Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem mégis mi lehet a baj?

Velem mégis mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem aktuális, mivel nyári szünet van, de úgy érzem, hogy baj van velem vagy a memóriámmal. Nem tudom megjegyezni a matekai képleteket. 11. osztályt kezdem jövőre. Kb. olyan 5-6. osztályban tanultuk a kerület-terület témakört. Szinte minden évben átismételjük, de a mai napig nem tudom, mit hogy kell kiszámolni, pedig többször is megtanultam, és azt vettem észre, hogy már másnapra elfelejtem. A számolások könnyen mennek, általában fejben végzem az összeadás, kivonás, szorzás, osztás műveleteket, és elég jól megy, de a képleteket egyszerűen nem bírom megjegyezni, bármennyire szeretném. Próbáltam már minden tanulási stílust: kártyákra írtam a képleteket, színes ceruzákkal írtam le őket, szövegkiemelővel kiemeltem, több ehhez kapcsolódó feladatot csináltam, többször lerajzoltam, stb.De valahogy nem megy.
2020. jún. 19. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tom. Én semmit nem jegyeztem meg, mert nem érdekelt és szarul tanították. Most döntsd el, hogy te tényleg próbálkozol, tényleg érdekel e, vagy csak erőlteted. Vagy tényleg össze kell szedned a fókuszálási képességed, vagy csak érdektelen vagy és ezért nem fér a fejedbe.
2020. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a módszeremet, amit csak a számomra nagyon nehezen megjegyezhető dolgok memorizálására használtam: este lefekvéskor az ágyba viszem magammal a füzetet, vagy könyvet, amiben az a nehezen megjegyezhető dolog van, és közvetlenül villanyoltás előtt még átnézem, elmormolom magamban. Aztán villanyoltás után még csukott szemmel is újra mondom gondolatban, majd ébredés után rögtön újramondom, s ha nem megy, előveszem a füzetet, vagy könyvet, s újra tanulom.
2020. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A vécéhez közel, jól látható távolságban a falra kell ragasztani őket. Vagy ha főzni szeretsz, akkor a konyhapulttal szembeni falra. Mindennap többször látod, akkor is megjegyzed, ha nem akarod.
2020. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!