Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális vagyok, ha az állatok...

Normális vagyok, ha az állatok szenvedése megráz, de az emberi szenvedés nem?

Figyelt kérdés
Teljességgel hidegen hagy ha egy ember szenved/hal meg. (Oké, a szeretteim fájdalma nem, csak idegeneké.) Láttam balesetnél vérző embert, cseppet se zavart. Ha egy filmben hullanak az emberek, az se. Ha egy gyerek sír, mert pl éhes, totálisan nem érdekel. De ha egy állat sír, akkor ugrok, hogy segítsek neki. És teljesen kiborulok, ha látok egy elütött kutyát, vagy sündisznót. Egyszer megvertem egy embert, mert ütötte a kutyáját a parkban. Legszívesebben széttéptem volna a rohadékot, aztán belöktem volna egy árokba, csak tűrtőztettem magam. Amúgy nem vagyok agresszív, egyedül csak az állatkínzásra pöccenek. Ha a gyerekét veri az nem érdekel, oda se nézek. Normális vagyok, vagy totális elmeroggyant?

2020. okt. 15. 09:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
17%
Na, hogy hálálja meg az állat a segítségnyújtást?? Mesélj.
2020. okt. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
9%

#11

"Teljesen jogos választ adtam, anélkül hogy bárkit bántottam volna vele."


"Az emberek szardarabok mind."

"Most már nem érdekel, ha bántó bárkinek is a véleményem."



"Ha egy állatnak segítesz meghálálja, az ember ezzel szemben még beléd is tapos."


Ahha,ahha,igen,persze.

Köszönjük!

Beteg vagy,menj orvoshoz.

2020. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%

"Ha egy állatnak segítesz meghálálja, az ember ezzel szemben még beléd is tapos."


XDDD

2020. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
29%
Általában a gyenge emberek gondolkodnak így, akik találkoztak néhány szemét emberrel és levonva a nagyon logikus következtetést, hogy minden ember ilyen, visszavonulnak a saját világukba és a bennük lévő ösztönös kötődési kényszert az állatokban élik ki. Állatokat szeretni nagyon egyszerű, nincs konfiktus, nincs probléma, az állat midnig kötődni fog ahhoz, aki ellátja, ezáltal minimális energiabefektetéssel kap egy örök hű társat. Nagyon kényelmes lelkisérültek számára.
2020. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem mindegy, hogy ki és mit gondol erről?

Élj úgy, ahogy neked elfogadott, más meg éljen úgy, ahogy neki és ennyi.

2020. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15%
Nem.
2020. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
76%

Evolúciós késztetés, hogy törődünk azzal, aki fontos nekünk, és evolúciós késztetés az is, hogy leszarunk mindenki mást.


Neked meg tulajdonképp egy ember se fontos.



Én pl vegyes vagyok.

A sünijeinket szeretem. De azt a kutyát élve megnyúznám, amelyik a tavaly 4 sünit megölt. A gazdáját meg, aki csak legyintett erre egyet, detto...

2020. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Az ember hogy hálálja meg? Hátba szúrással, pletykálkodással, kibeszéléssel, akarnoksággal stb., aztán még jól meg is forgatja benned a kést. Ilyen az összes...
2020. okt. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Néhány evezreden át az emberek kis közösségekben éltek, társ és munkaállatokkal körbevéve... az idegen emberek gyanakvásra, ellenségképre adtak okot...

Az utóbbi 100-150év nem fogja kitörölni belőlünk nyomtalanul azt a párezer évet... ezért aztán empatikusság ide vagy oda, legtöbbünk pont le se szarja, mi van egy idegennel... teljesen normális, ha a kis közösségünkre figyelünk csak, valamint a társ és munka állatainkra, akiktől az életünk, fenmaradásunk függött évezredeken át...

2020. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek, ugyanezt gondolom. Sokkal kiszolgáltatottabbak az állatok és az ember elképesztő kegyetlenséggel, gonoszsággal képes kínozni őket, amit én sosem fogok megérteni. Nem érint meg engem sem egy másik ember szenvedése, halála, sőt. Azt gondolom nem számít minden élet és most nyugodtan lehet köpködni, lepontozni. Az én szememben az a beteg, aki kínoz egy állatot és a többi hasonszőrű. Minimális empátiát sem érzek a többség iránt mert nem érnek annyit, nem érdemlik meg. Szükség van itt némi tisztításra, nem lenne baj, ha az emberek bizonyos százaléka kihalna. Ez nem arról szól, hogy “túl sokan átvernek” valakit vagy hasonló. Ez arról, hogy túl sok a gonoszság, kegyetlenkedés, hataloméhség, kapzsiságból fakadó gondoszság....stb. Ezért nem kell élni.
2020. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!