Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gazdagok!Mennyivel vagytok...

Gazdagok!Mennyivel vagytok boldogabbak amióta milliomosok vagytok? Nagymértékben vagy semmivel sem, mint voltatok?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 23:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Tibor a legtöbben nem ezen az oldalon vannak de ki tudja csodák mindig vannak.
2020. júl. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A pénz az életnek csak egy kis szelete. Emlékszem, mikor kezdő alkalmazott voltam és 200-ról 300-ra váltott a bérem, örültem neki, mint majom a farkának. Nyilván, hiszen nem kellett a létem miatt is stresszelnem, szoronganom, imádkoznom, hogy ne történjen valami, amit nem tudok állni.


Nincs 700-800 millióm jelenleg sem, lehetséges, hogy nem is lesz. De jóval a magyar átlag fölött keresek. Az ember jó dolgában mindig ki fog valamit találni, hogy legyen problémája. Az egészségem és a magánéletem rendben volt és rendben van, ennyire nem vagyok Hollywoodi klisé, hogy előadjam, mennyire híján vagyok annak, amit nem lehet pénzért megvenni...


De ha épp nem a számlafizetés miatt aggódik az ember, akkor a lakása miatt, ha megvan a lakás, a hitel miatt, ha a hitel törlesztése meg van oldva, mert van annyi a számlán, ahonnan be van állítva az automatikus utalás, hogy az egész ki legyen fizetve, akkor aggódik azon, hogy hogyan segítse anyagilag a kevésbé tehetős szüleit. Ha ezt megoldotta, akkor pedig kiürülne az élet és lenne a meló meg a párkapcsolat meg némi hobbi, szóval jönnek az új álmok, újabb küzdés, újabb dolog, amire nincs pénz.


Én úgy gondolom, ha az ember eléri egy főre mondjuk a 300-at, akkor az életösztöne már nem túlórázik. Hiszen ebből lehet mit enni, lehet hol lakni, lehet öltözködni, programokat csinálni... De nincs ember, aki itt megállna, különben eddig sem jutott volna el.

2020. júl. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok, el is felejtettem a legalapvetőbbet: a kort.


Kevés embernek lesz előbb saját vagyona (milliói), mint ránca. :) Ha az embernek nincs jobb dolga, akkor elveri a pénzét a hiúságára. Én is fizetek szakembert, krémeket, minden mást. Nem bízok a tb finanszírozott fogorvosban sem.


Mindig lehet mire költeni a pénzt és mindig lehet keseregni, hogy mire nincs, amire még kellene.

2020. júl. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Célok mindig kellenek igen, az időt meg nem tudjuk megvenni. 😦
2020. júl. 5. 02:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!