Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért vesznek a...

Az emberek miért vesznek a szívükre teljesen kulturáltan megfogalmazott kritikákat a kedvenc zenészeikkel/filmjeikkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezem: kulturáltan, normálisan megfogalmazott kritikákról van szó, nem pedig személyeskedésről meg sárba döngölésről.


Miért van az, hogy valaki megmondja, hogy valami neki nem tetszett annyira (például egy sorozat, egy zene stb.) és az emberek elküldik a fenébe? Én magam egyébként nagy rajongója vagyok különböző sorozatoknak vagy zenészenek, szóva abszolút megértem a rajongást. Tényleg az a fajta ember vagyok, aki még azt is tudja, hogy a kedvenc énekese mikor köhögött utoljára. :D De még velem se fordult elő soha, hogy úgy érzetem volna, hogy privát leveleket kellene irkálnom valakinek, csak mert nem tetszik neki az én kedvencem. Vagy például nemrég meg mertem jegyezni, hogy egy sorozatnak, amit én is nagyon szeretek (!), a 145 milliomodik évada már nem olyan jó. Ugyanez volt a reakció. És oké, azt megértem, hogy ha eleve alpári stílusban szidják, amit szeretsz, azon felkapod a vizet. Ha valaki olyat mond, hogy "aki ezt szereti, az hülye", azon is fel lennék háborodva. De most az, hogy valaki leírja, hogy neki nem tetszik. A stílus persze sokszor tudálékos. Nekem is esett már rosszul iylen, főleg ha az illető lekezlően mondta, mintha mindenki hülye lenne, aki másképp gondolja, de fel nem merült bennem, hogy elküldjem az anyjába, meg caps lockal "kiablva" oktassam ki, meg privát üzeneteket küldözgessek neki, hogy egy idióta.


Egyszer az egyetemen volt egy tanár, aki órán megemlítette egy fél mondatban, hogy a Harry Potter gagyi. Nem értek egyet vele, de nem is érdekel túlságosan a véleménye. Egy lány viszont jelentkezett, és ott a nagyelőadó közepén vitatkozni kezdett a tanárral (az óra nem is kortárs irodalomról szólt, csak valahogy szóba került), mindenki meg ült csöndben, hogy most ez mi. A tanáron látszott, hogy inkább folytatná az órát. A lány még utána is puffogott a folyosón, odament mindenkihez, és elmondta, hogy a tanárnak mennyire nincs igaza. Én megmondtam neki, hogy értem az érveit, én is szeretem a HP-t, de miért kell ezen felháborodni, kit érdekel, hogy XY tanárnő mit szeret, nincs is köze a tanított tárgyhoz. Furán nézett rám, aztán otthagyott, és odament egy másik emberhez, és elkezdte ugyanazt a puffogást.


Ezeknek az embereknek mi bajuk van?



2020. máj. 27. 12:17
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

"Általában az bosszant másokban extrém mértékben, amit a legjobban gyűlölnél magadban, ha nem volna akkora ordas nagy vakfolt éppen ott az énképedben."


Szerintem ez nem igaz.



Sajnálom, hogy pár bekezdés elolvasása hosszúnak, és a pontos fogalmazásara való igény szóf**sásnak minősül.

2020. máj. 27. 16:45
 22/29 anonim ***** válasza:
46%
Látod? Vakfolt.
2020. máj. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
66%

Hogy mi bajuk van? Az, hogy nincs értelmes elfoglaltságuk, dolguk, hanem unatkoznak. Nem akarnak inkább valami hasznosat tenni.


És itt jön képbe a HP. Mert én megpróbáltam elolvasni, többször belekezdtem, aztán ahogy unalmas kezdett lenni, nagyot lapoztam, beleolvastam ott is, amilyen hosszan csak türelmem volt, aztán beletörődtem, hogy értelmetlen, kitaláció önmagáért, nem vezet sehova, nem érdemes időt vesztegetni rá.

Szerintem olyan mű, ami azért van, mint az óvodában a foglalkoztató, az olyan gyerekeknek, akik butuskák maguk kitalálni, hogy mit is játsszanak, hát adunk nekik elfoglaltságot, hogy nyugton üljenek, nehogy gondolkozzanak, és kérdezzenek az óvónénitől.


Egyáltalán, mi a tanulsága a HP-nek?

2020. jún. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
Szétvarázsoljam az arcodat?
2020. jún. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

"Egyáltalán, mi a tanulsága a HP-nek?"


Szerintem például jól be lehet mutatni vele a gyerekeknek, hogy ne higgyenek áltudományokban (például amikor Trelawney jósnőkén ttanít, de alig ért hozzá), vagy a média befolyását a diktatúrák kialakulására (a Reggeli Próféta nem hisz Herrynek, és álhíreket közöl). Ebből tök jó médiaismereti órát lehetne csinálni.

2020. okt. 18. 11:39
 26/29 A kérdező kommentje:
*tanít
2020. okt. 18. 11:39
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

A június 22-én föltett kérdésre, október 18-án adtál egy -meglehetősen zavaros -választ.

Ilyen sokat gondolkodtál, vagy közben illegalitásban voltál? ;)

2020. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Nem értelek. Képzeld, nem mindenki lakik ezen az oldalon. Nem értem, mi jelentősége van, hogy mikor válaszolok. A válaszom pedig nem voltzavaros, csak az enm érti, aki nem akarja, vagy aki nem olvasta a könyvet, de akkor minek kérdezed. Nem tudom, mi bajod van, ki bántott meg személyesen, vagy valahol magadra ismertél-e, hogy ie jársz szórakozni.
2020. okt. 18. 23:30
 29/29 anonim ***** válasza:
61%

Nem is vártam azt, hogy megérts.

Csupán kérdeztem valamit, de ha nincs értékelhető válasz, akkor nincs.

Ennyi.

2020. okt. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!