Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » “Így” beszélni nőként?

“Így” beszélni nőként?

Figyelt kérdés

Nálunk soha senki nem volt modoros, “szépen beszélő” fajta. Az illem az más, ott szinte hiánytalannak érzem a neveltetésemet; de ettől függetlenül a k.rva, a b+ és társai is elég gyakran előfordulnak ha olyan társaságban beszélek, illetve pl vezetésnél is előszeretettel kommentelem az eseményeket (kezedet anyádban felejtetted, stb). Nyilván ha annak van a helye, eszembe se jut ezeket használni, de lazább hangulatban, kortársaimmal, családban előfordul.

Igazából rossz szót még konkrétan nem kaptam rá, a vezető oktatóm egyszer megjegyezte, hogy ki nem nézné egy ilyen szép fiatal hölgyből, hogy kiesik a száján egy kocsis, de ezt sem rosszalló hangsúllyal. Akárkit kérdeztem, vagy ők is egyébként ilyenek, vagy egyáltalán nem zavarja őket, mert a “nagy szám” miatt is szeretnek, de mégis sokszor hallom, hogy milyen csúnya dolog ha egy nő így beszél.

Tényleg ennyire tragikus a helyzet?

Tényleg felejtős, ha egy lány így beszél? (Pl 2-3. randin kiszalad, bár nem szoktam magam megjátszani, jobb, ha tudják mivel állnak szemben)



2020. jún. 9. 01:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
76%
Aki olyat mond, hogy nőként vagy férfiként nem kéne ezt meg azt csinálni, az szexista, és szaladjon haza sírni.
2020. jún. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Ne légy ennyire naiv. Kinézettől és nemtől függetlenül egyesek így beszélnek, mások nem. De, az átlag fiatal mond ilyeneket. Gondolom nem 50 éves vagy.
2020. jún. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 FoxtrotLidérc ***** válasza:
71%
Lényegében az előttem szólóval egyetértek. Sosem zavart.
2020. jún. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
66%
Az, hogy valakinek “nagy” a szája vagy hogy káromkodik mint egy kocsis, két külön dolog. Te az utóbbi csoportba tartozol. Nyilván nincs azzal semmi baj, ha kicsúszik az ember száján egy-egy “csúnya” szó, de a leírásod alapján te elég intenzíven káromkodsz. Ami szerintem mind a nőktől, mind pedig a férfiaktól visszataszító. Nem az a probléma, hogy nő vagy és így beszélsz, hanem hogy töltelékszóként használod a trágár kifejezéseket.
2020. jún. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
20%
én is hugyálok kakálok amikor jól esik, jó is az, meg egy jóízűt fingani az ebédhez, aztán akkor mivan, nekem így jó, mind szaggoljuk
2020. jún. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
57%
én nem örülnék ha így beszélne a párom, de túl tudom magam tenni rajta
2020. jún. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 FoxtrotLidérc ***** válasza:
16%
1-es válaszolót akartam írni. :D
2020. jún. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
11%
aa húús leves legjen forró a csirke csontja mrg kemény oszt jó van az :D
2020. jún. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%
Most valakinek vagy van baja alapvetően a káromkodással, vagy nincs. Ha csak akkor van vele baja, ha nőtől jön, mert "nem nőies, és finom, halk szavú porcelánbabának kéne lenned", az szexista. Az előítéletes, diszkrimináló sfejek meg felfordulhatnak.
2020. jún. 9. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%

Ismerek egy csajt, de csak így látásból. Melóhelyen csak műszakváltáskor látom néha. De amilyen undorítóan beszél...fújj. Minden második szava a ge*i, ba*meg stb. Látszik, hogy nála ez ilyen "menő, edgy rhibanc vagyok" stílus.

De ha annyit káromkodsz mint egy átlag fiatal úgymond, az normális.

2020. jún. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!