Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit ronthattam el? Miért volt...

Mit ronthattam el? Miért volt gond, hogy érdeklődtem a szomszédom állapota felől?

Figyelt kérdés

Kétlaki vagyok, hétköznap Budapest hétvégén vidék.


Szeptember elején egyik barátomtól hallottam, hogy a szomszédom (beszél viszonyban vagyok velük) karanténba került. Inteligens embernek tartom magamat, érdeklődtem az állapota felől közvetlenül tőle. Szerencsére minden rendben volt, megfázás stb, ezt én megemlítettem neki, hogy ebben az év ebben az időszakában én is megfigyeltem, hogy megfázik; és ne aggódjon, legyen kitartó addig, míg felszabadul.


Ahol a második otthonom van mindenki ismer mindenkit és tudott a karanténról.


Sajnálatos módon visszahallottam, hogy a nemtetszését fejezte ki az érdeklődésemmel kapcsolatban és különösképpen, hogy "megfigyeltem az év ebben a szakaszában meg van fázva", mert a megfigyelő stílust ki nem állhatja.

Kicsit rosszul esett, de sikerült lapoznom, mert egyik kedves barátom azt mondta, ne foglalkozzak ezzel. Örüljön, hogy érdeklődött valaki a messzi távolból.


Lassan már bocsánat, hogy élek szituáció van.


Mi a véleményetek?



2020. okt. 6. 09:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Csak úgy kíváncsiságból kérdezem, milyen korú és nemű ez a paranoiás szomszédod?

2020. okt. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
40/N
2020. okt. 7. 16:49
 23/26 anonim ***** válasza:

A baj ezzel az, hogy ha valakinek nincs kiváló memóriája, akkor amennyi van, azt a hozzá közel állóknak tartja fenn. Jobban emlékszel egy barátod szülinapjára, akinek mindig veszel valamit, mint egy szomszédéra. Az, hogy megjegyezted ennyire, hogy mikor szokott beteg lenni, bennem is azt az érzést keltené, hogy megfigyeled, tehát direkt jegyzed fel, hogy mikor beteg, nem pedig csak mellékesen megragadt benned.


Ez nálam személyeskedésnek jön le. Ugyanis semmi közöd ahhoz, hogy beteg vagyok, és ez úgy jön le, mintha "intimkedni" próbálnál. Hogy "nézd csak, miket tudok rólad". Ez ijesztő, egy nőnek főleg.

2020. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Ez ijesztő, egy nőnek főleg."


Jut eszembe, kérdező, te is nő vagy?

(Arra tippelek, hogy igen.)

2020. okt. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

23-as: miert ijesztő?

Ha úton rángatozna félmeztelen epilepszia miatt akkor se menjek oda, mert nő, és azt se mondjam az orvosnak, hogy már máskor is előfordult vele, mert ezáltal személyeskedem?


En nem vagyok ilyen. Engem arra tanítottak, hogy figyeljek másokra.

Attán lehet a kommunikacióban van gond.


Nekem is nagyon rosszul esett, mikor korábbi betegseg miatt senki nem kérdezte meg, hogy mi van velem.


Mindenestre fura vagy, tőled az ember ezek szerint az utcan felfordulhat, mert Te nem fogsz segíteni senkinek sem. A leirásod szerint ez személyeskedés.


Mindenestre nem véletlenül tart ott az orszag ahol tart.

2020. okt. 7. 22:23
 26/26 anonim ***** válasza:
54%

Totál félreértesz, gondolom, ez már direkt van, csak hogy lehessen az országot szidni.


Ha az utcán valaki rosszul van, nyilván képességeimhez mérten segítek. És ez nem személyeskedés, pont mivel személytelen. És ha láttad a szomszédodat epilepsziás roham közben, azt más is megjegyezte, nem csak te, mert nem hétköznapi látvány, mint egy megfázás.


De nem megyek oda a szomszédhoz, hogy te ilyenkor mindig beteg vagy, te ilyenkor szoktál tökfőzeléket enni, ilyenkor szoktál menstruálni, ilyenkor mész postára, stb.


Lehet, hogy arra neveltek, hogy idegenek dolgába üsd az orrod, azt mindenesetre nem tanították meg, hogyan ismerd fel, hogy kivel mennyire vagy bensőséges kapcsolatban (empátia).


Ha esetleg fel is tűnik valami egy szomszéddal kapcsolatban, semmiféleképpen sem közlöm vele, mert erre mondja az angol, amit magyarul nehéz visszaadni, hogy creepy.


Mondom megint, ha én nem tudom, hogy te mindent megjegyzel mindenkiről, és elmondod nekem, hogy mikor voltam beteg, akkor csak a rám vonatkozó infot kapom meg. Én azt nem tudom, hogy te azt is tudod, hogy az alsó szomszéd mikor beteg, a felső szomszéd mikor megy kutyát sétáltatni, hogy a szembeszomszéd 7:15-kor indul dolgozni... így arra fogok gondolni, hogy ez az ember miért figyeli és jegyzi meg, hogy *velem* mikor mi történik.

2020. okt. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!