Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit teszel vagy kihez fordulsz...

Mit teszel vagy kihez fordulsz, ha senkivel sem tudod megbeszélni a problémád, nem tudsz tanácsot kérni?

Figyelt kérdés
Igazából elsősorban az egyetemi tanulmányaimmal és a pályaválasztással kapcsolatban vagyok bizonytalan. Lassan végzek és fogalmam nincsen, hogy azt követően mit fogok magammal kezdeni, nem tudom mit kellene tanulnom, mi illik hozzám, mit szeretnék, mi lenne nekem való stb., stb. Egyszerre van túl sok ötletem, túl sok lehetőségem és közben mégis azt érzem, hogy nem találom a helyemet. Mindemellett pedig egyfajta magán jellegű problémám is van, ugyanis még sosem volt párkapcsolatom és az ehhez kapcsolódó dolgokat és jó lenne átbeszélni valakivel. Minderre a legjobb egy olyan személy lenne, aki ismer engem már régebb óta, aki közel áll hozzám stb., viszont velük valamiért ez nem működik. A családomat nem érdeklem ilyen szinten, illetve ők nagyon racionális emberek és sosem érdekelte őket az érzelmek világa stb., nem is nagyon értik az ilyen dilemmákat. Ugyanúgy az egyetemmel, továbbtanulással kapcsolatos gondjaimat vagy kérdéseimet sem értik, és nem is akarják. Egyáltalán nem tudok velük semmi ilyesmiről beszélni, mert oda sem figyelnek, a tipikus "egyik fülén be, a másikon ki". A barátaimmal pedig nem tudok erről komolyan beszélni, akárhányszor felhozom a témát mindig csak elviccelik és utána már én sem tudok erről komolyan beszélni velük. Olyan mintha nem akarnának tudomást venni ezekről, hanem megpróbálnák csak úgy arrébb söpörni mintha nem is léteznének ezek a dolgok. Másom pedig nincsen, egy idegent pedig nem támadhatok le csak úgy...
2020. nov. 25. 22:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mintha magamat látnám :D

A pszichológus valóban jó ötlet, de az is abból áll, hogy tanácsokat ad, a kemény munkát viszont te magad kell elvégezned.

A döntésképtelenségen engem az lendített túl, hogy jobb napokon (amikor úgy keltem fel, hogy volt bennem egy kis motiváció) kipróbáltam valami újat. Magadtól nem fogsz rájönni, hogy mit akarsz. Tapasztalatok nélkül mégis honnan tudná a szerencsétlen agyad, hogy mi a legjobb? Közhelynek tűnhet, de kezdj el keresgélni az interneten. A jelenlegi helyzetben nem is lehet nagyon mást csinálni, viszont rengeteg információ van fent pályaválasztással kapcsolatban is. Előbb-utóbb csak meg fogja ragadni a figyelmedet valami, amit érdemes lenne kipróbálni.


Amikor az ember döntésképtelen, le van fagyva, nem cselekszik, nagyon könnyen depresszióba lehet esni. Ne gondold túl a dolgokat. Lassú folyamat ez, éveket vesz igénybe, de ilyenkor fontos arra tréningezni az agyat, hogy ne folyton befelé forduljon, hanem a külvilágra figyeljen. Sportolsz valamit?

2020. nov. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Teljesen aterzem, én is hasonlo helyzetben vagyok.

Leszarom őket, akik nem kíváncsiak rám.

Tanulj még szakmát (akár többet, vagy mester szakot), lehet egyszer csak találsz barátot. ..

2020. nov. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
95%
Nálam is volt egy időszak amikor szüksgem lett volna rá de nem tudtam megbeszélni senkivel a problémámat. Jó lett volna egy kis lelki támogatás, ha valaki biztat, de még a saját barátaimmal se tudtam beszélni ezt a bizonyos dolgot pedig próbáltam többször is. Néha olyan mintha teljesen egyedül lennék mindegy hány ember vesz körül.
2020. nov. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!