Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki korlátozást akar, az...

Aki korlátozást akar, az antiszociális?

Figyelt kérdés

2020. nov. 6. 22:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
2%
Igen!
2020. nov. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem föltétlenül. Van jó néhány tanulmány arról, hogy a szociális izoláció hatékonyan tudja lassítani a járvány terjedését. Ezért szeretnék azt, hogy aki otthoni tanulásra illetve otthoni munkavégzésre képes, azt végre hazaküldenék.


Tegyük hozzá, hogy az orvosok, szakemberek hónapok óta kongatják a vészharangot, hogy ha korlátozások nélkül hagyják terjedni a vírust, akkor bedől az egészségügyi ellátás. Nem az ágyak és a lélegeztetőgépek számával van baj, hanem nincs elég szakember, aki van az fáradt, stresszes, kiesik a munkából, mert szoros kontakt miatt karanténol vagy ő maga is beteg. Szóval lehet, hogy 5000 covidos a betegellátásban nem tűnik nagy kalandnak, de igenis valós problémát jelent.


Ajánlott szakirodalom: [link]



Továbbá, ha lehet hinni az internetnek, több EU-s ország is úgy kezelte a szociális izoláció miatt kialakult helyzetet, hogy az emberek bérének jó részét átvállalta magára. Így az embereknek maradt munkája, ahová visszamehetnek és vásárlóképes keresete, ha nem is olyan mértékben, mint a vírus előtt.

Szerintem sokan, amikor korlátozásokat akarnak, egy ilyen intézkedést tesznek hozzá gondolatban. Senki sem szeretné, hogy a másik munka- és lakhatás nélkül maradjon. Viszont néhány hetet, hónapot nagyobb összejövetelek nélkül ki lehet bírni.

2020. nov. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
93%
Igazából sem a vezetők sem az ellenzék nem tudja hogy mit akar. Az én környezetemben nagyon sok olyan ember van, én is ilyen vagyok, aki a szabályokat betartja és nyáron is betartotta, sőt lehet hogy Bp i rendeletet félre is értett, de az olyan nem létfontosságú helyeket, ahol kötelező a maszk, azt kerülte. Pl. egyik ismerős évente 10-12 alkalommal elmegy moziba, idén nem volt, a másik nem vett színház bérletet, hajón kötelező volt a maszk, a nyitott térben ajánlott, idén nem utaztam hajón. Mindenesetre sem covid sem kontakt nem volt senki közülünk. Ha mindenki igy gondolkodna, elképzelhető hogy alig lenne fertőzött.
2020. nov. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!