Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél egy üzlet ilyen...

Mit tennél egy üzlet ilyen dolgozójával szemben?

Figyelt kérdés

Vettem egy bringát pár hónapja. Sajnos már többedjére kellett visszavinnem, mert mindig kijött rajta valami probléma. Mentem vissza érte a napokban, amikor a szerviz munkalapot meglattam rajta, amire a fellepo probléma mellett nem a nevem volt felirva, hanem ez: A nyomoréké. Bementem balhézni, hogy ez mi a fhasz, de tagadták, biztos véletlen cetlit felkaptak és rákerült. Érdekes, pont az én bringámra, a mellette lévő összesre mind normálisan voltak a nevek felírva.


Beszéltem a főnökkel telefonon, mert aznap vidéken volt és ledobbent ezen. Azt mondta, utána fog járni. Szerintem csak nyugtatgatott. Mondtam, ha van infója, hívjon fel. Azt mondta, fog. Ha hétfőig nem hív vissza, azon gondolkodom, a Fogyasztóvedelemhez fordulok. Nálam van a papír a felirattal, lefotóztam, ahogy áll a bringa a többi közt, jól látható a felirat rajta.


Szerintetek jó döntés lenne?


2020. jún. 26. 22:51
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nekem szólt. Szerinted, ha másnak is szólt volna, nem nézik meg a biciklin a papírt, úgy kiteszik az utcára a járókelők közé? Vagy eleve, ha bármelyik dolgozó a másikról azt gondolja, hogy nyomorék, le is írja? Szó elszáll, írás megmarad. Mellesleg összesen 3 dolgozója van az üzletnek, 2 szerelő és 1 fő eladó. Ez egy kisváros, 20 ezer alatti lakossal. Nem egy mega szerviz, ahol naponta több százan fordulnak meg, illetve van vagy 10 szerelő. Érdekes, a mellette lévő összes biciklire normális cetli volt téve, adatokkal, csak az enyémre ez a felirat a nevem helyett, hogy A nyomoréké? Azért ne akarj már mindent ilyen optimistán látni!
2020. jún. 28. 09:55
 22/24 anonim ***** válasza:

Jelentsd fel.

Ennek az elődöntéséhez neked interneten kell segítséget kérni? Nincs senki az életben, akivel ezt meg tudd beszélni? Vajon miért? Ennyire életképtelen vagy? Vagy csak húzod az agyunkat?

2020. jún. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Csak tanácsra van szükségem, hogy ki mit csinálna? Ennyire nehéz ezt megérteni?
2020. jún. 28. 10:05
 24/24 anonim ***** válasza:

Mivel anyagilag nem károsítottak meg,békéltető testülethez tudsz fordulni.


Magyarországon a békéltető testületek 2000. évtől kezdve kezdték meg tevékenységüket.

Az 1997. évi fogyasztóvédelmi törvény VI. fejezete és a 211/1998. (XII.24.) Kormányrendelet rendelkezései határozták meg elsődlegesen a békéltető testületekre vonatkozó rendelkezéseket. A testületek a törvény szóhasználata alapján a területi gazdasági kamarák mellett működő, független testületek, minden megyében (megyeszékhelyen) és a fővárosban működnek.

Az eljárás kérelemre indul és ingyenes. A békéltető testületi eljárás megindításának feltétele, hogy a fogyasztó nyilatkozzon, hogy az érintett gazdálkodó szervezettel közvetlenül megkísérelte a panaszügy rendezését. A kérelmet a Békéltető Testület Elnökéhez írásban kell benyújtani. Az eljárás során a tanács elnöke egyezséget kísérel meg létrehozni a felek között. Ha az egyezség megfelel a jogszabályoknak, a tanács azt határozattal jóváhagyja, ellenkező esetben, illetve egyezség hiányában az eljárást folytatja. A tanács az eljárást az eljárás megindulását követő hatvan napon belül befejezi. Indokolt esetben ez a határidő legfeljebb harminc nappal meghosszabbítható.

A békéltető testületi határozatnak nincs kötelező ereje, de egy esetleges későbbi bírósági eljárásban bizonyítékként szolgálhat.

2020. jún. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!