Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi azt édesanyám,...

Miért hiszi azt édesanyám, hogy csak az megy ki külföldre aki itthon nem tud boldogulni? (mert amúgy mindenki másnak megy itthon is, aki talpraesett)

Figyelt kérdés
Ja meg, hogy ismerősének a lánya is csak annyit ért el, hogy vett lapostévét, új telefont (sic!) meg feltöltögeti a facebook-ra a Tower Bridge-es meg villantós képeket, de azt nem hogy hajnali 4-kor kell meg hétvégén is dolgozik, mert ott is csak a szórakozásra tud félretenni. Ezeket szokta mondani. Meg hogy munkatársának a lánya "annyira jól keres", hogy kénytelen "itthonról elvinni a sok kaját" (sic!), mert olyan a forint-euró árfolyam, hogy nem tudná ott kint megvennie a kaját a fizetéséből. Ja meg azt is mondja nekem, "hogy akarsz kimenni külföldre ha a kapuból nem mersz kimenni" (álláskereső informatikus vagyok nem tudok elhelyezkedni, mert angolból is gyenge B1 szinten vagyok így kénytelen vagyok itthon vegetálni és közösségbe se nagyon célszerű mennem a covid alatt, mert autoimmun beteg vagyok). Tényleg igazak lehetnek (mégha sarkítva is) amiket mond? Illetve mi a véleményetek ezekről?

2020. okt. 16. 20:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben azt tenném, hogy kimennék és elvállalnék bármilyen melót, csak azért, hogy a nyelvet gyakoroljam. Aztán 1-2 év múlva, ha ragadt rád valami, megpróbálkozhatsz a nyelvvizsgával és elhelyezkedni a szakmádban.
2020. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és anyádra ne hallgass, fingja nincs a dologról.
2020. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#11: "Én a helyedben azt tenném, hogy kimennék és elvállalnék bármilyen melót, csak azért, hogy a nyelvet gyakoroljam."


És elmagyaráznád, hogy mégis hogy a francba, mikor angolból itthon is alig tudok hunglish-al beszélőkkel dumálni, ráadásul az egészségi állapotom miatt is veszélyes lenne a kinti lét, mert fizikai munkát nem vállalhatok ráadásul az injekciómat is ki kell valahogy váltani (amit hetente szúrni kell, hogy ne rokkanjak le) és nyelvtudás hiányában elég nehéz lenne elmagyarázni a dokinak, hogy milyen állapotban vagyok és elintézni a papírmunkákat.

2020. okt. 17. 14:09
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
ezért kell gyakorolni a nyelvet
2020. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
#14: Privátban meg tudnád írni a legjobb nyelvkönyveket, amelyekből B1-ről el lehet jutni C1-re angolból? A legjobbakat!
2020. okt. 17. 14:31
 16/18 anonim ***** válasza:
én nem könyvekből tanultam, így ebben nem tudok segíteni
2020. okt. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#16: Akkor miből?
2020. okt. 17. 14:59
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
gimiben a tanár nem szeretett könyvet használni, úgyhogy mindent leíratott a füzetbe. meg évekig gyakoroltam az élőbeszédet
2020. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!