Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az "én nem nézek TV-t", miért...

Az "én nem nézek TV-t", miért ennyire elismerésre méltó?

Figyelt kérdés

Nem egy ismerősöm, munkatársam van, akik folyamatosan ezzel feszítenek. Egy nap akár többszőr is mondják, mintha vállveregetés járna ezért, mert választhat mit kezd a szabadidejével.


Mintha a TV-ben csak a junk tartalom lenne (máshol is van pl youtube), és ne lenne ismeretterjesztő, sorozat csatorna stb. Azt hiszik,aki nézi, az csak az éjjel-nappal Bukarestet, meg az m1 híradót nézné. Cserébe csinálnak mást, ami ugyanolyan "káros".


Nem értem mitől ilyen erkölcsi kapaszkodó ez. Mintha tv helyett folyton kiállításra, színházba járnának ezek az emberek, vagy olvasnának.


Nézek tv-t, de keveset, inkább megy a háttérben vagy sorozatot nézek.


2020. jún. 10. 10:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

1. A magyar filmek, sorozatok nagyon low budgetek és ez látszik is.


2. A magyar színjátszás a filmekben és a szinkrom, nagyon erősen "Kamu" jellegő. Egyátalán nem természetes. Nem tudsz elmélyülni benne, mert mindent túl reagál, túlságosan kihansúlyoznak stb... és a végére elég cringy eredmény születik.

(Ez pl.: külföldi többségére nem jellemző, abban el tudom mélyedni és nem gondolok minden 20. másodpercben arra hogy "Uram isten ez nagyon gáz")


3. Csak azt nézheted, amit eléd leraknak és többnyire meg is van kötve a kezed hogy mikor. Az meg nem számít igazi szabadságnak hogy vissza tudsz tekerni 10 percet ha véletlenűl később kezded el a filmet vagy akármit.


4. Erősen megszűrt az információ amit ott kapsz. Időkorlátok miatt, politikai beállítottság stb... egyszerűen nem jó eszköz az információ szerzésre a esti híradó.


Meg persze nagyon kevés dologt fordítanak le magyarra. Így más a magyar híradó önmagában is egy elég erős limitáció.


------------------------------


Nyílván nem hozom fel ezt a "Nem nézek TV" dologot sehol sem. Maximum ha bele illik a témába, de nekem pl pár választásban tényleges negatív pont lenne ha a másik szeret tvt nézni.

2020. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
69%

Jajj, ez fordítva is elő szokott fordulni:D

Én pl sorozatot nézek, de mondjuk a neten, mert ott van nem szinkronizált verzió is és gyakorolni akarom a nyelvet. Vagy pl vannak hírek, amik magyarul soha nem jutnak el hozzám, vagy könyvet olvasok a telómon, vagy digitálisan rajzolok a telómon, vagy tanulok ne adj isten. Ezt az idősebb korosztály még nem érti annyira. Anyukám pl mindig megjegyezéseket tesz, hogy semmi mással nem foglalkozok, még külön kihangsúlyozza, hogy tv-t se nézek. Tehát ő pl kézenfekvőnek tartja, hogy a televízióban vannak filmek, sorozatok, még hírek is, csak igazodni kell a műsorhoz meg elviselni a reklámokat. És nem érti, hogy máshogy is lehet, szóval hajtogatja az igazát.


Na de fordított esetben, aki annyira leszólja a tv-t az inkább azt akarja bizonyítani, hogy ő bizony halad a korral, elé nem raknak le semmit csak úgy fix időre, majd ő választ. És nyilván tudatosabbnak érzi magát, hogy ő osztja be az idejét. Persze lehet, hogy ugyan azt a baromságot nézi, mint aki televíziózik.

2020. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
62%
Ha megnézed, értelmes embertől nem hallod ezt a szöveget. Ez úgy néz ki, hogy a kevésbé értelmes emberek egy része úgy próbál értelmesnek tűnni, hogy pár egyszerű dolgot csinál. Pl. nagy mellénnyel kijelenti, hogy nem néz tévét, nincs fent közösségi oldalon és hasonlók. Ezek tök egyszerű dolgok, nem kell hozzá teljesítmény és gondolkodás, ezért számukra is kivitelezhető.
2020. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
81%
Ha rendszeresen fel szoktak merülni tv műsorok, reklámok, magyar színészek, műsorvezetők stb a beszélgetés során és fogalmam sincs, hogy miről van szó, mert nincs tv-m úgy 8 éve, akkor mit tudok erre mondani azon kívül, hogy nincs tv-m?
2020. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem értelmes embernél nem elismerésre méltó, hanem teljesen alap, hogy nem néz ilyen szennyet az internet korában. Viszont az utolsó válaszoló jól írja, nálam is csak akkor jön ez szóba, amikor nem értem a kollégáim Love Islandes meg hasonló sztorijaikat, magamtól még sose jöttem elő ezzel.
2020. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

#14: Ha látható módon nem fogtad fel a kérdés témáját, akkor miért válaszoltál rá?


#15: Szóval nem vagyok értelmes, mert mást nézek, mint te? Szerinted értelmes ember a másikat ezért tarthatja kevésbé értelmesnek?

2020. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
67%
Csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogy ma már azt se mondhatja az ember, hogy nem néz tv-t, anélkül, hogy ne feltételezné mindenki, hogy hazudik és/vagy pedig hogy lenézően mondja, mert mindenki feszítésnek gondolja a dolgot.
2020. jún. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
59%

Semennyire. Egyszerűen egy egyéni szokás, semmi több. Ettől senki nem lesz se jobb, se rosszabb.

De mint tudjuk, létezik a sznobizmusnak nevezett jelenség. Ez arról szól, hogy páran különbnek érzik magukat attól, hogy nem csinálnak olyasmit, ami amúgy az emebreknek több, mint 5%-ára jellemző. Tök mindegy, hogy az jó, rossz, semleges, releváns vagy irreleváns, fel kell vágni vele.


A tévé meg mint tudjuk, sokáig a technofóbok első számú közellensége volt, amit lehetett a saját hibáikért okolni.

2020. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%

"De okostelefon, laptop, pc van"


Erre csak az egyik kollégám egyik sztorijával tudok reagálni. Mesélte, hogy tévében ment valami film, amit nézni kezdett, aztán jött a reklámblokk, rákeresett arra a filmre neten, és hamarabb végignézte, mint ahogy a tévében véget ért. Szóval amikor van egy filmben 20-30 percenként egy 15 perces reklám + mini hír blokk, az eléggé tudja rontani az élményt. Némelyik csatorna - a korábban már említett filmcsatornák - erre azért figyel, hogy ne legyen túl sok reklám egy filmben, de a kereskedelmi adók simán csinálnak egy max másfél órás filmből 2-2,5 órásat.

2020. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

19! Túlgondolod! Tök mindegy minek nevezzük történetesen azt a szart, amin a filmet, vagy egyebet nézzük...

A "De okostelefon, laptop, pc van" voltam.

2020. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!