Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a mai generáció?

Miért ilyen a mai generáció?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani, meg azért én is ebbe a korosztályba tartozom (17/L), de miért ilyen elcseszett ez a mai generáció?

Leszögezném, akinek nem inge...az ugye ne vegye magára. Bármilyen jellegű választ elfogadok, mert mindenki máshogy gondolkozik, én szimplán leírom a véleményem erről a dologról, aztán meglátjuk más hogy érzi ezt.

Miért megy mindenki a másik után? Amilyen zenét hallgat, ahogy öltözködik stb. Pl. pár éve különlegesnek számított ha valaki fejkendőt tesz fel, máris eg, kis tini picsa elkezdte, minden 15-16-17 évesen az van. (de ez csak egy példa) Vagy miért jó olyan picsagatyágba járni, csak mert mindenki azt veszi fel?? Vagy miért lett olyan nagy divat a kerek szemüveg? Hogy már minden tininek az van, ha dioptriás, ha nem.

Jó, most ezek öltözködési dolgok, és kérdezhetitek, hogy ezért gondolom elcseszettnek a fiatalokat? Nem, ezek csak okok.

Azért gondolom elcseszettnek, mert amellett, hogy más után mennek, leszólják azt, aki máshogy néz ki. Persze mondtam, tisztelet a kivételnek, de a szülők ezeket a dolgokat hogy engedik? Amilyen képeket láttam a minap a közösségiken... Mindenki ugyanúgy néz ki. Nincs egy különleges egyéniség sem. Mindenki (akit láttam, vagy 100 ilyen 16-17 éves, de manapság màr a 13-14 évesek is ilyenek) kitartott seggel, telefonnal a tükörben, tipikus mai fotó, picsagatyában, napszemcsiben... ezzel nem is lenne baj. De az ÖSSZES ilyen volt. Hát, én komolyan mondom eldobom az agyam. Hogy nőhetett a mai generáció minden lánya ilyen kis tini kurvává?? Na meg a fiúk...Azokról nem is beszélek, ha már csücsörítve, ecsethajjal fotózkodnak.

Lenne még mit mondanom, de elfogyott a türelmem. Szivem szerint mindnek egy nagy büdös pofont adnék, mert fogalmuk sincs arról mi az élet. Én 17 évesen már tudom, milyen éhezni, milyen az IGAZI depresszió, és ez készített ki igazán.

Nektek mi a véleményetek?



2020. júl. 6. 09:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem azt, hogy milyen érzés, ha nem tehetsz valamiről, és azért néznek le, csak az értheti, aki már legalább egyszer hasonló helyzetben volt.

Többieknek nem tudod megmagyarázni.


Én is sz@r családi körülmények közül jöttem (a korom alapján már "felnőtt" vagyok, de igazából egy semennyire sem talpraesett lelkironcs).

Egyszer majdnem kilakoltattak minket tartozás miatt, és nekünk sem idegen az, hogy van, amikor nincs mit enni.

(Nem mellesleg még a szüleim sem normálisak, főleg anyám, de ez nem feltétlenül ide tartozik.)

Ahol csak megfordultam, bántottak (két közösség volt, amelyik valamelyest nyugisabb volt, sőőőt, egyesek még pozitívan is fogadták).

Talán a legemlékezetesebb az volt, amikor az osztálytársaim megjegyezték: "biztosan elisszák a pénzt a szülei, és azért néz ki így". 14 éves voltam. Na jó, finoman szólva tényleg nem voltam egy divatikon, de akkoriban édesapám éjt nappallá téve dolgozott, hogy a legfontosabb dolgokat (étel, számlák) biztosítani tudja nekünk. Anyám a 2008/2009-es világgazdasági válság miatt nem talált munkát. Emlékszem, hogy 1000 forint mennyi pénz volt nekünk.

2020. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
95%

Neked is bemásolom Szókratész örökbecsű gondolatait a fiatalságról:

"A fiatalság ma szereti a luxust. Rossz a modora, megveti a tekintélyt, nem tiszteli az időseket s cseveg, ahol dolgozni kellene. A fiatalok már nem állnak fel, ha egy idősebb lép be a szobába. Visszabeszélnek szüleiknek, fecsegnek a társaságban, nyelik az asztalnál az ételt, lábukat keresztbe teszik és zsarnokoskodnak szüleik felett."

Eltelt 2500 év, de a probléma, úgy tűnik, örök. :D

2020. júl. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
83%
Régen is ez volt. Abban igazad van, hogy sokkal jobb zenék voltak, főleg a 2000-es években, én akkor voltam fiatal. Szinte egész nap szólt a rádió, ma már szinte be se kapcsolom. Inkább CD-t hallgatok. De akkor is voltak borzasztó, pocsék zenék amit mindenki hallgatott, csak nem szinte minden az volt. Rájöttek a producerek, hogy ebben van a sok pénz... Ma már minden erről szól. Ha meg valaki örömzenél egy kicsit, azt egyből el akarják nyomni.
2020. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
88%

"Hiába mondjátok, akkoriban még nem volt ilyen zene amiben ez a lényeg: Csöcsök és segg, k*rva élet....

Figyelj, én a 90-es években voltam gyerek. Mi a következőket énekeltük, úgy, "mint a himnuszt"

"- Kismalac, kismalac, engedj be!

- Nem engedlek, lóf@ a s.ggedbe!" (De lehet, hogy 80-as évek vége volt, oviba jártam, a szomszéd kamasz srác hallgatta.)

"Miért vagy te szép, baby, miért vagy ilyen szép, alhasi tájon tőled robbanok szét." (Happy Gang)

[link] Ez egy Ganxta Zolee szám azt hiszem, 1997-ből, a szövegét nem másolom be, mert kitiltanak az oldalról örökre.

https://www.youtube.com/watch?v=luqJbMmAYYU Alvin és a mókusok egy különösen igényes darabja, igen, a mai 40-esek erre pogóztak a Pecsában.

"Táncolj csak baba, hadd lássam hát! Tegyél rá, rázzad a bulád!" (LL Junior)

Küldjek még, vagy elhiszed, hogy a 90-es években sem csak virágos réteken csicsergő madárkákról szóltak a slágerek?

2020. júl. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Jó, lehet én vagyok a hibás ebben az ügyben, de ha már rátértünk a zene témára. Mi ez a sok hip-hopos szar (Miss vagy mi az anyám neg hasonlók) Akkoriban legalább igazi zene volt társítva ezekkel a szövegekkel. Most meg??? És Alvin és a Mókusok? Imádom. Az zene. De ezek nem. Nem vagyok rocker, de szeretem a rockot, azon kívűl meg az igazi ZENÉT. Igen, ami nem billentyűs meg csak szöveg és megy egy valami fos, hanem igazi, hangszeres zene.
2020. júl. 6. 10:27
 16/35 A kérdező kommentje:
A dupstepet sem szívlelem, bár azzal nincs akkora bajom. De ezektől a mai kedvencektől (Xxtentaiton vagy mi , lil pep, sixnine stb ) kiver a viz.
2020. júl. 6. 10:29
 17/35 A kérdező kommentje:
Ezeket hallgatjak a tipikus tini picsak..ne haragudjatok d emuszaj kijojjone belolem egyszeruen ki vagyok hogy lehetnek ennyire hanyadekok
2020. júl. 6. 10:29
 18/35 anonim ***** válasza:
83%

Pontosan ugyanezt csinálták minden generációban ezelőtt is. Mindig vannak aktuális divatok, amiket követnek a tömegek. 10-15 évvel ezelőtt sokkal kínosabb divatok voltak szerintem, mint jelen pillanatban. A zene pedig régebben se volt jobb, értelemszerűen csak a kedvenceinkre emlékezünk a távoli múltból, mert a szarok és középszerűek eltűntek a süllyesztőben.


Szerintem elég hamar kibukott az egyik válaszodból, hogy valójában az a fő bajod, hogy rosszabb anyagi helyzetben vagy, mint sok fiatal akit magad körül látsz, és ezt a frusztrációt vetíted ki mindenre ami velük kapcsolatos, főként az önfeledt szórakozásukra. Amit megértek, tényleg nehéz elfogadni, hogy milyen nagy különbségekkel indulunk neki az életnek.


24/F

2020. júl. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
60%
Ugyan azt érzem mint amit az előző ír a második bekezdésben. Pedig már se tinédzser nem vagyok, jómódú meg nem is voltam soha.
2020. júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
77%

"Hiába mondjátok, akkoriban még nem volt ilyen zene amiben ez a lényeg: Csöcsök és segg, k*rva élet.... ,"


Akkor volt Dopeman:

"Megba*lak amikor akarlak

Úgyis megba*lak"


Meg TKO:

"Mit beszélsz te barom? Elfeküdted a szádat! Családunkat magadnak jól kitaláltad! Nemsokára kezdődik a leszámolás napja, Ogli G betáraz és a bu*ikat elkapja! Írtam,olvastam mikor anyád csecsét szoptad, szőrös volt a fa*om, te az ABC-t tanultad. Utoljára szólok, hogy fogd be a pofád, mert divatból beszélsz, divatból jártatod a szád.

A szavadon foglak és jól megba*lak. Meghúzom a füled és pi*ánrúglak."

2020. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!