Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a kijárási korlátozás alatt minden jobb volt?

Figyelt kérdés

Introvertált ember vagyok. Mindig is utáltam ezt az extrovertált világot. Mindenki rohan. Az emberek pusztítják az agyukat alkohollal. Egyetlen szórakozásuk a kocsmázás, meg hogy bambán bámulják az értelmetlen Marvel filmeket a moziba. Tömik a fejüket mekis meg KFC-s gyorskajákkal. Szemetelnek, szennyezik a környezetet, és a levegőt az autóik kipufogójával, meg cigarettafüsttel. Mindenki kefél mindnekivel. A nők 80%-a szétteszi a lábát bárkinek. És ez az elfogadott, a mai társadalom ezt tartja normálisnak.

Én mindig is otthonülős voltam. Képeztem, fejlesztettem magam. Olvastam és folyamatosan gondolkodtam a világ dolgain, és az erkölcsi, filozófiai folyamatokon. Az érzelmi, és értelmi fejlettségem, és mélységem miatt mindenhol utáltak, kiközösítettek. Suliban végig és a általában a munkalyeimen is antiszociálisnak tartottak, lenéztek, csak mert nem idomultam a felszínes extrovertált elvárásaikhoz.

Most jött ez a járvány, amit nagyon sajnáltam. Együtt éreztem mindenkivel aki/akinek az idős családtagja elkapta. Mégis a kijárási korlátozás bevezetésétől kezdve sokkal jobban éreztem magam. Tiszta volt a levegő, lelassult a világ. A kocsmák, és a mozik bezártak, az üzletek csak 3-ig lehettek nyitva. Végre nem taposták egymást az emberek plázákban, és nyugodtan tehettem egészségügyi sétákat anélkül, hogy bunkó hangos emberekbe botlottam volna. Egy régi álmom is teljesült: állandó home officeban dolgozhattam. Sem csapatépítők, sem meetingek, sem irritáló kollégák. De a legjobb az volt az egészben, hogy amiért korábban lenéztek és elítéltek az otthon maradás, és a zárkózottság most végre nem csak hogy elfogadott dolog lett, hanem konkrétan társadalmi elvárás. Végre elhittem, hogy az introvertált életforma lesz a követendő, és az állandó állapot.

Erre mióta vége a korlátozásoknak minden ugyanolyan mint előtte. Ez olyan igazságtalanság. Minden az extrovertáltaknak kedvez. Miért csak két hónap jutott nekünk introvertáltaknak arra, hogy végre a mi életszínvonalunkba terelődjön a világ? Miért nem maradhatott ez így?



2020. jún. 30. 00:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%

Imádom ezt, hogy az ilyen hardcore-introvertáltak bizonygatják mindig, hogy ők milyen intelligensek, aztán általában kiderül, hogy borzasztó szűklátókörűek és felszínesek.

Ez a kérdező sem különb.

Persze akinek nem inge, ne vegye magára.

Egyébként meg egyetértek azokkal a véleményekkel, miszerint csak rohadt irigy vagy mások életére, de ezt még magadnak sem vallanád be.

2020. jún. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
99%

Nagyon beszűkült vagy, kedves kérdező. A kommentjeid alapján úgy tűnik, te azt képzeled, hogy az introvertáltak okosabbak, erkölcsösebbek, értelmesebbek, mint az extrovertáltak, de sajnos ki kell ábrándítsalak, hogy nem erről van szó, nekünk csupán más igényeink vannak, mint az extrovertáltaknak és más dolgok töltenek fel illetve merítenek ki bennünket szellemileg, mint őket. Egyik típus sem rosszabb vagy jobb a másiknál. Nincs olyan, hogy "helyes út". Olyan van, ami számodra ideális. És ennek nem kell feltétlenül mindenki számára ideálisnak lennie.

Üdvözlettel, egy másik introvertált.

2020. jún. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért közösítenek ki az emberek mert lenézed azt aki nem olyan mint te, és világfájdalmad van, ha az emberek nem azt csinálják amit te szeretsz. Az extrovertáltság nem feltétlenül abból áll, hogy mozizol, bulizol és szétb4szatod magad:) Nekem személy szerint rendszeres időtöltést jelenti a barátaimmal. Semmi közöd hozzá, hogy mások mit csinálnak, és hogyan élik az életüket. Nem ez a normális, hogy mindenki magábafordulva ül otthon. Ha neked ez jó csináld, de van aki szeretné élni az életét és ebbe nincs beleszólásod.
2020. jún. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
83%

Mielőtt használsz egy fogalmat, bátran tájékozódj annak jelentéséről, értelméről!

[link]

A cikk tartalmazza az introvertált szó jelentését.


Kedves Kérdező, a kérdésedből az derül ki, hogy te nem introvertált, hanem szoc. fóbiás vagy. Van némi narcisztikus egosérülésed is, aminek jele ez a fajta felsőbbrendűsködés és a bírói szerepbe helyezkedés amit fent produkálsz.


"Az érzelmi, és értelmi fejlettségem, és mélységem miatt mindenhol utáltak, kiközösítettek." Úgy érted, a fejlettséged hiánya és a sekélyességed miatt? Megértem, megdolgoztál érte, mint a kérdésedből kiderül. Az EQ-d nem éri el az átlagét.


Ritkán lehet ennyi lapos lózungot olvasni egy kérdésben, pedig a gyakin igen sok embernek van icipici thinkboxja. Amit te erkölcsi és filozófiai folyamatelemzésként aposztrofálsz, annak a végeredménye egy használhatatlan és alapjában véve téves közhelygyűjtemény. Ld. az első bekezdést.


"Képeztem, fejlesztettem magam." Ööö, mivé is?


Evvel a tünetegyüttessel már érdemes szakemberhez fordulnod, ha valaha minőségi életet szeretnél élni. Minél hamarabb, annál jobb. Azt hiszem, a kognitív terápia segíthetne.


Jobbulást!

2020. jún. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
94%

"Mindig is utáltam ezt az extrovertált világot." - A VILÁG nem extrovertált. A TE környezeted (világod) lehet, hogy az, de el lehet költözni vidékre, falura a lecsendesedésért.


"Mindenki rohan. Az emberek pusztítják az agyukat alkohollal. Egyetlen szórakozásuk a kocsmázás, meg hogy bambán bámulják az értelmetlen Marvel filmeket a moziba. Tömik a fejüket mekis meg KFC-s gyorskajákkal." - ismered az ÖSSZES embert? Rajtad kívül mindenki fogyaszt alkoholt és egészségtelenül étkezik? Hol élsz, csak mert az én környezetemben elég sok ember tudatosan foglalkozik az egészségével?


"A nők 80%-a szétteszi a lábát bárkinek." - Nem látom ehhez a reális kutatást, amiből statisztikát vontak, és ezt a következtetést levontad. Biztos a nagy ömlengésedben valahol elveszett a link, mindenesetre várom, hogy ezt a 80%-ot "bizonyítsd".


"Az érzelmi, és értelmi fejlettségem, és mélységem miatt mindenhol utáltak, kiközösítettek." - Ez egy hibás következtetést. A kiközösítésednek más oka volt.


"Végre elhittem, hogy az introvertált életforma lesz a követendő, és az állandó állapot." - Egyrészt az e mondanthoz tartozó bekezdésbeli ömlengésed a "hej-de-jó-volt-a-kijárási-tilalom" szöveg NEM egy introvertáltak számára ideális világot ír le, hanem a SAJÁT világodat. Nekem ez volt az ideális, légyszives, ne húzd rá minden introvertáltra, hogy ez nekik mind jó lett volna. Másrészt, remélem nem voltál annyira naiv, hogy elhitted, ezentúl soha nem lesznek nyitva a kocsmák, mozik, plázák...


"Ez olyan igazságtalanság. Minden az extrovertáltaknak kedvez. Miért csak két hónap jutott nekünk introvertáltaknak arra, hogy végre a mi életszínvonalunkba terelődjön a világ? Miért nem maradhatott ez így?" - Bla bla bla, idióta siránkozás...


Intorvertáltként eléggé bántónak éreztem ezeket a feltevéseket. Nem azért, mert te így érzed, hanem azért mert ezt az egészet rá akartad húzni az összes introvertáltra, holott ezek a te személyes elvárásaid.

2020. jún. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
82%

Na, már megint egy nárcisztikus, antiszoc lúzer, aki az introvertáltság mögé akar bújni.

Sajnálom, de az introvertáltság továbbra sem ezt jelenti.

2020. jún. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
64%

Hát, megszívtad kérdező. Azért utálnak téged az emberek, mert egy gyökér vagy, aki maximum egy barlangban tudná magát jól érezni.

Az introvertáltak boldogok, mert ugyanúgy feltudnak otthon töltődni, ugyanúgy tudják a saját hobbijaikat űzni

Az extrovertáltak boldogok, mert mostmár tudnak szórakozni, bulizni, társasággal lenni, amit igényelnek


Te boldogtalan vagy, mert sem intro, sem extrovertált nem vagy igazából, csak egy aszociális lúzer, aki egyik táborban sem találta meg a helyét.

2020. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
63%

Ami azt illeti, én most elmegyek kicsit kimozdulni és találkozni a barátaimmal.

Te meg maradj otthon a szobádban, és gondolkozz a világ dolgain.

2020. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
53%
Jajj ez már megint egy kamukérdés a "bulikázó fiatalokos" kérdezőtől...
2020. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
49%
Az a baj, hogy az ilyen gyökerek miatt vagyunk lenézve mi, introvertáltak :(
2020. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!