Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a mai generáció?

Miért ilyen a mai generáció?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani, meg azért én is ebbe a korosztályba tartozom (17/L), de miért ilyen elcseszett ez a mai generáció?

Leszögezném, akinek nem inge...az ugye ne vegye magára. Bármilyen jellegű választ elfogadok, mert mindenki máshogy gondolkozik, én szimplán leírom a véleményem erről a dologról, aztán meglátjuk más hogy érzi ezt.

Miért megy mindenki a másik után? Amilyen zenét hallgat, ahogy öltözködik stb. Pl. pár éve különlegesnek számított ha valaki fejkendőt tesz fel, máris eg, kis tini picsa elkezdte, minden 15-16-17 évesen az van. (de ez csak egy példa) Vagy miért jó olyan picsagatyágba járni, csak mert mindenki azt veszi fel?? Vagy miért lett olyan nagy divat a kerek szemüveg? Hogy már minden tininek az van, ha dioptriás, ha nem.

Jó, most ezek öltözködési dolgok, és kérdezhetitek, hogy ezért gondolom elcseszettnek a fiatalokat? Nem, ezek csak okok.

Azért gondolom elcseszettnek, mert amellett, hogy más után mennek, leszólják azt, aki máshogy néz ki. Persze mondtam, tisztelet a kivételnek, de a szülők ezeket a dolgokat hogy engedik? Amilyen képeket láttam a minap a közösségiken... Mindenki ugyanúgy néz ki. Nincs egy különleges egyéniség sem. Mindenki (akit láttam, vagy 100 ilyen 16-17 éves, de manapság màr a 13-14 évesek is ilyenek) kitartott seggel, telefonnal a tükörben, tipikus mai fotó, picsagatyában, napszemcsiben... ezzel nem is lenne baj. De az ÖSSZES ilyen volt. Hát, én komolyan mondom eldobom az agyam. Hogy nőhetett a mai generáció minden lánya ilyen kis tini kurvává?? Na meg a fiúk...Azokról nem is beszélek, ha már csücsörítve, ecsethajjal fotózkodnak.

Lenne még mit mondanom, de elfogyott a türelmem. Szivem szerint mindnek egy nagy büdös pofont adnék, mert fogalmuk sincs arról mi az élet. Én 17 évesen már tudom, milyen éhezni, milyen az IGAZI depresszió, és ez készített ki igazán.

Nektek mi a véleményetek?



2020. júl. 6. 09:16
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
82%

Meg ami nálunk a suliban nagyon menő volt, a Rózsaszín Pitbull. Volt olyan, hogy hazafelé az iskolabuszon megkértük a sofőrt, tegye be a kazit a magnóba és játssza le... az egész busz azt hallgatta, a velünk utazó tanárok persze pofákat vágtak rá, de hát nem tudtak mit tenni.

Ismered a Pittbult?


"Belehokizott a zárba,

Megkötött a ge*i.

Ezért aztán a zetorból

Nem tudott kimászni!


Közelít a tél,

Deres a határ.

Valaki egy zetorban

Keservesen ordibál!

Segítség! Segítség!

Gyorsan siessenek!

Beszorultam egy zetorba

Az isten ba*sza meg!"

2020. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
80%
Jó fiatalon kiégtél. Miért baj az, hogy valakinek nem az a zene jön be ami neked? Miért a kinézetről általánosítasz? Attól mert valaki a “divatnak” megfelelően öltözködik lehet normális...
2020. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
58%

"im not like other girls" szindromat latok benned... Honnan tudod hogy regen nem ilyenek voltak az emberek? Minden generácionak megvolt a gázos korszaka/trendje , ugyanugy lazadoztak a fiatalok az idősebb generációk ellen mint most. Vagy talan te 17 éves fejjel tapasztalatbol beszelt hogy milyenek voltak a 80-90es evek? Hagyjuk mar. Mindenki pattog hogy ilyen elpaszott meg olyan elpaszott ez a generáció mikor ok is ugyanolyan idegesito kis mitugraszok voltak amikor fiatalok voltak. Az hogy te most adod a nagy izet hogy "ugh ki nem allhatom a generációmat , es én am nem vagyok olyan mint ők" azzal nem vagy se különb se jobb.


Masodszor meg is ki vagy te hogy megmondd hogy ki mit hordjon, milyen kepet toltson fel az internetre, milyen zenét hallgasson? Talan ha több idot toltenel azzal hogy masok dolga helyett a saját dolgaiddal foglalkozol akkor nem stresszelnel ilyen baromságokon. Mindenkinek megvan a sajatos zenei izlese es öltözködési stílusa amibe neked cseppnyi beleszólásod sincsen.



Oh ertem szóval aki nem alvin es a mokusokat hallgat(xdd) vagy rock zenet annak nem hogy szar a zenei izlese de meg csak nem is hallgat i g a z i zenet? Na ez honnan jott? Brit tudosok állapitottak meg az igazi zene fogalmat? Teso..


Nem hiszem el hogy az idosebb generaciok mellett(hala az egnek rengeteg kivetel van ,akik tisztában vannak vele hogy ok se voltak jobbak anno) még a velünk egy generációban levo emberek is csak fröcskölődni tudnak. Szegyelled a generacionkat? Ez van:) ne általánosits egy egesz korosztalyt es akkor nem lesz min szegyenkezned. Az ilyen hipokrata viselkedés roppant idegesítő amikor mar a 20. megmondo embertol hallod ezt , mintha ez annyira egyéni vélemény lenne es meg soha senki nem mondta volna ezt el. 18/l.

2020. júl. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
93%

Te rohadt frusztrált vagy. Miért fáj neked, hogy sok ember hord/csinál/preferál valamit? Komolyan attól kellene egyedinek lennie az embernek, hogy bohócot csinál magából, csak hogy ne hasonlítson másokra?


Egyébként nem, nem érzem elcseszettnek a fiatalokat. Én is szeretek sok dolgot a mai divatból, igaz, szelektálok, hogy mit veszek fel a mindenhol olcsón elérhető divatholmik közül. Azért hordja mindenki ezt, mert erre van pénze az olcsóbb márkák polcairól. Költsek ruhára, komolyan, hogy érezzem magam valakinek?


Mögöttem van 8 év egyetem, úgy gondolom, hogy a munkámmal és a hobbimmal is elértem valamit. Nem vagyok tucat, úgyhogy komplexusok nélkül tudok öltözködni úgy, mint a többi. És mondok jobbat, az én generációm pont ugyanilyen volt anno, mégis lettünk valakik.


26N

2020. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
52%
+sajnalom hogy neked mar 17 evesen meg kellett olyan dolgokat tapasztalnod mint az ehezes vagy a depresszio, de attol hogy egy picivel tobb elettapasztalatod van mint masoknak még nem kell elkezdeni osztani az észt.
2020. júl. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem szólok le senkit a véleménye miatt, mivel én kértem, hogy írjatok. Elfogadom mindenki válaszát, nekem is van egy véleményem, ami mellett kiállok ezután is. És ezen senki nem fog változtatni. :) Befejeztem
2020. júl. 6. 12:57
 27/35 A kérdező kommentje:
És apropó. Csak úgy mondom, hogy nem pontoztam le senkit, mert nem láttam értelmet (ha esetleg meggyanusitanàtok)
2020. júl. 6. 12:58
 28/35 anonim ***** válasza:
86%
Az, hogy mindenáron kiállsz a meglévő véleményed mellett nem érdem vagy pozitívum. Minden véleményen van mit javítani. Ezt most témától függetlenül is mondom.
2020. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
76%

Semmi közöd hozzá, ki hogyan néz ki, ki hogy pózol, ki mit hallgat, stb. Akkor sem, ha nem szimpatikus a mai tömegdivat, ill. tömegzene. Ráadásul ezek elég felszínes dolgok, ettől még bárki lehet jó ember, felesleges ezek alapján ítélkezni. Az viszont nem túl szeretetreméltó dolog, ha valaki tini k-nak titulál másokat felszínes dolgok miatt. A szavaknak tudod, súlya van. Ahogy sokan írták már ez egy ezer éves, agyonrágott téma, hogy mindig az aktuális fiatal generációt szidjuk. Pedig a tinik csak ebben az életkorukban kezdenek el igazán személyiséfet kialakítani, ami most van, az még kismilliószor változni fog az életükben. Te is fogsz változni bőven, az ellenkező lenne fura.

Azt sajnálom, hogy nem könnyű neked, de a látszat ellenére senkinek nem az, felesleges rávetíteni a frusztrációd másokra. Rólam sem mondaná meg senki, hogy mennyit éheztem már.

2020. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos én egy korosztályban vagyok velük, de személy szerint nem érdekel, majd megunják. Hidd el én is voltam depressziós (talán még most is az vagyok) sőt, én is éheztem. Napokig.

Ha nekik ez jó, másolják egymást. Engem úgy se fognak, örülök neki. Én vagyok az aki pop cornt zabálva, röhögve nézi ahogy egymás torkának ugranak.

2020. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!