Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen alacsony fizetések...

Ilyen alacsony fizetések mellett,mint Magyarországon,miért fontos az embereknek,hogy okostelefonjuk legyen?

Figyelt kérdés
Ha nekem 5 évvel ezelőtt nem mondogatják,hogy vegyek már egy okostelefont,mert mindenkinek az van már,meg ne égessem magam a régi,nyomógombos telefonommal,akkor nekem a mai napig nem lenne okostelefonom.Egyszerűen megvoltam nélküle.Se okostelefonom,se tabletem,se laptopom nem volt.Itthon tévét néztem,rádiót hallgattam,ha meg akartam nézni valamit a neten,elmentem a közeli internet kávézóba és ott néztem meg az e-mailjeimet többek között.Száz forintért ott voltam egy órát.Nem érdekeltek az okostelefonok.És nem is irigyeltem azokat az embereket akiknek volt,elvoltam a háromezer forintos nyomógombos telefonnal.Az oké hogy haladni akarunk a korral,meg divatosak akarunk lenni,de azt se kéne elfelejteni hogy itt nem olyanok a fizetések mint Ausztriában,Svájcban vagy Németországban.Nem hiszem hogy mindenki jól keresne akinek okostelefonja van.

2020. jún. 15. 14:15
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindenki dicsekedni akar a telefonnal. Az enyém decemberben lesz 4 éves. Pedig nem több százezres. Semmi baja. Vannak olcsó telefonok is.

Nekünk a munkahelyen van közös viber csoport ahova munkával kapcsolatos dolgokat írunk. Egy nyomógomboson nehezen látnám napközben miket írnak ami fontos.

Úgy teszel mintha egy telefon akkora kiadás lenne.

Senkit nem nézek le a telefonja miatt, de te is megérthetnéd hogy van akinek fontos munka szempontból.

2020. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
86%
Nem drága egy okostelefon. 25-30 ezerért lehet kapni használható modelleket, ezt egy minimálbéres is megengedheti magának, legfeljebb félretesz havi néhány ezret rá.
2020. jún. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem tök jó dolog, hogy van. Egyrészt fillérekbe kerül a kapcsolattartás az internet adta lehetőségek okán. Régen mindig ki kellett centizni, hogy legalább annyi pénz maradjon a kártyámon, hogy csörgetni tudjak.

Lehet rajta zenét hallgatni, vagy videót nézni pl. egy hosszabb utazáson. Kéznél van az internet, ha utána akar nézni valaminek az ember, nem kell bekapcsolni a számítógépet, amivel csomó idő elmegy. Nekem pl. az otthoni notebook lett felesleges szinte.

Ami szerintem hatalmas találmány, az a navigáció, pláne ha az éppen aktuális forgalmat is ismeri, a tömegközlekedésről már nem is beszélve. Mivel sokat utazunk, mindig jól jön és hihetetlen, hogy a világ túlsó végén is ugyanúgy tervez, használható, mint Budapesten.

Lehet vele fizetni, nyomon lehet követni a pénzügyeimet netbankon és egyéb alkalmazásokon. Bármikor bármit megtudok örökíteni, nem kell fényképezőgépet magammal hurcolnom.

Szóval összességében szerintem nem rossz találmány, arról nem is beszélve, hogy 16-7 éve kaptam meg az első mobiltelefonomat, ami nyomógombos volt és a mai napig emlékszem rá, hogy 21.990 Forintba került. Akkor még ez a pénz kicsit többet ért. Akkor is maradhatott volna az ember a lényegesen olcsóbb vezetékes telefonnál, még is megvették a mobilt. Most is maradhatna az ember a nyomógombosnál, még is megveszi az okosat. Vezetékest otthon már alig-alig használnak a középkorútól fiatalabb generációk, de lassan az idősebbek is. A kényelmet fizeti meg az ember és a legtöbb embernek ez +20-30 ezer forintot megér. Valakinek plusz 200-at is (mondjuk azt már én sem tudom hova tenni).

2020. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
22%
Okostelefon hülyeség,ha csak telefonálni akarsz. Az okostelefon egy kicsi, de (ártól függően) baromi erős számítógép. Én pl a rádiót meg a kábel tv-t tartom hülyeségnek.
2020. jún. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
74%
Attól, hogy valakinek kevés a fizetése még lehet igénye arra, hogy tartsa a lépést a korral. Ha valaki ezt nem teszi meg, az puszta (szellemi) igénytelenség. Ennyi erővel minek a radiátor, tüzet rakni olcsóbb. Minek a busz, a lovakat vagy a biciklit nem kell tankolni és még a környezetet sem szennyezik. Minek a tévé és a számítógép, amikor könyveket is olvashatnánk. Persze élni lehet minden nélkül az alapvető szükségleten kívül, a mai ember is túlélné, ha valamiért mondjuk holnaptól úgy kellene élnie, mint 1820-ban.
2020. jún. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, van okos telefonod, a neten lógsz ugyanugy mint mások. Akkor mégis miért teszel fel idióta kérdéseket.
2020. jún. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
92%

Csak a fő kérdésre válaszolva:

Nem akar lemaradni a többiektől. Menőbbnek érzi tőle magát. De van, aki kihasználja a tulajdonságait, és kell neki, ami jó. Sokan totál nem gondolkodnak előre, így bevállalnak mindenféle h*eséget, csak mert szerintük az kell, jó, fontos, hasznos, így nem gondolkoznak előre.

2020. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
78%

10-es vagyok, nem, a környezetem és családom is nagyon jól tudja, hogy nekem csak nyomógombos telefonom van, de soha, senki nem piszkált ezért. Meg mi az, hogy piszkálás? Felnőtt vagyok, a környezetem pedig nem óvodás. Idegenek, amikor megtudják, csak nem értik, hogyan tudok így élni, és elmagyarázom, hogy nekem nincs rá szükségem. Van Facebook-om, de szarok rá, ha valaki el akar érni, oda írhat, aztán majd megnézem, ha azonnal kell a válaszom, akkor felhív, ha pedig nem érek annyit, akkor nem is keresett igazán. Gyalog nem kell GPS, kocsiban meg van külön. Van szépen elmentve telefonkönyvbe taxi, autómentő, illetékes rendőrség, meg minden, ami hirtelen kellhet, szóval nincs szükségem internetre a kezemben. Ez olyan, mint az életvitelem, életemben egyszer voltam részeg, életemben egyszer szívtam bele cigibe, kávét soha nem ittam még, stb., aztán amikor megkérdezik, hogy hogyan tudok így élni, visszakérdezek, hogy tehát ezek jelentik az életet? Ilyenkor kuss van. Ja, évek óta nem néztem tévét sem.


25-ös: attól, hogy valakinek nincs okostelefonja, még nem igénytelen. Szimplán kiszelektálja a racionális tárgyakat, amik valóban kellenek az életéhez. Pl. lesz távirányítós kapum, mert a f___m kivan télen a ki-be szállással, és az egerem is vezeték nélküli, mert untam a gabalyodást a fülessel. De okostelefonnak még nem találtam olyan funkcióját, amire nekem valóban szükségem van.


F/28 (laptopról írtam).

2020. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
#28 nekem nincs laptopom.Nem is hiányzott soha.Én jól éreztem magam az internet kávézóba régen,kár hogy bezárták.Legalábbis azt ahová én jártam.
2020. jún. 15. 20:21
 30/49 anonim ***** válasza:
83%

jaj hagyd már ezt az internetkávézós baromságot

most honnan írsz? a szomszédtól?

mert neked se laptopod, se okostelefonod, se semmid

2020. jún. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!