Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az miért van,hogy...

Szerintetek az miért van,hogy az interneten,fórumokon,hozzászólásokban olyan sok helyesírási,fogalmazási hiba van?

Figyelt kérdés
Alapvető dolgoknál van gond,nem is bonyolult nyelvtani szerkezeteknél.Pl. ilyenek mint gólya,vagy lyuk stb.Sokszor egymást javítják ki az emberek,hogy hogyan kellett volna írni.Nem vagyok magyartanár,csak kíváncsiságból kérdezem.

2020. aug. 1. 09:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolso. Ha pl àlmaid pasijàtol megkapnàl egy olyan üzenetet, hogy szia, teccel, nem tudom mit gondolnàl, ezzel a problem solved agymenéssel.


Azert vannak helyzetek amikor azert sokat vet a latba

2020. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os,

az általad kapásból kiválasztott szóval indokolni nem megfelelő, mert az alapszó az ÚT (hosszú magánhangzóval), de utas, utazás, utász, utcaseprő, utazó stb, viszont: útközben, útlevél, útmutató,útitárs stb.

A többivel egyetértek. Legújabban valóban nem 5.-én, hanem 5-én, nem január 1.-e, hanem január 1-je (leírva elseje).

2020. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Az alapszo az utazàs!!!


Ennyi erövel akkor az mièrt nem útazàs??

2020. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
56%
Az utazasi költseg van tamogatva. Nem útdíj. Ha ilyen szo letezne egyaltalan.
2020. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
8%

Tisztelt 11-es,

én csak magyarul tudok (állítom a hecc kedvéért), ezért megírnád, hogy mi magyarul a "problem solved"? Vagy Te sem tudod, csak fitogtatod az idegen nyelvtudásod azzal, amit láttál leírva, vagy hallottad?

Kíváncsi vagyok, mit értesz az "agymenés"-en (nem agymenés alatt, mint sokan írnák - nem rólad van szó). Hasmenésről hallottam, de agymenésről eddig sosem. Ilyenkor elfolyik valakinek az agya, mint fo*áskor a széklete?

2020. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%
A 11.kommentem 10. Vàlaszadonak ment. Ö érti.
2020. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Tisztelt 16-os,

bocsánatot kérek, nyomtam is Neked a zöldet! Igazad van, de válaszom elküldése előtt nem néztem meg az előtted levő válaszokat. Még egyszer - bocsánatot kérek!

Ha megtetted - köszönöm.

2020. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

10-es, nem fejezzük be. Ne akard már előírni, hogy mást mi zavarhat és mi nem.

Mellesleg de, az angol anyanyelvűek között ugyanúgy vannak, akiket zavar, ha valaki igénytelen nyelvtannal, millió helyesírási hibával kommunikál. Ott még komoly félreértések is adódhatnak ezekből. Úgyhogy ez az “érved” nem nyert.

A te szentként védett emberkéid problémáira pedig régóta létezik igen egyszerű megoldás: automata program, ami ellenőrzi a helyesírást. Nem tökéletes, de a kérdező által említett SÚLYOS (és nagyon is ciki) hibákat ki fogja javítani. Miért is fájna ezt használni annak, aki még az általános iskola második osztályának a tananyagát sem tudja rendesen? A lyuk és gólya ugyanis nagyjából az a szint. Nem fogja senki megmagyarázni nekem, hogy egy egészséges felnőtt embernél normális, ha ezeket nem bírja leírni.

2020. aug. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#18 Jól van, legyen ahogy akarod.
2020. aug. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Auto corrector
2020. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!