Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartják az emberek...

Miért tartják az emberek szánalmasnak az önsajnálatot?

Figyelt kérdés
Engem speciel nem zavar, és kíváncsi lennék, hogy aki szerint szánalmas, az miért tartja annak. Hogy ők ezt hogyan látják.

2020. nov. 28. 11:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Észre sem veszik, de mindeki így csinálja, vagy a fordítottját: ő a legnagyobb Jani egyedül, mert ebben az országban csak ő fizet adót, ő dolgozik csak...
2020. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. nov. 28. 12:38
 13/18 anonim ***** válasza:
59%
A 4. jól leírta. Akit nagyon zavar mások "önsajnálata", az maga sem áll stabil lábakon.
2020. nov. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
45%

Mert az.

Nagyon kevés ember van, aki nem tehet semmit azért, hogy jobb legyen a sorsa.

Az, hogy nem tesz, viszont saját maga választása. És ez bizony szánandó.

2020. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Szánalmasnak nem tartom. Inkább csak előnytelen, mert az önmagát sajnálót megakadályozza abban, hogy ki tudjon lépni abból a helyzetből, amiért sajnálja magát. Vagy épp a saját boldogságától akadályozza önmagát.

De pl gyász esetén is előfordul, hogy nem azt sajnáljuk, aki elment, hiszen az már jobb helyen van, hanem magunkat, azért mert elveszítettünk valakit.

Érdekes, hogy a gyász - ami ilyen szempontból ugyanúgy önsajnálat - teljesen elfogadott (és ez így van jól), míg maga az önsajnálat "szánalmas".

??????

Talán nem is az önsajnálattal van baj, hanem inkább azzal, hogy az illető mennyire tesz azért, hogy a szituációból kikeveredjen.

2020. nov. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.


Közben felmerült bennem az a kérdés, hogy akik itt azt írták, hogy szánalmas, mert meg tudnák oldani, de helyette csak panaszkodnak, ők sose sajnáltatták még maguk? Na akik ezek közül már sajnáltatták magukat, ők olyankor mit éreztek? Saját magatokat is szánalmasnak tartjátok? Egyaltalán felismeritek magatoknak, hogy az önsajnálat, vagy nem érzékeltétek? Vagy az ilyen emberekre nem jellemző?


Aztán még annyi, hogy látom eléggé le vannak pontozva a válaszok, nem tudom kik voltak, de ha esetleg még nem írták le a véleményüket, akkor szívesen olvasom az övéket is, mármint bármilyen véleményt.


Igen ez a gyász dolog is érdekes kérdés. Én egyébként úgy látom, hogy van ennek társadalmi megítélése is. Nem csak az, hogy mennyire próbál változtatni a helyzeten. Például láttam itt egy kérdést, hogy valaki elköltözött, mert úgy hozta az élet, és lelkileg megviselte. És ott is volt, aki ezt önsajnálatnak tartotta. Nem tudom ebben a szituációban mennyire lehet a dolog ellen tenni, itt inkább a társadalmi megítélés van. Vannak dolgok amiket az emberek pitiánernek tartanak, és vannak, amiket nem. Például ezt annak tartják, a költözést ezek szerint. És ha téged pont a pitiáner dolgok viselnek meg, akkor az önsajnálat. Én ezt is látom. Aztán ilyen még egypár mentális probléma is, az is eléggé megosztó, ott is sokat sokan önsajnálatnak tartanak, mások meg nem. Szóval talán, ha jól látom, akkor ha pitiáner dolog és nem is akar rajta valaki változtatni, akkor az egyértelműen önsajnálat. Viszont van egy sáv, ahol úgy látom, hogy nagyon elmosódik a határ. Nem tudom. Nektek hol van? Például ti ezt a költözéses dolgot ezt annak látjátok?

2020. nov. 28. 18:34
 17/18 anonim ***** válasza:

"akik itt azt írták, hogy szánalmas, mert meg tudnák oldani, de helyette csak panaszkodnak, ők sose sajnáltatták még maguk? Na akik ezek közül már sajnáltatták magukat, ők olyankor mit éreztek?"


De, óriási mártír voltam. A világ áldozata, az örök rabszolgaságra ítélt lúzer.


"Saját magatokat is szánalmasnak tartjátok?"


Az voltam egészen addig a pillanatig, amíg így éreztem magam, és nem döntöttem el, hogy cselekvőképes felnőttként változtatok az életemen, felvállalva az ezzel járó felelősséget és makacsságot.

2020. nov. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A költözéses sztorinál szerintem azért jött be a képbe, mert a költözésről mindenki saját maga dönt -vagy legalábbis feltételezik, hogy a legtöbb esetben így van.

Így akik a költözés utáni helyzetet önsajnálatnak gondolták, úgy gondolkodhattak, hogy valaki hozott egy döntést, majd szembesült annak a rossz következményeivel, rájött, hogy rossz döntés volt elköltözni, és most sajnáltatja magát azért a döntésért, amit saját maga hozott. (És valamiért ez nem oké nekik) Ezeket nem biztos, hogy így írta le az illető, de a hozzászólók fejében LEHET, hogy ez játszódott le. Vagy. Gondolhatták, ha már valaki meghozott egy döntést, akkor számítania kellett annak rossz és jó következményeire is és így, hogy számolt velük, miért is kéne kérdést kiírnia, hiszen számított arra mi fog történni (vagy számítania kellett volna erre).

Ezeket tudom elképzeni, hogy miért számíthat egy ilyen dolog önsajnálatnak, de leginkább az ott válaszolók tudják megindokolni, miért azt írták válaszként.

Szerintem nincs határ. Szituációtól függ, mi számít önsajnaltatásnak, és mi nem. Önmagában ezt nehéz így vizsgálni.

2020. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!