Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a mai generáció?

Miért ilyen a mai generáció?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani, meg azért én is ebbe a korosztályba tartozom (17/L), de miért ilyen elcseszett ez a mai generáció?

Leszögezném, akinek nem inge...az ugye ne vegye magára. Bármilyen jellegű választ elfogadok, mert mindenki máshogy gondolkozik, én szimplán leírom a véleményem erről a dologról, aztán meglátjuk más hogy érzi ezt.

Miért megy mindenki a másik után? Amilyen zenét hallgat, ahogy öltözködik stb. Pl. pár éve különlegesnek számított ha valaki fejkendőt tesz fel, máris eg, kis tini picsa elkezdte, minden 15-16-17 évesen az van. (de ez csak egy példa) Vagy miért jó olyan picsagatyágba járni, csak mert mindenki azt veszi fel?? Vagy miért lett olyan nagy divat a kerek szemüveg? Hogy már minden tininek az van, ha dioptriás, ha nem.

Jó, most ezek öltözködési dolgok, és kérdezhetitek, hogy ezért gondolom elcseszettnek a fiatalokat? Nem, ezek csak okok.

Azért gondolom elcseszettnek, mert amellett, hogy más után mennek, leszólják azt, aki máshogy néz ki. Persze mondtam, tisztelet a kivételnek, de a szülők ezeket a dolgokat hogy engedik? Amilyen képeket láttam a minap a közösségiken... Mindenki ugyanúgy néz ki. Nincs egy különleges egyéniség sem. Mindenki (akit láttam, vagy 100 ilyen 16-17 éves, de manapság màr a 13-14 évesek is ilyenek) kitartott seggel, telefonnal a tükörben, tipikus mai fotó, picsagatyában, napszemcsiben... ezzel nem is lenne baj. De az ÖSSZES ilyen volt. Hát, én komolyan mondom eldobom az agyam. Hogy nőhetett a mai generáció minden lánya ilyen kis tini kurvává?? Na meg a fiúk...Azokról nem is beszélek, ha már csücsörítve, ecsethajjal fotózkodnak.

Lenne még mit mondanom, de elfogyott a türelmem. Szivem szerint mindnek egy nagy büdös pofont adnék, mert fogalmuk sincs arról mi az élet. Én 17 évesen már tudom, milyen éhezni, milyen az IGAZI depresszió, és ez készített ki igazán.

Nektek mi a véleményetek?



2020. júl. 6. 09:16
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
32/F vagyok. A "mi időnkben" ugyanez volt a zselézett tüsihajjal stb. A tizenéveseknek a legnagyobb vágyuk tartozni valahova ezért hajlamosak minden sz.rban követni egymást (csak az én koromban esik le nekik a tantusz hogy az egyetlen ember aki mindig velük lesz az saját maguk). Még sokkal régebben a fiatalok a saját idősebb családtagjaikat követték, utánozták. Ennek az volt az előnye hogy nem vak vezetett világtalant hanem az idősebb generáció képes volt igazából átadni valóban hasznos készségeket a fiataloknak. Ez ma már nincs meg, a generációs szakadék túl nagy lett (már 15 éve is az volt), és Magyarországon egyébként is ritka a követendő pozitív példa az idősebbek között. Én pl. nem sok személyes ismerősre mondtam volna 16 évesen hogy "ez igen, ilyen akarok lenni én is" (most meg pláne).
2020. júl. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Mindig ugyanaz a probléma, csak a körítés más. Ahogy írták már sokan, minden kornak megvan a maga "divatja", valami új és valami egész más, furcsa, lehet, de attól rendben van. Én sem kedvelek sok mindent a mai mainstream dolgokból/zenékből úgy általában, sosem érdekelt, hogy most éppen mi a divat, nem állok be a sorba csak azért, hogy ne legyek egyedül, de ettől nem mocskolom a velem egykorúakat, és főleg nem veszek mindenkit egy kalap alá mindenki olyan, amilyen, elfogadom. Csak ezzel van baj amúgy, nem kell ugyanolyanná válni, mint a legtöbben, de ne helyezd magad egyből magasabbra náluk, csak azért, mert te nem olyan vagy.
2020. júl. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
62%
Nekem még egy bajom van a mai generációval. Hogyha te nem vagy "tömeg" minden téren szinte már egyből lenéznek, egy fokkal lejebb helyeznek és szekálnak. Vulgáris diszkrimináció. Undorító, már elnézést, de akinek nem inge ne vegye magára.
2020. júl. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 ROR0600 válasza:
Én 15 éves vagyok és undorodom a legtöbb korombelitol éppen emiatt döntöttem el hogy más leszek és változtattam meg a gondolkodasomat felfogasomat ertekrendemet
2023. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Minden generacionak megvannak a tipikus stilusjegyei, zenei preferenciai, stb., amiket a nagy resz kovet, igy mukodik a divat :DD

Ez ilyen, vagy beolvadsz, vagy nem, de ettol nem kell senkit se leszolni.

2023. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!