Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek rasszista?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy már az is rasszizmus (persze egy gyengébb árnyalata), hogy általában összerezzenek az utcán, ha például egy roma származású ember elmegy mellettem. Nem ítélem el, nem ő akarta ezt a bőrszínt, és lehet, hogy egy nagyszerű ember, de azért mégsem érzem magam biztonságban.

2020. nov. 13. 10:03
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó!

Akkor szerinted szavazzunk bizalmat minden -cigány nevű- romának ugye?

Hátha nem belénk vágja bicskáját ha elmegy mellettünk.

De mit tegyen az, akinek csak ez az egy élete van??!


Ez pont annyira járható út mint abból kiindulni pl. egy oroszlánfalka közelében, hogy biztosan van közöttük vegetáriánus is.


Amúgy én nem vagyok rasszista.

CSAK TAPASZTALT!

2020. nov. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
87%
7-esnek szólt.
2020. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%
#7: ízlelgesd azt a szót, hogy "kockázatelemzés".
2020. nov. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
78%

Én nem a romák közelében nem érzem magam biztonságban, hanem a tipikusan züllött alakok között, vagy ha a városnak köztudottan problémás részén járok, akkor sem. Ez nem rasszizmus, hanem előzetes rossz tapasztalatok miatt kialakult reflex.


Amennyiben nem kezeled a romákat, és semmilyen más embert sem másként, csak mert neked ő valamilyen oknál fogva (mert roma, mert meleg, mert nő, stb) nem szimpatikus, és nem gondolod kevesebbnek, addig szerintem az óvatossággal nincs semmi baj. Sajnos nem abban az idealizált cukorfelhős világban élünk, amit egyesek gondolnak. Minden rasszból akadnak rossz és jó emberek.

2020. nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
81%

"Minden rasszból akadnak rossz és jó emberek"


Ez igaz. CSak azok a fránya ARÁNYOK ne különböznének.... :)))))

2020. nov. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
#14 jártál mostanság esetleg BV létesítmény közelében?
2020. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Részben roma válaszoló vagyok...a családom roma részéből 3-an voltak börtönben, szerintem többet nem kell írjak.


Azt már nem is kell mondani, hogy mi a helyzet a magyar börtönökben.

2020. nov. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Elég elmenni pl. a Venyige utca környékére, és megnézni az utcán kiabáló rokonságot... :-D :-D
2020. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
39%
#16, bíróság mellett volt a gimnázium, ahova jártam, nem kell bemutatni. Azért "értelmiségi fehér" emberből is tucatszámra találkoztam olyannal, akik bár nem vertek meg és raboltak ki, de máshogy, másféle kárt okoztak, és nem nevezném őket jó embernek. Teljesen mindegy, kivel sodor össze az élet, 50% esély van rá, hogy szarkavaró. Vagy igen, vagy nem.
2020. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
92%

azért ne mondd, hogy egy adócsaló ugyanolyan kárt okoz neked, mint aki párezer forintért agyonveri a nagymamádat... :(((((


[link]

2020. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!