Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen alacsony fizetések...

Ilyen alacsony fizetések mellett,mint Magyarországon,miért fontos az embereknek,hogy okostelefonjuk legyen?

Figyelt kérdés
Ha nekem 5 évvel ezelőtt nem mondogatják,hogy vegyek már egy okostelefont,mert mindenkinek az van már,meg ne égessem magam a régi,nyomógombos telefonommal,akkor nekem a mai napig nem lenne okostelefonom.Egyszerűen megvoltam nélküle.Se okostelefonom,se tabletem,se laptopom nem volt.Itthon tévét néztem,rádiót hallgattam,ha meg akartam nézni valamit a neten,elmentem a közeli internet kávézóba és ott néztem meg az e-mailjeimet többek között.Száz forintért ott voltam egy órát.Nem érdekeltek az okostelefonok.És nem is irigyeltem azokat az embereket akiknek volt,elvoltam a háromezer forintos nyomógombos telefonnal.Az oké hogy haladni akarunk a korral,meg divatosak akarunk lenni,de azt se kéne elfelejteni hogy itt nem olyanok a fizetések mint Ausztriában,Svájcban vagy Németországban.Nem hiszem hogy mindenki jól keresne akinek okostelefonja van.

2020. jún. 15. 14:15
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
#8 sokan szerintem azért vettek okostelefont,amiért én is.Hogy ne cseszegessék őket,hogy ne nézzék le őket,hogy ne közösítsék ki őket.Nekem is hányszor mondták vegyél már egy normális telefont.Pedig a régi nyomógombos telefonomnak csak az volt a "bűne"hogy telefonáláson meg sms küldésen kívül nem tudott semmit.
2020. jún. 15. 14:37
 12/49 A kérdező kommentje:
#10 ha téged nem piszkálnak azért mert nyomógombos telefonod az azért lehet,mert feltételezik hogy két telefonod van,a nyomógombos az csak tartalékba van,vagy szolgálati telefon.
2020. jún. 15. 14:42
 13/49 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nekem is sokáig volt nyomógombos telefon, aztán valahogy munkához jött az igény egy okostelefonra, először még internet nélkül, majd jöttek olyan lehetőségek az életemben, amikhez azok az applikációk (sport, utazás), amiket most is aktívan használok, nagy segítséget jelentettek, és a bankom is újított, a régi kódgeneráló kütyü már nem volt jó, a mobil app generálja a biztonsági kódokat, akár egy online vásárlásnál fizetés jóváhagyásához, akár a felületre belépéshez, akár egy lekötés véglegesítéséhez.
2020. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
#13 nekem az a problémám,hogy bemegyünk egy üzletbe,ahol vehetnénk ötezerért egy nyomógombos telefont,és mi inkább megvesszük 25 ezerért az okostelefont,hogy nehogy "nyominak" nézzenek minket.
2020. jún. 15. 14:50
 15/49 anonim ***** válasza:
96%

Meg instant esőtérképnek, szótárnak, letöltött hangoskönyvek hallgatására buta meló közben, utazós olvasós-filmezős-zenehallgatós mindenesnek, mindenféle elakadás esetén zsebgoogle a kerék újrafeltalálása helyett, több vonalon kapcsolatot ápolni a távolabbiakkal, navigációnak, játékgépnek, bárhonnan bármikor utalni, nfc-vel fizetni is, másnál maradt hűségkártya vonalkódját villantani, fotót lőni keep jegyzetnek, bevásárlólistának, határidőnaplónak, időzítőnek, elrejtett diktafonnak, azonnali videórögzítésre, scanner helyett, ügyfélkapu lekérdezésekre és ügyintézésre, e-mailezni, bárhol elvonulni kicsapni poreszra, tartalmat fotózni blogra, tanító videókat rögzíteni, kiegészítőkkel haladó mérésekkel edzeni, konstruktív mikroszokásokat kialakítani...


Ezeket leszámítva nem jobb egy felkurblizós távbeszélőnél valóban.

2020. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
93%
Haladni kell az (Ó)korral! Számos idióta státuszszimbólumként tekint a telefonjára, míg mások házastársukként. Embere válogatja, hogy ki, milyen személyre szabott hülyeségnek akar megfelelni. A legjobbat azon szoktam kacagni - magamban, - amikor valaki szentül meg van győződve arról, hogy "menővé" válik egy méregdrága, részletre vásárolt telefonnal a kezében hadonászva, aztán az időzített szoftver a jótállási időt követő második-harmadik hónapban közli emberünkkel, hogy "Köszönjük az eddigi együttműködést! Vegyen egy másik telefont!", - miközben a részletfizetés még mindig ketyeg! - Megérdemli az ilyen bolond!
2020. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
83%
Szokásos kamu kérdezőnk megint játssza a mártírt közben meg internet előtt lóg egész nap :D
2020. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%

Egy alap okostelefon nem kerül ám egy vagyonba...

Egyszerűen annyira felgyorsult a világ (információáramlás, kapcsolattartás stb.) hogy lényegében csak előnye van az okostelefonnak.

Nem hinném, hogy azért, mert te nem tudod/akarod/igényled kihasználni a plusz funkciókat egy egész társadalmat el kellene ítélni

2020. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
100%

Aki azért veszi, az nem is nézi meg, hogy az ő igényeinek megfelel-e a készülék. :-) Én nem azért vettem, hogy ne nézzenek nyominak. Mobiljegy, BKK futár, Természetjáró, Tesco Clubcard applikáció, EnergiApp, iCsekk, munkához Outlook és Skype applikációk, csak néhány azok közül, amiket rendszeresen használok. De tanultam már KRESZ-t is mobil applikáción.

Fényképezni jobban szeretek a Canon 1100D fényképezőgépemmel. Videó felvételhez van egy önálló videokamerám 6 órás folyamatos max üzemidővel.

Persze ott van egy a közösségi oldal, privát e-mail, de le vannak tiltva az értesítések, videót nézni nagy monitoron jobban szeretek. Olvasni meg egyelőre bőven el vagyok látva nyomtatott könyvekkel, de van, aki arra is használja.

2020. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:
#17 valóban sokat lógok a neten,de ez nálam csak 5 éve van így.Előtte bementem egy internet kávézóba,ott voltam egy órát,és arra a napra annyi volt amit internetezéssel töltöttem.
2020. jún. 15. 15:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!