Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit ronthattam el? Miért volt...

Mit ronthattam el? Miért volt gond, hogy érdeklődtem a szomszédom állapota felől?

Figyelt kérdés

Kétlaki vagyok, hétköznap Budapest hétvégén vidék.


Szeptember elején egyik barátomtól hallottam, hogy a szomszédom (beszél viszonyban vagyok velük) karanténba került. Inteligens embernek tartom magamat, érdeklődtem az állapota felől közvetlenül tőle. Szerencsére minden rendben volt, megfázás stb, ezt én megemlítettem neki, hogy ebben az év ebben az időszakában én is megfigyeltem, hogy megfázik; és ne aggódjon, legyen kitartó addig, míg felszabadul.


Ahol a második otthonom van mindenki ismer mindenkit és tudott a karanténról.


Sajnálatos módon visszahallottam, hogy a nemtetszését fejezte ki az érdeklődésemmel kapcsolatban és különösképpen, hogy "megfigyeltem az év ebben a szakaszában meg van fázva", mert a megfigyelő stílust ki nem állhatja.

Kicsit rosszul esett, de sikerült lapoznom, mert egyik kedves barátom azt mondta, ne foglalkozzak ezzel. Örüljön, hogy érdeklődött valaki a messzi távolból.


Lassan már bocsánat, hogy élek szituáció van.


Mi a véleményetek?



2020. okt. 6. 09:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

"És ez neki jó? Hogy mindenki úgy él mellette, mint egy idegen?"


Igen. Akit nem akarom, hogy idegen legyen, azzal összebarátkozom. Akivel nem, az meg ne figyelgessen. Igaz, nekem nőként nagyobb vészcsengő lenne, ha a szomszéd azzal jönne, hogy tudja, mikor vagyok beteg. Fogalmam sincs, a szomszéd néni mikor volt beteg, és 10 éve egymás mellett élünk.

2020. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
20%

"ez kb. azt az érzetet kelti, hogy megfigyelik elég keményen"

Abban, aki paranoiás.

Eszerint a szomszéd az.

Hagyni kell hadd kínlódjon a hülyeségével.

2020. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
70%
Ha valaki azzal jön hozzám, hogy tudja, mikor vagyok beteg, az rohadtul nem paranoia. Nem beképzelt dolog.
2020. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%
De amugy a kerdezo es a szomszed beszelo viszonyban vannak, ha en nekem ugy tunik (mert ebben az esetben csak tunik), hogy joban vagyok a szomszeddal, akivel szoktam is beszelgetni, akkor persze, hogy feltunik, amikor beteg. En nem ertem miert szamit megfigyelesnek az, ha valakivel rendszeresen talalkozom es beszelgetunk, latom, amikor beteg. Ez nem megfigyeles, hanem odafigyelek a masikra, ha mar joban vagyunk es beszelgetunk is. Ezek szerint a szomszed allaspontja az, hogy annyira nincsenek joban a kerdezovel, mint ahogyan azt a kerdezo gondolta. Ennyi. Senki nem figyelgeti a masikat.
2020. okt. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, nem értettem félre.

Attól még, hogy te csak az egészségügyi állapotát monitorozod ilyen szinten, ő nem tudja, hogy csak ezt. Bár már önmagában ez is sok. Mert ugye az egészségi állapot alapvetően egy elég intim, privát dolog. Nem tartozik senkire.


#12: Az nem paranoia, ha valaki évekre visszamenőleg tud rólad valamit, úgy hogy semmi köze hozzá, hanem "távolról" figyel csak


#9

2020. okt. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
43%

Semmi köze hozzá? Intim, privát dolog?

Röhögnöm kell!


Semmiféle orvosi iratot nem látott róla, csak látta a fickót köhögni, tüsszögni minden évben. Ez a hatalmas "megfigyelés", amin problémázol. És megjegyezte, mert jó a memóriája.

És még azt is látta, hogy melyik nap vesz föl a szomszéd szürke nadrágot, és melyik nap kéket. Hűha! Ezzel aztán kőkeményen vissza lehet élni!


Döbbenetes, milyen paranoiás ember vagy te, 15-ös.

2020. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
31%

A válaszolók zöme valamikor nagy karriert futott volna be a BM III/III-as osztályánál.

Ott díjazták, ha a szomszéd megfigyelte a szomszédot, a házmester a lakókat.

2020. okt. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
40%

#16: Továbbra sem érted. Majd ha lesz egy olyan súlyos betegséged, amit mondjuk nem akarsz mindenki orrára kötni, akkor meg fogod érteni miről beszélek. Nem a nadrág színe a probléma, nem azzal fog visszaélni, hanem, hogy ha valaki ilyen szinten megfigyel, hogy ezt tudja, az olyat is tud rólad, amit nem akarnál tudni. Ennyi és nem több. Tudom, hogy most ezt az egészet kifordítod, de ezt hívják privát szférának.

Csak gondold végig, megy a rendes megfigyelés, mellé a pletykálkodás is. Ilyen emberek között már csak egy lépés, hogy a kérdező megfigyeléseit a harmadik már úgy adja tovább, hogy a szomszéd biztos covidos, mert állandóan beteg. Ez hívják csúsztatásnak, pletykának. Szüksége lenne erre a szomszédnak szerinted? Neked szükséged lenne?

2020. okt. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Kedves 18-as.

A kert ajtón ki volt téve neki a piros cetli. Nem kellett hozzá iq bajnoknak lenni, hogy miért is; vagy-vagy.

Én értelmes embernek tartom magamat, és érdeklődtem. És mivel félt az teszteredménytől, próbáltam nyugtatni, hogy gondoljon arra, hogy az év ebben a szakaszaban voltál már megfázva.

Hála Istennek a tesztje negatív lett.


A bűnöm annyi volt, hogy próbáltam figyelmes lenni. Ebben az országban nem éri meg ezek szerint.

2020. okt. 7. 12:06
 20/26 anonim ***** válasza:
31%

#19: Eddig ugye a folyamatos megfigyelésen volt a hangsúly. Most átfordítottad a karanténra. Erre meg ugye nem kell bemutatni, hogy mekkora billog, ha karanténba kerül az ember. Az első hullámban még voltak erről riportok. Kb- megbélyegzés kategória.


De ő nem is ezt kifogásolta, hanem a megfigyelést. Azt meg szerintem elég részletesen kifejtettem.

2020. okt. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!