Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire általánosítható az,...

Mennyire általánosítható az, hogy az okos más hibájából, míg a buta sajátjából tanul?

Figyelt kérdés
2020. nov. 12. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az eros es a bator ... ugy is kibirja :)
2020. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Buta nem tanul semmibol, hiszen ezert buta.


Az okos pedig elkeruli a hibakat, mert elore atgondolja ... ettol okos.

2020. nov. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
2-es mindent elmondott a témáról, amit lehet:)
2020. nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Én még a sajátomból se, akkor mi vagyok? :)
2020. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

"Én még a sajátomból se, akkor mi vagyok? :)"


Menthetetlenül ostoba

2020. nov. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 October15 ***** válasza:
68%
Baromságf,
2020. nov. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az ember fiatal és "buta", addig végig a saját hibáiból tanul, aztán ahogy idősebb és bölcsebb lesz, észreveszi hogy más hibájából is lehet tanulni, így egyre kevesebbet fog hibázni.
2020. nov. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 October15 ***** válasza:
100%
A hibázás a fejlődés természetes velejárója hibák nélkól nincsenek eredmények. Lehet ha sódert lapátolsz akkor ez nem jön elő de azért a tudomány terűletén elég gyakorik a hibák. Azt meg azért kétlem, hogy a külőnböző tudsok ennének a hülyék.
2020. nov. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez a mondás nem teljesen igaz. Néhány helyzetből a legjobban csak akkor tanulunk, ha a saját bőrünkön tapasztaljuk meg, és ez így van rendjén. Nyilván vannak olyan rizikós helyzetek, amiket egyesek előre látnak, mások pedig nem. De attól nem feltétlenül buta valaki, csak nem elég óvatos. Vannak dolgok, amiket tapasztalni kell.

Másrészt viszont igaz a mondás. Pl. egyszer volt a Házon kívül című műsorban, hogy egy rászoruló családnak egy titokzatos jótevő fűt-fát ígért (teljes házfelújítást, mindenkinek külön laptopot, tabletet, okostelefont, motort, horgászengedélyt, vadiúj konyhafelszerelést, játékokat, wellness-hétvégét).

Na, az annyira nyilvánvaló átverés volt, hogy én is a fejemet fogtam, hogy felnőtt emberek hogy nem képesek átlátni, hogy ez teljesen egyértelműen átverés. Na, az ilyen ember valamilyen szinten buta, hiszen nem tanulta meg, hogy az életben senki nem csinál puszta jóindulatból ekkora szívességeket egy vadidegen családnak.


Ha viszont kölcsönadok egy jó barátnak egy összeget, aki aztán eltűnik vele, azt nyilván nem láthattam előre (és nem is feltételeztem, ha már egyszer bíztam benne), így csak akkor tanulom meg, hogy senkinek nem adunk kölcsön, ha egyszer elkövetem ezt a hibát.

2020. nov. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
Elégge. csak sok buta okosnak tartja magát és ezzel alávág a tézisnek azok szemében, akik nem látják, hogy buta
2020. nov. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!