Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a kijárási korlátozás alatt minden jobb volt?

Figyelt kérdés

Introvertált ember vagyok. Mindig is utáltam ezt az extrovertált világot. Mindenki rohan. Az emberek pusztítják az agyukat alkohollal. Egyetlen szórakozásuk a kocsmázás, meg hogy bambán bámulják az értelmetlen Marvel filmeket a moziba. Tömik a fejüket mekis meg KFC-s gyorskajákkal. Szemetelnek, szennyezik a környezetet, és a levegőt az autóik kipufogójával, meg cigarettafüsttel. Mindenki kefél mindnekivel. A nők 80%-a szétteszi a lábát bárkinek. És ez az elfogadott, a mai társadalom ezt tartja normálisnak.

Én mindig is otthonülős voltam. Képeztem, fejlesztettem magam. Olvastam és folyamatosan gondolkodtam a világ dolgain, és az erkölcsi, filozófiai folyamatokon. Az érzelmi, és értelmi fejlettségem, és mélységem miatt mindenhol utáltak, kiközösítettek. Suliban végig és a általában a munkalyeimen is antiszociálisnak tartottak, lenéztek, csak mert nem idomultam a felszínes extrovertált elvárásaikhoz.

Most jött ez a járvány, amit nagyon sajnáltam. Együtt éreztem mindenkivel aki/akinek az idős családtagja elkapta. Mégis a kijárási korlátozás bevezetésétől kezdve sokkal jobban éreztem magam. Tiszta volt a levegő, lelassult a világ. A kocsmák, és a mozik bezártak, az üzletek csak 3-ig lehettek nyitva. Végre nem taposták egymást az emberek plázákban, és nyugodtan tehettem egészségügyi sétákat anélkül, hogy bunkó hangos emberekbe botlottam volna. Egy régi álmom is teljesült: állandó home officeban dolgozhattam. Sem csapatépítők, sem meetingek, sem irritáló kollégák. De a legjobb az volt az egészben, hogy amiért korábban lenéztek és elítéltek az otthon maradás, és a zárkózottság most végre nem csak hogy elfogadott dolog lett, hanem konkrétan társadalmi elvárás. Végre elhittem, hogy az introvertált életforma lesz a követendő, és az állandó állapot.

Erre mióta vége a korlátozásoknak minden ugyanolyan mint előtte. Ez olyan igazságtalanság. Minden az extrovertáltaknak kedvez. Miért csak két hónap jutott nekünk introvertáltaknak arra, hogy végre a mi életszínvonalunkba terelődjön a világ? Miért nem maradhatott ez így?



2020. jún. 30. 00:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jobb volt sokminden: este csend lett, kevesebb autó-emberi mozgás, kisebb hanghatások, talán nyugisabb volt minden.
2020. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Hat figyu, reszben en is igy erzek, de eleg altalanlsito, amit irsz azokrol, akik nem olyanok mint te.


Nekem abbol a szempontbol egy isteni idoszak volt, hogy otthon lehettem szuleimmel, akikkel eddig visoznylag keveset talalkoztam, megirtam a mesteres szakdogam, megcsinaltam az allamvizsgat. Ha nem lett volna kijarasi korlatozas, akkor mindezt konvyvtarbol csinalom, ahoval oda-vissza 2 ora az ut.


Tovabbi elonyok: nem kellett napi szinten magamra fozni, étterembe jarni, nem ittam egy csepp alkohol sem, hanem helyette szabadidomben magammal torodtem, sportoltam, fogytam 4 kgt. Ezt a tovabbiakban is folytatni akarom. Nekem az hogy utazhassak baromira hianyzott. Az hogy feluletes, unalmas emberekkel osszeuljek osztqlytwli, vagy diakszervezeti tali neven na hala a jó istennek ilyen nem volt. Osszessegeben ez egy eleg egeszseges 4 hónap volt a szamomra.

2020. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
86%

Azt a 80% nőt meg a 80% hímr.ngyó d.gta meg, nem csak a nők hibásak ebben hanem a férfiak is mert erre van igényük.

A másik, hogy bizonyos dolgokban egyetértek de azért nehogy már az legyen a legjobb és legnormálisabb, hogy állandóan otthon ülsz.

Introvertált vagyok én is de van, hogy vágyom az emberi társaságra.

Jól esik ha otthon töltött napok után elmegyek valahova és látok embereket nevetni, beszélgetni.

Lehetsz intro, nem arról van szó, de tele van közhellyel amit írsz. Mintha csak az introk lennének a legeslegjobbak, és az extrovertáltak meg mind h.lyék.kb ezt írod.

Introvertáltként néha pont azt érzem, hogy nagyon nem jó így, de nem tudok változtatni nagyon rajta. Kicsit igen, de az egyelőre elég is.

2020. júl. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

"Az érzelmi, és értelmi fejlettségem, és mélységem miatt mindenhol utáltak, kiközösítettek. Suliban végig és a általában a munkalyeimen is antiszociálisnak tartottak, lenéztek, csak mert nem idomultam a felszínes extrovertált elvárásaikhoz."


Nem. Azért nézték le mert egy selejt vagy aki felsőbbrendű embernek képzelni magát. Az hogy egy beszélgetést nem tudsz kezdeményezni, pszichológiai eset

2020. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
69%
Tenyleg nem kell felsobbrendunek tartanod magad. Megis mire fel? Egyebkent legy buszke arra amit csinalsz, es oszd meg masokkalbis motivaviokent, de ne ess at a lo tuloldalara. Probalj mindig a masik fejevelbgobdolkodni, ne csak a sajat sikereidet fitogtasd, azzal nem jutsz sehogy elorebb.
2020. júl. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Llaa@ válasza:
72%

Ha ez egy valós kérdés, van egy olyan érzésem, hogy feléd a kutya nem néz, gondolom nincsenek barátaid, ami pedig téged mindig is zavart és most úgy érzed, eljött a te időt, mert mostantól nem leszel különc, hanem mindenki olyan lesz mint te. Csak gondolom beleütköztél abba a problémába, hogy ezt a normális emberek nem így gondolják.

Amiket leírtál, az sajnos baromság. Szerintem senki nem gondolja azt, hogy a vírus ennyi volt. Biztosan hallat még magáról, de ez fájdalmasan hülyeség. A média egyértelműen eltúlozta, gondolom, hogy tartsák be tényleg, de te erre még rá is tettél 3 lapáttal.

Akkor elfújom az álomgyertyát: megvolt a tavaszi hullám. Itt nálunk nem volt rossz a helyzet,akik meghaltak, azokat Isten nyugosztalja, nem lett volna nekik amúgy sem sok hátra. Én elvesztettem valakit, aki több évtizedet élhetett volna még, mert nem látták el a kórházban. Ezt szeretnéd a jövőnek? Mert nem csak az áhított otthon reszketésed tartozik akkor ide. A gazdaságra hatással van már most. Ha lesz még pár kör még inkább hatással lesz. Az annyira nem jó ám. Oktatás... Ez a digitális oktatás csak átmeneti lehet, mert hosszútávon nem működik. Akkor szerinted reális az utópiád?

Szerintem minden normális ember úgy gondolkodik most, hogy megvolt az első kör, valószínűleg jön a második, nézzük meg mi lesz. És ha azt látjuk, hogy a vírus valóban marad ebben a formában, akkor elvárjuk kedves politikusainktól, hogy találjanak ki valami más megoldást, amivel élni is lehet, de nem is hullik a nép. Akár oltás is lehet lassan.

Sajnos az álmod semmi esetre sem válik valóra, maximum még egy ideig élvezeted az illúziót, mely igazán sosem volt a tiéd :( (szomorú, hatásos zene ideképzelve)

2020. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Flagstaff ***** válasza:
54%
Együtt érzek Veled, Kérdező, én is rettenetesen élveztem a kijárási korlátozást és nagyon reménykedtem, hogy ha vége lesz, nem ott folytatjuk majd, ahol abbahagytuk. Sajnos csalódnunk kellett.
2020. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
63%
Miért 27-es, az antiszociális életed mely részét zavarja az, hogy nem tudsz a 4 fal közt élni és őrlődni, míg mások habzsolják az életet?
2020. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Flagstaff ***** válasza:
65%
28-as: A környezetpusztítás és a mértéktelen túlfogyasztás miatt gondoltam, hogy jó lenne változtatni. Az élet habzsolása nem kellene, hogy az élet felhabzsolását jelentse. Szerintem. De itt, a 4 fal között, ahol élek,(remélem, Te sem vagy hajléktalan,) szívesen meghallgatom/elolvasom a Te társadalomcentrikus életeden alapuló véleményedet is. Üdv: 27-es.
2020. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Rendben. Az én véleményem az, hogy a kérdező elsősorban amiatt mérges, mert a home office nem maradhatott meg nála, minden más csak puszta irigység és átgondolatlan mondatok tömkellege.


A másik, hogy az orvosi szakrendelések leállása a koronavírus miatt rengeteg embernek eltolt fontos kontrollvizsgálatot, amik miatt később jóval súlyosabb problémák is lehetnek.

Hazavágta rengeteg ember munkáját, megélhetését, amit bár opcionális igénybevenni (vendéglátás, turizmus), attól még van, akinek ez (volt) a munkája.

A környezetszennyezés megoldására lenne lehetőség és eszköz, de az emberiség nem él vele. Nem kellene ahhoz egy vírus, hogy visszavegyünk az élet habzsolásából.

2020. aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!