Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a kijárási korlátozás alatt minden jobb volt?

Figyelt kérdés

Introvertált ember vagyok. Mindig is utáltam ezt az extrovertált világot. Mindenki rohan. Az emberek pusztítják az agyukat alkohollal. Egyetlen szórakozásuk a kocsmázás, meg hogy bambán bámulják az értelmetlen Marvel filmeket a moziba. Tömik a fejüket mekis meg KFC-s gyorskajákkal. Szemetelnek, szennyezik a környezetet, és a levegőt az autóik kipufogójával, meg cigarettafüsttel. Mindenki kefél mindnekivel. A nők 80%-a szétteszi a lábát bárkinek. És ez az elfogadott, a mai társadalom ezt tartja normálisnak.

Én mindig is otthonülős voltam. Képeztem, fejlesztettem magam. Olvastam és folyamatosan gondolkodtam a világ dolgain, és az erkölcsi, filozófiai folyamatokon. Az érzelmi, és értelmi fejlettségem, és mélységem miatt mindenhol utáltak, kiközösítettek. Suliban végig és a általában a munkalyeimen is antiszociálisnak tartottak, lenéztek, csak mert nem idomultam a felszínes extrovertált elvárásaikhoz.

Most jött ez a járvány, amit nagyon sajnáltam. Együtt éreztem mindenkivel aki/akinek az idős családtagja elkapta. Mégis a kijárási korlátozás bevezetésétől kezdve sokkal jobban éreztem magam. Tiszta volt a levegő, lelassult a világ. A kocsmák, és a mozik bezártak, az üzletek csak 3-ig lehettek nyitva. Végre nem taposták egymást az emberek plázákban, és nyugodtan tehettem egészségügyi sétákat anélkül, hogy bunkó hangos emberekbe botlottam volna. Egy régi álmom is teljesült: állandó home officeban dolgozhattam. Sem csapatépítők, sem meetingek, sem irritáló kollégák. De a legjobb az volt az egészben, hogy amiért korábban lenéztek és elítéltek az otthon maradás, és a zárkózottság most végre nem csak hogy elfogadott dolog lett, hanem konkrétan társadalmi elvárás. Végre elhittem, hogy az introvertált életforma lesz a követendő, és az állandó állapot.

Erre mióta vége a korlátozásoknak minden ugyanolyan mint előtte. Ez olyan igazságtalanság. Minden az extrovertáltaknak kedvez. Miért csak két hónap jutott nekünk introvertáltaknak arra, hogy végre a mi életszínvonalunkba terelődjön a világ? Miért nem maradhatott ez így?



2020. jún. 30. 00:30
1 2 3 4
 31/33 Flagstaff ***** válasza:

30/28 A kérdező mérges, de egy napon majd rájön, hogy meg tudja oldani a saját problémáit, és akkor majd megbékél. Sajnos van, amit csak az idő hoz meg, és az érett gondolkodás pont ilyen. Én is voltam fiatal.

Egyébként mi tulajdonképpen ugyanazt mondjuk, csak másképp. Szerintem sem kellene egy vírus ahhoz, hogy kihúzzuk a se**ünkből a fejünket, de március-áprilisban úgy gondoltam, hogy HÁTHA ez a vírus azért ráébreszti az embereket az egymás iránti és a világ iránti felelősségükre. Ez azonban nem történt meg, amit nagyon sajnálok.

A vírus negatív társadalmi-gazdasági hatásaival természetesen tisztában vagyok, de ettől függetlenül (csak ismételni tudom) nekem tetszett a lezárás - nyilván nem szakmai szempontból, (1992-től idén márciusig turizmusból éltem,) hanem privátim. Csíptem, na. Olyan volt, mintha hat hétig lett volna karácsony. (Bár ahogy így elnézem az esetszámokat, lesz még benne részünk...)

Szép estét: 27

2020. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Kérdező, mintha csak magamat hallottam volna!
2021. jan. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Utálod, lenézed, szidod az embereket. A legnagyobb baj veled van, csak magaddal vagy elfoglalva! Méghogy környezetvédelem! Ne tegyél úgy, mintha érdekelne, téged a 4 fal között semmi sem érdekel és azt tartod jónak, hogy az emberek között ne legyenek kapcsolatok. Beteg vagy.
2021. okt. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!