Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kellett volna viselkedn...

Hogyan kellett volna viselkednem egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Apukámék nemrég voltak nálunk vendégségben. Az egyik délután mikor a családdal a nappaliban összejöttünk beszélgetni ő az étkezőben maradt és elkezdte hallgatni a mobilján a kedvenc számait, de szinte max. hangerőn. Sajnos eléggé áthallatszódott a zene (a nappali és az étkező között csak egy ajtó nélküli átjáró van), így nem nagyon értettük egymást, mindenki arcán látszódott hogy nehezen oldódik fel miközben az apu fullon tolja a Neoton-t és a Szűcs Jutkát.


Először szóltam neki, hogy légyszi egy kicsit vegye csendesebbre. Ekkor húzott egyet a száján, semmit nem szólt, de lejjebb vette (éppen hogy 1-2 fokkal). 5-10 perc telt el és megint bömbölni kezdett a zene. Ekkor egy csöppet bepöccentem, fogtam egy elfekvőben lévő fülhallgatót, átmentem hozzá, odaadtam neki, de azt is hozzátettem, hogy "figyu apu, ezt légyszi használd egészséggel!".


A fülhallgatót azonnal visszaadta, a mobilját kinyomta, elkomorodott, és utána alig szólt hozzám.


Azóta mardos a bűntudat. 61 éves, ő az a korosztály, amelyik még mindenhol így hallgatta a hordozhatós rádiót, biztos nem volt benne semmi tiszteletlenség, ezért lehet türelmesebbnek kellett volna lennem. De közben tényleg baromi zavaró volt bömbölő zene, mikor egymásra szerettünk volna figyelni.


Szerintetek kérjek tőle bocsánatot? Jogos a bűntudatom? Ti mit tettetek volna a helyemben? 36/N.



2020. aug. 20. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló élményem van nekem is a szintén 60+os apukámmal. Csak éppen az karácsonyi vacsora közben volt és nem Neoton, hanem Muzsika tv ezerrel. Én személy szerint nem akarok mulatósra szeletelni a sült kacsával, szóval lehalkítottam. Faternak nem tetszett, visszahangosította, aztán kifejeztük a nemtetszésünket egymásnak, karácsonyi vacsora berekesztve, mindenki elhúz a szobájába aztán ennyi. Nem top1 karácsony, de biztos lehetett volna sokkal rosszabb is.
2020. aug. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én nem tudom, hogy ez mennyire korosztályfüggő, de az biztos, hogy nálunk bunkóság a saját ízlésünket a másikra erőltetni, különösen úgy hogy ellehetetlenítsük mások beszélgetését. Mindig csodálkoztam, hogy kertes házas helyeken van valaki akkora bunkó, hogy üvölt a zene a kertjében. Vagy az is nagy taplóságnak számít, ha utcán valaki hangszóróval hallgat zenét vagy kihangosítóval beszélget. Csak nagyon proliktól láttam eddig ilyet. Én lehet, hogy megkértem volna, hogy csatlakozzon a beszélgetéshez, bár nálunk ez nem fordult volna elő, hogy 1) valaki egyedül kivonja magát egy családi eseményből és látványosan valami mást csináljon, 2) ilyen durván zavarjon vele másokat. Mert az, hogy pl. valakinek dolga van, munka, valamit be kell fejezni, oké, elmegy és csinálja. De én ebben nem tudok nem tiszteletlenséget és önzőséget látni, hogy többszöri utalásra is folytatja a zene bömböltetését. Nem kamaszodik már.
2020. aug. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
A dolog azt mutatja, hogy apád rettentően unta magát meg a társaságot. Valami olyan társasági elfoglaltságot kellett volna kitalálni, amiben ő is aktívan részt vesz önszántából.
2020. aug. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy neveletlenség és az intelligencia teljes hiánya közösségben így hallgatni a zenét. Ezzel teljesen kinyilvánítja, hogy semmibe veszi a többieket.
2020. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne kérjél bocsánatot,és ne legyen bűntudatod! Tudja,hogy baromként viselkedett,és nem bírja elviselni,hogy tükröt tartottál elé.
2020. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!