Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is a mentális...

Szerintetek is a mentális betegek ,bipoláris zavarosok lelkileg terrorizálósak?

Figyelt kérdés
Nekem bipoláris zavarom van,ès van egy párom,akivel nem èlek mèg együtt.Van kèt gyermekem.A nagyobbik ,aki tartósan beteg ôt nevelem.A páromat fèlti az anyukája tőlem,pedig elmondása szerint kedvel.Nem vagyok lelki furkálós tipus,de voltam olyan munkahelyen,ahol engem próbáltak kikezdeni,amit èn nem hagytam ,ès olyankor nem hagytam magam...A munkahelyemen sem szoktam nyírni a másikat,igaz jó a közössèg is.Nem tudom mennyire bizonyított,hogy a pszihès betegek bántják a másikat.Anyám sose látott pszihiátert,ès róla elmondhatóan szereti próbálni elgáncsolni,csőbe húzni,piszkálni,elnyomni a másikat,de ismerek mást is,aki nem hivatalos beteg,de fèlnèk tőle.

2020. júl. 7. 14:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem van/volt több mentális beteg ismerősöm is, és mindenkit tönkre tettek maguk körül, barátokat, családot, ismerősöket, párkapcsolataikat is, saját gyerekeiket is. Én is félteném a gyerekem ilyen pártól.

De ha jól értem, neked normális életed van, nem gátol a betegséged. Gondolom, kapsz kezelést és nem utasítod vissza.

2020. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Jujjcika. Én nekem is van hasonló "betegségem," de csak magamat teszem tönkre és csak belülről.
2020. júl. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a betegség jellegétől is függ, illetve attól, hogy mennyire adja meg magát az ember a betegségének. Van olyan, aki sajnos ráfogja a személyiségzavarára, hogy ő ilyen és onnantól kezdve ő bármit csinálhat bárkivel. A leírás alapján szerintem te nem ilyen vagy. Szerintem alapvetően az, hogy valaki mentális beteg, nem jelenti azt, hogy mindenkit tönkre is fog tenni maga körül. Nagyon sok múlik az egyénen. Nyilván akinek olyan problémája van, amin már nem tud uralkodni (skizofrénia, tudathasadás, nárcisztikus személyiségzavar) az már egy más tészta.

Van olyan ember, aki tud uralkodni a borderline, vagy a bipoláris személyiségzavarán, van, akinek orvosra van szüksége emiatt. Már az is egy jó pont, ha valaki beismeri, hogy orvosi segítségre van szüksége, és pszichiátriára megy, mielőtt tönkreteszi magát és másokat is.

Ne hagyd, hogy más emiatt bélyegezzen meg téged! Arra figyelj, hogy a szeretteid mit mondanak (például a párod).

2020. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gondom,de anyám viszont nárcisztikus ,ès sokszor tönkretett.A páromat ,aki rendes ,ès jóindulatú,többször elakarta zavarni,mert irigy rám.Neki nem sikerült a házassága.Valószínű nem volt soha kielígítő nemi èlete.Ő sosem ment orvoshoz pedig az orvosom többször kèrt,hogy vigyem el az anyámat,ès mondja el mi baja van velem.Sokat kötekszik,kiabál,bánt ,iszik,ès leakarna nyomni,csak az nem megy neki.Apám is ilyen.Neki egyszer sikerült elvenni a pènzem.Ezèrt javasolnak nekem egy hivatásos,családomtól független gondnokot.Jelenleg nincs .
2020. júl. 7. 15:05
 5/17 A kérdező kommentje:
Èn viszont a szülői nevelèsi stílus,ès anyám egyènisège miatt lettem pszihès.
2020. júl. 7. 15:10
 6/17 A kérdező kommentje:
Az orvosom szerint èn tudok bánni a saját gyermekeimmel ,velem viszont anyám nem tudott.
2020. júl. 7. 15:11
 7/17 A kérdező kommentje:
2020. júl. 7. 15:19
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
"Szerintetek is..." Nem. A mentális betegség jelenléte nem egyenlő az abuzív viselkedéssel. Általánosítasz, csak a negatív sztereotípiák beszélnek belőled - és sokakból; de nem te vagy a világ közepe. Attól,hogy valki xy még nem lesz automatikusan egy "lelkileg terrorizálós". Míg az első nem, a második mindenképp választás kérdése - megengedi magának, hogy sz.rravaló alak legyen és rákeni a mentális betegségére. Pedig betegség nélkül is egy mocsok alak lenne...
2020. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is bipoláris vagyok két pszichiáter által igazoltan, de kezeltetem magam, és eddig még senki szájából nem hallottam a környezetemből, hogy rossz hatással lennék bárkire is, általában normális embernek találnak. Szerintem ez alapvetően attól függ, hogy az adott egyén esetében konkrétan miben nyilvánul meg a betegség, illetve a páciens személyiségétől és hozzáállásától, a kezelés sikerességétől. Abból, hogy odanyögsz egy diagnózist, még senki nem fogja tudni, hogy milyen ember vagy, még akkor sem, ha sokan ezt szeretik hinni.
2020. júl. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt így nem lehet kijelenteni. Persze, vannak olyan mentális betegségek, amiktől az egyén úgy viselkedik, hogy mindenki menekül tőle. De, úgy alapvetően ez a ritkább. Az reálisabb ok, hogy aki mentálisan beteg, sokszor magával sincs rendben. Ez sok embernek nem jön be, pont úgy, ahogy a túlsúlyosok önmarcangolása vagy az önbizalomhiányosoké.

Elég sok mentális betegség olyan, hogy a környezet meg sem mondaná első körben. Konkrétan ismerek olyan bipolárist, akit a közvetlen környezete "néha nem teljesen ért meg" és ennyiben ki is merül a dolog. Tök átlagos élete van külső szemlélőként látva.

2020. szept. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!