Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyellnem kéne, hogy nem...

Szégyellnem kéne, hogy nem tudok angolul?

Figyelt kérdés

Megkaptam egy vitában, miután kiderült, hogy akkor nem számít a véleményem, mert sokkal kevesebb anyag áll rendelkezésemre, csak vaktában okoskodok, hülye vagyok hozzá.


Már eddig is rosszul éreztem magam amiatt, hogy ezen a téren hiányosságaim vannak, (megvan az oka, amin nem tudok változtatni, bármennyire is zavar) de ha felhoztam, akkor azt mások eddig mondták, hogy nem akkora tragédia ez. :s


Ezek szerint... ez mégis ennyire alap, csak tapintatból nem dörgölték korábban az arcomba? Emiatt hülyének kellene éreznem magam? Elkeserít a gondolata, hogy mindig kevés leszek így.



2020. júl. 8. 11:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
42%
8+9 Ha valaki attól érzi magát az interneten nagyobb embernek, hogy még jobban próbálja lejjebb nyomni a nehézséggel küzdőket, meg nullázni, ám legyen. De attól még mindig a világban béka szintjén marad (jobb esetben-rosszabb esetben még az alatt):D
2020. júl. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%
11 Nyilvan az eletben az van alacsonyabb szinten, akinek nincsenek kitalalt tanulasi nehezsegei (mindig konnyebb masra fogni, mint a lustasagra), es tud angolul + esetleg mashoz is ert, igen, ez realis.
2020. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%

33 éves koromig én sem beszéltem angolul. Annyit tudtam, amennyit a zenéből, filmekből, innen-onnan felcsipegettem. Aztán rájöttem, hogy ez így nem lesz jó: utazásnál, munkakeresésnél, ismerkedésnél nagy hátrány. Rászántam magam, letöltöttem egy anyagot, 4 hónap alatt végigmentem rajta, aztán elmentem egy tanárhoz, aki kikészült a pocsék kiejtésemen, de kikupált valamennyire. Mivel nem voltam benne biztos hogy tényleg tudok angolul, elmentem egy középfokúra, másodszorra meglett a szóbeli is. Most 35 vagyok. Szóval SOHA nem késő belefogni. Mióta angolul olvasok cikkeket, külföldiekkel beszélgetek többet, más szemmel nézek a világra.


A kérdésedre válaszolva: nem ciki, csak neked nem jó. Drukkolok!

2020. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld!


Memóriaprobléma miatt van amúgy. Nem tudok annyi magolós, nyers adatot bevinni, ami egy nyelvhez közép-és felsőfokú használatához kellene. Más tárgyakkal elvagyok, mert a logikai képességeimmel nincs baj, de ezt nem lehet 80%-ban logikára építeni.

2020. júl. 8. 12:24
 15/21 anonim ***** válasza:
94%
14 Mar hogyne lehetne. Pont, hogy 80%-ban logika, a tobbi pedig “magolas”, egyebkent a nyelv kb pont olyan, hogy semmit nem kell magolni, gyakorlat kozben a legegyszerubb megtanulni.
2020. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
94%
Nyelvszakosként mondom, a nyelvtanulásnál az egyik legnehezebb dolog az új szavak elsajátítása és raktározása, a nyelvtant kellő gyakorlással be lehet gyakorolni.
2020. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%

És csak a nyelvvel van így? Mert ez kicsit zavaros.


Mi új szavakat nem úgy tanultunk, hogy magold, hanem a tanár mondta, a szövegkörnyezetből következtessük ki, és definiáljuk angolul, ez pedig logika, nem memória.

2020. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
12 Semmit nem értettél-még egy betűt sem- abból amit írtam.
2020. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
14 Telitalálat:)
2020. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Csak az Élet egy egészen kis szeletét nézve, az Index fotós fórumait olvasgatom 20 éve, ott gyakorlatilag minden új információ úgy indult, hogy valaki belinkelt egy angol nyelvű ismertetést, cikket, értekezést. Ezen témáknak még a huszada sincs meg ma sem magyarul.
2020. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!