Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék változtatni ezeken?

Hogy tudnék változtatni ezeken?

Figyelt kérdés

Utálok minden egyes dolgot magamon, illetve magamban. Legyen az külső vagy belső. Konkrétan azon, hogy szép hosszú szempilláim vannak, egy pozitív dolgot se tudnék magamról mondani.

A szüleimtől, főleg anyámtól másfél évig minden nap halgattam, hogy kövér vagyok, (azóta lefogytam, ezzel már nem tud bántani), nem vagyok egyáltalán nőies, hülye picsa vagyok, aki sose fog kelleni egy srácnak se. Folyamatosan mondta, hogy mit gondolhatnak rólam mások, illetve rólam, hogy ilyen lánya van. Egyszer le js köpött és azt mondta dagadt disznó vahyok, és mindjárt szétrepedek. Vagdostam is magam egy rövid ideig, de nem vették komolyan azt se. Nagyon sokszor érzem ma is, ha valami erősebb inger ér, amire hevesebben reagálok, hogy bele akarok vágni a karomba.

Most van egy barátom, de az a baj, beképzelem folyamatosan, hogy nem vagyok elég jó, hogy mem szeret vagy hogy meg fog unni. Emiatt örlődök és sírok folyamatosan. Ha anyáék pedig észreveszik a sírást, megaláznak, és megkapom, hogy ne csodálkozzak, ha nem kellek egy ilyen srácnak, hiszen én nem csinálok semmit egész nap és teljesen más az értékrendünk.

Segítséget szeretnék, nem bírom már ezt.

16/L



2020. aug. 27. 21:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia, remélem tudok valamennyire segíteni :)


1.Vagdosás ellen: mikor ennyire magad alatt vagy, próbáld meg elterelni a figyelmedet vagy valahogy kiereszteni a gőzt. Rajzolj valamit, írj egy törnénetet, olvass valamit, sportolj (pl box vagy futás) esetleg beszélgess valakivel, ha van olyan, akiről tudod, hogy meghallhallgat. Néha már az is sokat segít. Pszichológushoz nem igazán tudsz elmenni a szüleid engedélye nélkül, igaz? A leírtak alapján gondolom így van, pedig talán tudna segíteni.

2. A legjobb lenne, ha nem figyelnél a szüleidre és arra mit mondanak, kerüld őket amennyire lehet, még ha egy házban laktok is. Sajnos valószínűleg pont rajtad töltik ki a feszültségüket vagy a rosszindulatukat, főleg, mint írtad, anyukád. A baj az, hogy akárhogy változtatnál a külsődön vagy a viselkedésedben, mindig beléd kötne, ezért inkább magadnak felelj meg, ne neki. És a legjobb, ha minél előbb menekülsz otthonról, mert nem hiszem, hogy ő annyira meg akarna változni, neki jó így. A lényeg, hogy bármilyen sértést vág a fejedhez, ne feledd, hogy értékes és fontos vagy, akármit mondjon is :)

3. A barátod nem lenne veled, ha nem szeretne vagy nem tetszenél neki :) a lényeg, hogy koncentrálj a vele eltöltött időre és érezd jól magad

4. Próbáld meg feltuningolni az önbizalmadat és jobban elfogadni magadat, interneten rengeteg ilyen fajta cikk és videó van. Az is jó, ha kis lépésekben teszed, például egyszerre csak egy dolgot próbálsz elfogadni magadon, legyen az belső vagy külső tulajdonság. Ha pedig valamit nem szeretsz, de tudsz rajta változtatni, változtasd meg (de csak ha tényleg logikus a változás és utána jobban érzed magad)


Remélem tudtam segíteni és kitartás! :)

2020. aug. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!