Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit teszel vagy kihez fordulsz...

Mit teszel vagy kihez fordulsz, ha senkivel sem tudod megbeszélni a problémád, nem tudsz tanácsot kérni?

Figyelt kérdés
Igazából elsősorban az egyetemi tanulmányaimmal és a pályaválasztással kapcsolatban vagyok bizonytalan. Lassan végzek és fogalmam nincsen, hogy azt követően mit fogok magammal kezdeni, nem tudom mit kellene tanulnom, mi illik hozzám, mit szeretnék, mi lenne nekem való stb., stb. Egyszerre van túl sok ötletem, túl sok lehetőségem és közben mégis azt érzem, hogy nem találom a helyemet. Mindemellett pedig egyfajta magán jellegű problémám is van, ugyanis még sosem volt párkapcsolatom és az ehhez kapcsolódó dolgokat és jó lenne átbeszélni valakivel. Minderre a legjobb egy olyan személy lenne, aki ismer engem már régebb óta, aki közel áll hozzám stb., viszont velük valamiért ez nem működik. A családomat nem érdeklem ilyen szinten, illetve ők nagyon racionális emberek és sosem érdekelte őket az érzelmek világa stb., nem is nagyon értik az ilyen dilemmákat. Ugyanúgy az egyetemmel, továbbtanulással kapcsolatos gondjaimat vagy kérdéseimet sem értik, és nem is akarják. Egyáltalán nem tudok velük semmi ilyesmiről beszélni, mert oda sem figyelnek, a tipikus "egyik fülén be, a másikon ki". A barátaimmal pedig nem tudok erről komolyan beszélni, akárhányszor felhozom a témát mindig csak elviccelik és utána már én sem tudok erről komolyan beszélni velük. Olyan mintha nem akarnának tudomást venni ezekről, hanem megpróbálnák csak úgy arrébb söpörni mintha nem is léteznének ezek a dolgok. Másom pedig nincsen, egy idegent pedig nem támadhatok le csak úgy...
2020. nov. 25. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
önmagamhoz.
2020. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában barátokhoz
2020. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakon végzel?
2020. nov. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pályaválasztásban a felelősség teljesen téged terhel, nem érdemes senki tanácsát megfogadnod. Az érzelmi világodról meg beszélgethetsz velem is, ha rám írsz. :D
2020. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3# Anglisztika.
2020. nov. 25. 22:21
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó az, amit az első ír, de 18-19 (ugye jól értem?) évesen az ember nem tudja magában megtalálni, azt ami ahhoz kell, hogy


Esetleg elmehetnél pszichológushoz. Nem számítanál ezért mentális betegnek, meg nem nevetnének ki emiatt.


Ha a család, barátok részéről érne valami emiatt, akkor azzal egy percig se foglalkozz.

Óriási nyomás az egyetem előtti időszak, és bocs de az olyan szülők gyermekei nyúlnak elsőként droghoz, kötélhez,, bármihez, akik leszarják, min megy keresztül a gyerek. Mert hát csak tanulnia kell. Az egészség és a jólét nem abból áll, hogy nincs szívritmuszavarod 22-25 évesen, hanem az érzelmi és a mentális állapotunk is szerves részét képezi.


Természetes dolog, amit érzel és amin keresztül mész most.


Tényleg próbáld meg megérteni önmagad, az sokat fog segíteni. De ha nem megy egyedül, egy pszichológus fog tudni segíteni.

2020. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tanácsom, hogy barátokkal úgy beszélj erről, hogy egy emberrel. Akkor tök más a hangulat mintha több ember van jelen.
2020. nov. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Macskák és a falak tök jó hallgatóság, s magamnak is megválaszolom :/
2020. nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
6# 20 vagyok, de amúgy igen, és igazából ugyanazt érzem mint 17 évesen, a gimi utolsó évében. Akkor sem kaptam ezzel kapcsolatban semmiféle támogatást, segítséget vagy egyáltalán csak figyelmet. Azt gondoltam, hogy majd az idő megoldja ezt a problémát és majd egyedül menni fog, rájövök majd magam, hogy mégis mit szeretnék és tudnék kezdeni magammal. Viszont nem így lett. Most már tudom, hogy a szüleimre ebben nem számíthatok és igazából nagyon a barátaimra sem. (7#) Beszéltem velük kettesben is, de mindig max. oda lyukadunk ki, hogy nekik is nehéz, igen, ők is, tudják stb., és akkor ez átcsap egy ilyen humorizálós-szenvedős beszélgetésbe, amivel nem jutunk semmire sem.
2020. nov. 25. 22:39
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők és baratok..
2020. nov. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!