Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, ha valaki...

Mi az oka annak, ha valaki pletykákat terjeszt?

Figyelt kérdés

Talán valakiknek nem kell bemutatnom.


Adott egy munkahely, egy kolléganő, aki kedvesnek, segítőkésznek tűnik. Viszont gyanúsan sokat kérdezősködik a magánéletenről, mit csinálok vagy csináltam a hétvégén, randizok vagy randiztam-e valakivel, voltam szabin kérdezte megismerkedtem-e valakivel.

Elég zavaró, tolakodó. Azt mondanám legszívesebben, semmi köze hozzá. De mivel egy helyen dolgozunk nem akarok problémát, kitérő válaszokat adok.


Jól is tettem, mert egyik főnök figyelmeztetett, vigyázzak vele mert kétszínű, szeret másokról hazugságokat és pletykákat terjeszteni.


Nem is értem neki miért jó. Én nem foglalkozom másokkal, nem kérdezősködök, nem beszélek senkiről, végzem a munkámat.


Most lehet mondani biztos nincs élete ezért foglalkozik másokéval, de nemrég összejött valakivel (és nem sokáig volt egyedül, előtte is volt pasija), miért nem az új kapcsolatával foglalkozik?


Szóval tényleg nem értem, valaki ennyire ráér munka és kapcsolat mellett másokkal foglalkozni.


Miért terjeszt valaki munkahelyen pletykákat és hazugságokat valakiről?


A kolléganő 26 én 28 vagyok.



2020. szept. 27. 20:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
a te esetedben ez pletyka volt, de a kérdezőnél bebizonyosodott, hogy valótlan dolgokat allít. Előre nem tudod, de ha rendszeresen ezt csinálja, akkor lehet tudni h az igazat mondja-e
2020. szept. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Üzenem 2-esnek, hogy eléggé el van tévedve, és fogalom zavarban is szenved.


Itt egy link, mit jelent a pletyka:


[link]


Az, hogy valakinek pl. meghalt egy családtagja, az nem pletyka, hanem tény.


Pletyka az rosszindulatú szóbeszéd, tények elferdítése, híresztelés.


És nem, nem mindenki pletykás. Én pl. nem, hiába próbálod rám varrni.


Én nem kérdezősködök senkiről, nem kérdezek senkit a magánéletéről, ha hallok vagy látok valamit se terjesztem tovább, nem érdekel.


Néha annyi munka van bent, hogyha akarnék se érnék rá ilyesmikkel foglalkozni, ki kivel, mikor, a kinek a kicsodája, stb.


Ezért is írtam, ez a kolléganő nagyon ráér 😕, talán nincs elég melója.


Másról is lehet munkahelyen beszélgetni, pl. munkáról, vírushelyzetről (ez adott).


Mint írtam, a pletyka szóbeszéd, el van ferdítve tehát nem igaz.


Én konkrétan jóban vagyok ezzel a főnökkel, majdnem baráti viszonyban vagyunk. Csak megemlítettem neki, hogy nem tetszik hogy ez a kolléganő ennyit szimatol, rossz érzésem van.


Erre mondta, hogy legyek vele óvatos. Kiderült, hogy róla és egy kollégájáról azt terjesztette van köztük valami, ami nem volt igaz. Ami pluszba azért is kellemetlen, mert az a kollégája házas gyerekekkel, és mi van ha a férje fülébe jut? Ami nem is igaz, felesleges feszkót okoz.


Ergo, ez a fönők nem pletykált, az igazat mondta róla, nem terjeszti róla hogy pletykás.


''Itt meg saját magad cáfolod meg, azt mondod nem foglalkozol másokkal, de azért tudsz róla mindent! :DDD''


Én mitől cáfolom meg magam? Honnan veszed tudok róla mindent?


Nem tudok róla mindent, csak amennyit elmondott.

Mert ezeket magától mondta el nekem, én nem kérdeztem meg és utana se kérdezősködtem.


Foglalkozik vele a fene, engem amúgy nem érdekel, csak rólam ne beszéljen hülyeségeket.



Olyan szinten érdekel csak, hogy egyszerűen nem értem, mi öröme van benne. Azok után is bosszant hogy elmondta van pasija, foglalkozzon vele.


És engem hagyjon békén.

2020. szept. 28. 16:27
 13/13 A kérdező kommentje:

A többieknek köszönöm a hasznos válaszokat.


Azért is gyanakszom rá hogy pletykás, mert egyik hétvégén egy haverommal megittam egy kávét, beszélgettünk. Itt dolgozott csak elment máshova, rég hallottam róla.


Ennek a kolléganőnek csak megemlítettem egyik alkalommal, hogy összefutottam egy barátommal (ismeri őt), rá pár napra már azt hallottam vissza másoktól, hogy mi együtt vagyunk. 😡


Ami egyrészt nem igaz, másrészt ha így is lenne se lenne hozzá senkinek semmi köze.


Amikor ezt a kolléganőt megkérdeztem, persze tagadta.


Azóta ennyit se mondok neki, kerülöm ahogy tudom.


Ti is legyetek óvatosak az ilyenekkel.


És egy ilyennek van pasija, aki egész normális.


Nem irigykedek rá, csak én ismerek más normális csajokat akik egyedül vannak.

2020. szept. 28. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!