Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az életben szinte minden...

Az életben szinte minden rosszra visszavezethető a szegénység?

Figyelt kérdés

Nekem azért van rossz kedvem mindig mert szegény vagyok és egyértelmüen azért nincs barátnőm sem mert nincs elég pénzem.

Minden spórolási technikát bevetve sem tudok havonta(pl szülöknél lakva stb) 130 ezernél többet megspórolni, olyan kilátástalannak érzem az életet mert még saját ingatlanom sincs pedig vagyok már 30.



2020. nov. 18. 09:06
A kérdező szavazást indított:
Igaz
Nem igaz
24 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy sajnállak, hogy csak havi 130 ezret tudsz megspórolni.

Vannak akik ebből élnek egy hónapig.

2020. nov. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Aha ha egyedül élnék akkor maradna 20 ezer kb....
2020. nov. 18. 09:12
 3/16 A kérdező kommentje:
És én sem élek sokkal többől,csak nagyon spórolok mert különben felemészt a szegénység
2020. nov. 18. 09:14
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Miért nem próbálsz szerencsét külföldön?
2020. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mubkanelküli drogosaknak is van bnöje.

Szoval nem a penz az akadàly.

2020. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Akinek ilyen negatív a hozzáállása, mint neked, az semennyi pénzzel nem lenne boldog.
2020. nov. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Szegény, gazdag ugyanmár lépjünk túl ezen. A tartalmas élet, barátnő nem vagyoni helyzet kérdése. Ha az ember alapjáraton negatívan áll az őt körülvevő világhoz, az nem az anyagi helyzet függvénye.
2020. nov. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak azok az emberek, akik ha több pénzük lenne akkor is pont ugyanolyan magányosak lennének.


Nyilván egyrészt elszomorító, hogy szinte akármennyit keres az ember, akkor sem feltétlenül jut előre, és évek évtizedek munkája felépíteni az életét.


Másrészt...elteszel 130 ezret. Van akinek ez sok pénz, van akinek kevés. Igazából annyira nem nagy összeg olyan szempontból, hogy ha nem 130-at, csak mondjuk 100-at teszel félre, a többiből meg eljársz programokra, szórakozni (tudom, Covid miatt ez most necces) akkor sem leszel sokkal hátrébb, cserébe lesznek élményeid.


Az is gáz, ha valaki "spórolásként" éli meg az életét. Nyilván kell takarékoskodni, de annak semmi értelme, hogy egész életed elmegy arra, hogy gyűjtöd a semmit és 10-20 év múlva sem lesz nagyjából semmid.


Na meg nem csak spórolni kell, hanem helyette azt kell nézni, hogyan lehet előre lépni, fejlődni, haladni az életben. Ha több pénz kell ne azt nézd mit kell megvonj magadtól, hanem azt mivel kereshetnéd meg azt a pluszt.

2020. nov. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A kilátástalanságod egyik alapja az a berögződés, hogy amíg nincs saját ingatlanod, addig semmi nem jó. Ezzel jellemzően azt fogod elérni pár év múlva, hogy röghöz kötöd magad valami olcsó kisvárosban, ahol életed végéig dolgozhatsz tök kevés pénzért, de legalább elmondhatod magadról, hogy van saját házad, csak közben semmi továbblépési lehetőség. Ezerszer inkább költsd arra a spórolt pénzed, hogy később jobban tudj keresni. Nyelvtudás, végzettség, ilyesmi.
2020. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
130.000 havi megtakarítás neked nem elég???? Van aki havi 40.000nek is örülne b+
2020. nov. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!