Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, ha valaki...

Mi az oka annak, ha valaki pletykákat terjeszt?

Figyelt kérdés

Talán valakiknek nem kell bemutatnom.


Adott egy munkahely, egy kolléganő, aki kedvesnek, segítőkésznek tűnik. Viszont gyanúsan sokat kérdezősködik a magánéletenről, mit csinálok vagy csináltam a hétvégén, randizok vagy randiztam-e valakivel, voltam szabin kérdezte megismerkedtem-e valakivel.

Elég zavaró, tolakodó. Azt mondanám legszívesebben, semmi köze hozzá. De mivel egy helyen dolgozunk nem akarok problémát, kitérő válaszokat adok.


Jól is tettem, mert egyik főnök figyelmeztetett, vigyázzak vele mert kétszínű, szeret másokról hazugságokat és pletykákat terjeszteni.


Nem is értem neki miért jó. Én nem foglalkozom másokkal, nem kérdezősködök, nem beszélek senkiről, végzem a munkámat.


Most lehet mondani biztos nincs élete ezért foglalkozik másokéval, de nemrég összejött valakivel (és nem sokáig volt egyedül, előtte is volt pasija), miért nem az új kapcsolatával foglalkozik?


Szóval tényleg nem értem, valaki ennyire ráér munka és kapcsolat mellett másokkal foglalkozni.


Miért terjeszt valaki munkahelyen pletykákat és hazugságokat valakiről?


A kolléganő 26 én 28 vagyok.



2020. szept. 27. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Ez semmi, de az én főnököm eljárt a lakásomhoz és ott leskelődött.
2020. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

Mindenki pletykás! Fogadd el! Még te is, csak nem veszed észre!

Beszélgetni kell valamiről, főleg munkahelyen.

Pl. ha elmondom egyik kollégámnak, hogy a másik kollégámnak meghalt az anyja, legyen vele tapintatos, az pletyka?


Addig szerintem semmi rossz nincs abban, ha a másikról beszélünk, amíg nem állítunk róla hazugságot, vagy nem mondunk olyat, amire megkért, hogy titok, és nem ne mondjam senkinek.


De vegyük a te "történeted"!


"egyik főnök figyelmeztetett, vigyázzak vele mert kétszínű, szeret másokról hazugságokat és pletykákat terjeszteni"


Tehát a főnököd is pletykált, és kibeszélte veled, hogy pletykás a kolléganőd, ergo terjeszti róla!


"Én nem foglalkozom másokkal, nem kérdezősködök, nem beszélek senkiről, végzem a munkámat."

"nemrég összejött valakivel (és nem sokáig volt egyedül, előtte is volt pasija"


Itt meg saját magad cáfolod meg, azt mondod nem foglalkozol másokkal, de azért tudsz róla mindent! :DDD


Sőt, az egész kérdésedben pont hogy mással foglalkozol, hogy ő miért ilyen?!

2020. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Normális emberként a hülyék észjárását nehéz megérteni,ne is próbálkozz vele. A legjobb amit tehetsz, hogy lehetőség szerint kerülöd és ahogy eddig is tetted, nem mélyedsz bele komolyabb beszélgetésbe az ilyennel.Nyilván van az embernek egy tűréshatára, ha nagyon rádszáll akkor le kell majd oltanod, hogy tudja, hogy hol a helye. Szerencsére a főnököd is tudja, hogy mi a helyzet szóval tőle negatív következményektől szerintem nem kell tartanod emiatt. Egyébként tényleg szinte minden melóhelyre jut legalább egy ilyen undorító alak.
2020. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Szóval érted, ha valakiről azt terjesztik, hogy pletykás, már az is egy pletyka, és aki terjeszti róla, az is ugyanolyan pletykás!
2020. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Arra nem gondoltál kettes hogy ez a csaj akiről a kérdező ir esetleg olyan típus hogy az egész magánéletet szinte kiteregeti és úgy mindenki tud róla mindent?
2020. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért nem szólok a melóban a köszönésen kívül semmit. Ha mesélnek valamit nem erdekel.
2020. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Úhhh: volt egy munkatársam, aki nagy xarkeverő volt. Egy tiszta narcisztikus nő, aki mindig mással foglalkozott, közben saját magát totál nem ismerte.

Talán azért, mert sokan hallunk valamit a másikról, hogy neki milyen "szuper" az élete, ami nem biztos, hogy úgy is, van, de van belőle hír, így "jobb" azt terjeszteni, mint megkérdezni a valóságtartalmát.

2020. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Önmagával elégedetlen ember csinál ilyet, hogy saját magát jobb színben tüntesse fel másoknál. Szerencsédre elég ostoba kolléganővel van dolgod ha már elkezdted sejteni illetve ismerik is, hogy milyen valójában. Hidd el, az sokkal rosszabb mikor az ég világon semmi jelét nem látod pedig hány olyan ember van aki okosan csinálja!
2020. szept. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Aki másról azt mondja, hogy pletykás, azzal ő maga nem lesz az, mert a pletyka lényege az, hogy valótlan dolgokat elkotyog másnak, az az állítás pedig igaz
2020. szept. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9. Aztán honnan tudod, hogy mi az igaz, meg mi a valótlan?

Egyszer engem is megvádoltak, hogy pletykás vagyok, mert rosszindulatú valótlan dolgot terjesztek valakiről, aztán kiderült hogy én csak az igazat mondtam, ő meg végig hazudott és átvert vele mindenkit.

2020. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!