020. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Akkor sajnos valami más csatornát kell keresned, hogy velem dokumentálj, mert sajnos tiltottalak... :((( brühühü
2020. máj. 27. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!