Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől vagyok ilyen?

Mitől vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Nagyon régen kezdődött ez velem, de kb 7 évesen jöttem rá, hogy más vagyok, mint a többiek. Sosem voltak barátaim a suliban, de úgy igazán senki nem volt az életemben aki fontos lenne nekem. Mindenki csak arra kellett, hogy kihasználjam és manipuláljam. Nagyon jól manipulálok és élvezem is ezt a tevékenységet. Szeretem, ha okosabb lehetek valakinél és tudok játszani az érzéseivel. Nem tudok másokkal együttérezni, de ez nem is zavar. Szerintem előny, hogy ilyen vagyok, tudom, hogy mások nem ilyenek. Én nem tudom átérezni a gyászt és a szenvedést, engem nem érdekel, ha valaki meghal vagy valami bajuk van az embereknek. Alig vannak kézzelfogható érzéseim, azokat is nehezen élem meg. Szeretem hajszolni az élvezeteket. Kóros hazudozó vagyok. Nekem nem számít, hogy épp igazat mondok e vagy hazudok, ugyanolyan nyugodtan teszem azt. Gyakran csak azért hazudok, hogy ne mondjak igazat, de amúgy semmi okom nem volt rá. Szeretem megjátszani magam, álarcokat húzni és szerepekbe bújni. Egyáltalán nincs empátiám, sz*rok mások érzéseire és nem érdekel senki, csak én magam. Önző vagyok, mindig kihasználom az embereket és nevetek rajtuk(hogy mennyire manipulálható mind). Ez nekem természetes amióta csak élek, de egész kicsi koromban észrevettem, hogy emiatt más vagyok, mint a többiek. Valahogy éreztem, hogy ők mások mint én, mert törődnek egymás érzéseivel, nem hazudnak annyit és nem manipulálják egymást(a többiek). Természetesen ez az egész engem nem zavar, nem akarok megváltozni, szerintem előny az ilyen manipulációs képesség. Még jól jöhet az életben, meg aztán élvezem is. Csak azt nem értem, hogy működnek mások, miért lehet őket olyan könnyen kihasználni? Kisebb koromban úgy gondoltam, aki hülye annyira, hogy kihasználjam, az meg is érdemli, de ahogy telt az idő, arra lettem figyelmes, hogy szinte bárkivel tudok játszani. Most mindenki ennyire kihasználható?? Engem nem zavar, nekem attól csak jobb, de azért fura egy ilyen világban élni.

2020. aug. 25. 19:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Még hadd kérdezzem meg ez azt jelenti, hogy nem lehet megbántani se pl?: "Alig vannak kézzelfogható érzéseim" (nem áll szándékomban, csak kérdezem)
2020. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Most látom hogy közben válaszoltál. Akkor inkább úgy érzed, hogy kényelmetlen lenne, ha neked is lennének?
2020. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonymousreview60 ***** válasza:
A leírt empátiahiány - és főleg a többi tünet - főleg az antiszociális személyiségzavarral (szociopátia, pszichopátia) és kisebb mértékben a nárcizmussal társítható. Érdemes mielőbb szakemberhez fordulni, hogy minél jobban kezelni lehessen. Megszűnni sosem fog.
2020. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonymousreview60 ***** válasza:
Kérdező! Azért tudod a többieket manipulálni, mert nekik vannak a társas együttműködést alapvetően megkönnyítő érzelmeik, neked pedig nem. Ők pontosan annyira hülyék, mint aki ökör, mert születetten vörös helyett születetten szőke, pedig van hajfesték.
2020. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

#7

(6os vagyok)

Hát lehet nem vagyok korrekt, de közöltem ezzel az emberrel, hogy ő nevetséges, és az egoizmusának semmi alapja nincs stb. És, hogy én nem nevezném őt barátomnak. Ezeke után sem sértődött meg, és továbbra is úgy gondolja, hogy az egyik legjobb barátja vagyok.

A másik ok amiért jóban vagyok vele, hogy sok közös dolog van bennünk (hobbi szinten), ezekről jókat tudunk beszélgetni. De az életfelfogása egy rakás szemét. És ha erre terelődik a téma, mindig elmondom neki a véleményem.

2020. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem úgy lehet megbántani, mint másokat. Azt érzékelem, ha valami bántót mondanak, és tudok úgy viselkedni, mintha rosszul esne, de nem kavar fel
2020. aug. 25. 22:20
 17/23 anonymousreview60 ***** válasza:
Mitől vagy ilyen? Ez nem egészen tisztázott születési rendellenesség. Ezzel karrier gazdasági felsővezetőként és bűnözőként van. Nemrég írt egy anyuka egy másik kérdésben egy ilyen empátiamentes 16-17 éves, kitűnő tanuló fiúról.
2020. aug. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
#17. Pont az a kérdésem, hogy mitől vagyok ilyen 😆😆😆 honnan tudjam, én kérdeztem 😂
2020. aug. 25. 22:26
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolt a 17-es, hogy ha pszichop
2020. aug. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolt a 17-es, hogyha pszichopata vagy, akkor az születési ok. Mert akkor az agyadnak ez az empatikus része nem olyan mint másoké. Szóval ez születésileg így van, de nem tudjuk miért. Nézz utána neten mert ez így nem túl tudományos válasz
2020. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!