Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kínos másoknak hogy nem...

Miért kínos másoknak hogy nem játszom meg magam és őszinte vagyok?

Figyelt kérdés
A környezetemben, sőt a világban is azt látom, hogy sokan megjátszák magukat. Jobbat mutatnak mint ami van, a szépet. Én soha nem hazudok, őszintén beszélek a dolgaimról. Ha nincs pénzem kirándulni mennek a barátokkal, akkor azt mondom, nem pedig kifogást gyártok. Ha visszautasít egy nő akkor őszintén elmondom a dolgot, nem pedig olyan hülyeségeket találok ki mint a haverok: “úgyse kellett volna nekem az a csaj, csak be akartam hülyíteni”. Emiatt az őszinteség miatt engem ufónak néznek a legtöbben. Legutóbb egy csaj haver jött oda bizalmasan beszélgetni és elmagyarázta, hogy nem szokás azt így kimondani ha nincs pénzem és teljesen elfogadott ilyenkor mást mondani, a többiek úgyis kapcsolnak majd és ez nem sértő senkinek, ezt mindenki így szokta. Azt is elkezdték terjeszteni rólam hogy autista vagyok ezek miatt a dolgaim miatt. Szerintetek hol az igazság?
2020. jún. 17. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Nyers vagy.

Az emberek másokat nem kompetencia és tudás alapján ítélnek meg, hanem erkölcsi és személyes értékek alapján. Magyarul, ha nem vagy szerethető és jófej, nem számít mit állítasz. Ha jó fej vagy, esetleg szimpatikusak az erkölcsi kereteid, mondhatsz bármilyeb baromságot, okozhatsz kárt a cégnek, mégis elő fognak léptetni.


Nálunk ez a helyzet. #infopark #5gFejlesztes

2020. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha tényleg ennyiben kimerül az őszinteséged amit leírtál, akkor nem értem miért furcsa ez a körülötted lévőknek, talán rossz helyen barátkozol.

Viszont egy szimplán őszinte emberről nem kezdik azt terjeszteni, hogy autista, legalábbis normális emberek biztosan nem. Nem lehet, hogy voltak olyan megnyilvánulásaid, amik tényleg túl mentek egy határon? Mert az őszinteségben is át lehet lépni a határt.

2020. jún. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért messze nem mindegy a tálalás.


Nem mindegy, hogy normálisan közlöd, hogy sajnos te nem tudsz menni, mert ez most nem fér bele, vagy kiselőadást tartasz lekezelő módon, mintha bűn lenne elmenni nyaralni meg pénzt kiadni rá.


Meg amúgy valóban kínos és kényelmetlen helyzetet teremt, mikor önfeledten beszélgetne az ember az "élet habos oldaláról" de nem tud, mert a másiknak mindenre az a válasza hogy neki erre nem telik és miatta az egész társaság kényelmetlenül érzi magát.

2020. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Nálad az igazság. Főleg amit a haver csaj mondott. Shemmmmmi értelme.
2020. jún. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Nekem nagyon szimpatikus a hozzáállásod, én is hasonló vagyok.

Remélem azért előre tudunk majd jutni az életben, de nem egyszerű, és elkeserítő a társadalom működése.

22/F

2020. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem szoktam panaszkodni vagy negatívnak lenni. Ha valamiről beszélünk akkor nem hozom fel, hogy nekem arra nincs pénzem. Legutóbb drága autókról ment a duma és eszembe nem jutott ilyesmit mondani. Akkor jelentem ki hogy nincs pénzem, ha nekem szegezik, hogy jössz szombaton a Balatonra például? Vagy volt hogy kiugrottak Ciprusra. Ilyenkor mondom, hogy bocs, de nekem erre nincs most keretem. Inkább mondom az igazat, minthogy azt hazudjam, hogy családi ebédre vagyok hivatalos.
2020. jún. 17. 15:20
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy pusztán ezért "autistának" vagy bárminek nézzenek, főleg ha tisztában vannak a pénzügyi helyzeteddel. Itt több/más gond lehet.
2020. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok, de az én barátaim, ismerőseim örülnek neki, ha megmondom a szemükbe az igazságot és nem hazudok nekik. Sokan mondták, hogy engem ezért szeretnek a legjobban, mert nem adom elő magam és nem hazudozok azért, mert nekik az jobban esne.

Persze az sem mindegy, hogy ezt nagyon nyersen vágod a másik szemébe, vagy normálisan mondod.

2020. jún. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Keresd a hozzád hasonlóak társaságát, ahol önmagad lehetsz. Ez bullshitnek tűnhet, de én is hasonló nyers, őszinte ember vagyok, és a párommal meg a legközelebbi barátokkal nem kell sosem jópofiznom :)

A munkahely meg olyan amilyen. Nekem sem tetszik, de próbálok alkalmazkodni ehhez a kifordult világhoz.

N 31

2020. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Mert szembesülnek azzal, hogy máshogy is lehetne, csak nekik nem megy, mert nem akarnak változtatni dolgokon.
2020. jún. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!