Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért támadják Dancsót a...

Miért támadják Dancsót a legutóbbi videója miatt, hogy rávette a gyerekeket, hogy gyűlölködő kommenteket hagyjanak, amikor az eredeti videó (amiről Dancsó videója készült) alá rengeteg utálkozó hozzászólást írtak már hónapokkal Dancsó videója előtt?

Figyelt kérdés

2020. szept. 10. 00:33
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
51%
és már valaki vissza is töltötte a videót. Pont az volt a cél, hogy lekerüljön a videó, erre valaki visszarakta. Páran már hagytak is neki kommentet, hogy hála neki szerencsére letölthették.
2020. szept. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
47%

#19:


Nem éppen ez a nagyszerű? Az emberek többsége aki tegnap még nagyokat röhögött Petin, ma már azon szörnyülködik, hogy hogy lehet ilyent tenni? Ez valahol a lelkiismeret-furdalás is.


Én nagyon örülök annak, hogy az emberekben van annyi becsület, hogy képes legyen lelkiismeret-furdalást érezni. Ahogy annak is, hogy most nem csak a becsületesebb hozzászólok, videók nézői szólaltak fel az ilyen tartalmú videók ellen, hanem igen is youtuberek is. Köszönet Bálnának és Attisnak!


A youtube tartalmát jelenleg a trollkodás és mások gúnyolása határozza meg. Mennyivel szebb lenne ez a világ is, ha a youtuberek mások gúnyolása helyett mások felemelésével foglalkoznának. Ha a társadalom szemében nevetséges/furcsa embert nem mocskolja és nyomja még alább a társadalom szemében, hanem felemeli?


Attisban pont azt szeretem, hogy ő olyan mint a régi néptanítók. Volt már videója a youtuberek felelősségéről, így nagyon örültem annak, amikor hűen a saját eszméihez védelmébe vette Petit.


Hasonlóan Bálna is, azt hiszem, hogy a youtuberek között aki elsőként készítette el erről a reakcióvideóját.

2020. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
52%

22


Ha belegondolsz, akik szörnyülködnek, azok a 20-25 év felettiek illetve a bullying áldozatai.


Nézd meg mennyi 10-14 éves gyerek irkálja most a videók alá, hogy túl lett tolva ez az egész, meg nagyon vicces volt a videó, meg tök jó, hogy vissza lett töltve, mert le tudták maguknak tölteni.


Szerintem ez a téma hamar lecseng. Most mindenki elmeséli, hogy őket hogyan kínozták meg kínozzák a többiek, aztán, amikor könnyebb a szívük, folytatják az életüket és nem fogja továbbra sem érdekelni őket, hogy a bullying jelen van és nem fogják megakadályozni.


Gondolj bele, eddig mi volt. Aki nem volt a bullying áldozata, hanem pont a szekáló volt, az kijárta a sulit, ment egyeteme és dolgozni vagy egyből dolgozni és röhögve mesélte később, hogy x-et meg y-t, hogyan kínozta, mert hát eleven gyerek volt és ennyi.


Aki csak simán nem volt bullying áldozata, nem fog a témával törődni.


Akik a bullying áldozatai voltak, azok meg vagy túllépnek az érettségi után pár évvel vagy nem lépnek túl és fórumokon kiírják magukból az érzéseiket, amikkel igazából a kutya se törődik, valószínűleg max a negyedét olvassák mások elvagy vannak akik felkeresik a bántalazóikat és megkapják, hogy már felnőttek és túlléphettek volna már ezen.


De olyan nincs, aki nem azért, hogy neki mennyire fájt a bullying és ezért bemegy egy iskolába megbosszulni egy idegen diákon a saját sérelmeit, hanem egyszerűen csak tenni próbál a bullying ellen (és nem, nem egy videót megosztva a Face-n, hanem élőben, önzetlenül).


Maga ez az egész téma olyan, hogy a tanárok sem tudnak mit kezdeni vele, hát hogyan tenne bármit is egy képesítés nélküli akárki, aki meglátott egy videót és feltörtek benne a rossz emlékei.


Ez ugyanaz mint a gyerek, aki 2-3 videóban elmesélte, hogy az ofője mekkora egy paraszt volt vele és elmondta, hogy nagy tervei vannak ugyanis most, hogy ezt így kiadta magából, nagyon szeretné elérni, hogy a jövő nemzedéke egy jobb oktatási rendszerben okosodjon. Annyi lett az egészből, hogy több százan leírták, hogy velük is milyen szemét volt az ofő vagy a könyvtáros vagy a szaktanár vagy a takarítónéni vagy a portás vagy az igazgató meg még az osztálytársaik is bántották és utána el is lett felejtve az egész, a videónézők kiadták magukból a fájdalmas emléket, ahogy a videó feltöltője is, akiről kiderült, hogy ennyi volt a célja össz-vissz.

2020. szept. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen ez a felhördülés még nem fogja megszüntetni a bullyingot, de legalább elindít valamit. Először is elgondolkoztatja a youtubereket, hogy mit mondhatnak és mit nem. Ha a youtuberek és a hozzászólok közösen képesek voltak árnyékot vinni Dancsó népszerűségére, aki mégiscsak 1,5-2 milla feliratkozóval rendelkezik, akkor nekik is vigyázniuk kell.


Olvastam a kommenteket Dancsó videója alatt, nagyon jól tudom, hogy vannak olyan emberek akik nevettek a dolgon, akik mindenféle rossznak elhordták Petit, ahogy olyanok is, akik tettlegességre uszítottak.


Bálna vagy Attis elmondta, hogy jelenleg a gyermek nevelésében nagy szerepe van a youtubereknek. Ha ezek a youtuberek elkezdenek a mocskolódó videók helyett pozitív tartalmakat készíteni, talán egy lépéssel közelebb leszünk ahhoz, hogy a bullying csökkenjen. Lehet, hogy csak egy vágyálom, de talán Dancsó videója és a rá irányuló ősztűz képes lesz megváltoztatni a mocsoktartalom gyártóit.


Abban valószínűleg igazad van, hogy az iskolában bullyinget szenvedők sorra elő fognak jönni a saját sérelmeikkel, amiken a bántalmazó csak nagyokat fognak röhögni. Ettől függetlenül hagyd meg nekem azt a reményt, hogy a világ, ha csak egy kicsit is javulni fog.

2020. szept. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

24


Egyetértek veled és nem csak meghagyom a reményt, de én is elkezdtem reménykedni, hogy a világ egy kicsit javulni fog, mert én is belegondoltam, hogy legalább a Youtuberek voltak azok, akik ebből tanultak és már tudják milyen tartalmat gyártsanak a 10-14 éveseknek.

2020. szept. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
38%

"Én nem gondolom amúgy, hogy Dancsó rosszat akarna a srácnak, ha rólam készítene bárki videót hasonló stílusban, jó eséllyel röhögnék rajta."


Ez a mentalitás maga a szégyen. Úgy van, mentsétek fel Dancsót minden szennyért amit tett. Magyarázzátok meg, hogy á, ő csak viccelt. Semmi baj.

Elvileg már bocsánatot kért, csak ti nem fogjátok fel, hogy ő akkor meg azért kér elnézést, mert akkor az kell a népnek. Titeket is behülyített. Mondjuk ha arra gondolunk, hogy őt nem érdeklik az emberek, akkor nem akart rosszat, mert neki oly mindegy.


"Elég gáz volt már eleve, hogy az anyja is kiröhögi szegény kisfiút."


Az anyja látja, hogy a fiú más, kedvesen nevetett.

2020. szept. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
84%

Ja igen, most gyűlnek a bocsánatkérős kiírás alá a Dancsót dicsőítő kommentek, hogy "respect Peti!", "nagy emberségről tettél most tanúbizonyságot", meg, hogy "ezért te vagy a kedvenc videósom".


Közben meg egy pillanatra se higgye senki, hogy Dancsó megbánta emberileg azt a videót, és átérezte volna a tetteinek a súlyát. Sokkal inkább csak rájött, hogy az a méretű savtenger amit kapott miatta, már veszélyes lehet a Videómánia népszerűségére, ezért muszáj volt kicsit szépítenie valahogy.

2020. szept. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező!

Én 23 éves fiú vagyok és szoktam szeretem nézni Dancsó Peti tartalmait én is az áldozat típus voltam a suliban úgyhogy tudom nem egyszerű át élni az ilyesmit.

Szerintem Peti nem rosszindulatú ember nem akart szándékosan rosszat csak meggondolatlan volt nem gondolt a következményekre.

De azért szép dolog elismerem hogy ennyien ki álltak a srác mellett hogy ezt nem kellett volna Petinek csinálni.

2020. szept. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
8%
Jaj Istenem, ez a sok Terézanyu, játsszátok csak a nagy irgalmas szamaritánusokat. Én Dancsó nélkül is szénné röhögöm magamat a kissrácon. Nem bántanám soha, de mindig röhögtem az ilyen kis fontoskodó pöcsökön, ráadásul raccsol, és olyan a szája mintha egy lódarázs megcsípte volna. Tudjátok, a fekete humor olyan mint a láb, nem mindenkinek jut belőle :D
2020. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
0%
A gyerek szüleinek kellett volna észnél lenni és nem engedi a nyilvánosság elé. Dancsó legalább észhez téríthetné
2020. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!