Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez a kettős mérce...

Miért van ez a kettős mérce diplomásokkal és szakmunkásokkal?

Figyelt kérdés

Ha egy diplomás csinál valami gáz dolgot, mindenki bólogat, hogy hát igen, ennyit ér az egyetem, mind ilyen hülyék.

Ha egy szakmunkás csinál valamit, mindenki a védelmükre kel, hogy nem kéne általánosítani, ő ismer ilyen és ilyen szuperintelligens embert 8 általánossal.



2020. nov. 27. 12:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%
Én ezt pont fordítva látom és élem meg.Én érettségizett vagyok, férjem szakmunkás. Lenézettség, enyhe fintor. A fiataloknál meg szinte alap a főiskola vagy egyetem. Szülők akkor is oda kényszerítik a gyereküket ha neki más lenne az elképzelése. Egy szakmunkás iskolában évek óta nem tudnak ács- állványozó szakot indítani mert nincs jelentkező! Ugyanez igaz több klasszikusnak mondható szakmára. Pedig a szakoktatók meglennének. Mert hát micsoda szégyen az egy fiatalnál, hogy kétkezi munkát végezzen! Ti egy másik bolygón éltek? Hiszen lassan embernek sem számít aki nem tud felmutatni diplomát.
2020. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
22%

Ha szakmunkas csinal valamit akkor azt mondjak hogy hat az osszes alkoholista troger es alig tudta a 8 osztalyt befejezni.


Diploma sem mindig er sokat. Felesegem nem tud elhelyezkedni a diplomajaval es betanitott munkat vegez. En elhelyezkedtem a szakmammal es tobbet is keresek.

2020. dec. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%

Én középfokú végzettséggel dolgoztam irodában is meg konyhán is, amikor a szükség úgy hozta. Összehasonlíthatatlanok voltak a reakciók mikor mondani kellett valahol, hogy az ember mit dolgozik.

- Lányom osztályában valahogy szóba került mit dolgoznak a szülők. Akiknek esetleg kétkezi munkát végzett az apja az hozzátette: de Ausztriában ám!!!!

- Belehallgattam anyukák beszélgetésébe. Arról szólt, hogy a gyerek nem mindenből tiszta kitűnő hanem van egy négyese is, pedig anyuka sokszor estig tanul vele. Hol természetes ez? Nálunk Magyarországon. Mert a család belehalna a szégyenbe ha a csemete nem a felsőoktatásban folytatná. Sokan ki is mondják: Nem aszámít embernek aki fizikai munkát végez!

2020. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi beidegződés mert a szakmunkás mindig kevesebbet keresett mint a diplomás ennyi. És ezért irigykedtek rájuk. A diploma tényleg nem ad feltétlen észt de sokat számít szerintem, gondolkodás módban mindenben, meg hogy be tudott kerülni. (nem a fizetősre gondolok) de attól még lehet bunkó annak semmi köze az egyetemhez, hogy pl nem köszön. Annak a családhoz van köze. Most általánosítok, de 8 általánossal aki megelégszik főleg a mai világban az túl okosnak nem mondanám, és bár vannak kivételek, de nem hiszem hogy az olvasott lenne általában és ezt ki merem jelenteni mert a kettő összefügg. Ez olyan mint ha valaki edzés nélkül jó eredményeket tudna elérni a sportban. De ha valaki 8 általánossal is rendelkezik, de van mellé egy szakmája és dolgozik is az becsülendő. Én szerintem alap egy érettségi, de ez az én véleményem. 91-ben voltam katona és tele volt a laktanya 6 meg 8 általánost végzett egyénekkel. Sötétek voltak mint az éjszaka, mind részegen az arcán csúszva jött vissza késve az eltávról, fürdeni egyik sem akart szörnyű volt és ez volt az általános.
2020. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én mostanában egy csomószor tapasztalom azt, hogy ha valaki meghallja, hogy egyetemista vagyok egyből jön az eredeti, sosem hallott mondat:"akkor egy sajtburger lesz köszi".Egyébként hiányszakmát tanulok az egyetemen és szakgimibe jártam, amiből lett egy szakmám. Nálunk a családban egyedül én és tesóm vagyunk egyetemisták,sosem mondanak ránk sértőt. De ha bármilyen poszt alatt amiben megvannak említve az egyetemisták, fősulisok az alatta lévő kommentek mindig erről szólnak:D
2021. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!