Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek irigy? Nagyon rossz, hogy így érzek, de nem tudok változtatni rajta. 😔

Figyelt kérdés
Bármennyire is próbálom, nem tudom elengedni ezt a témát. Irigy vagyok a sógoromékra, pontosabban az anyagi helyzetükre. Mocskosul gazdagok. Nem arra vagyok irigy hogy bejárták a fél világot, hogy van egy kisebb palotának is beillő házuk, hogy a gyerekeik még kicsik de már mindnek van lakás vásárolva. Arra sem, hogy évente cserélgetik a luxusautóikat. Egyszerűen arra vagyok irigy, hogy nekik nem kell rettegniük a holnaptól. A gyerekeik élete is már meg van alapozva. Mindezt pedig úgy, hogy mellette kényelmes életet élnek, nem dolgozzák betegre magukat, sógornőm egyáltalán nem dolgozik, sógorom pedig elméletileg otthonról, de látszólag nem töri össze magát ő sem. Van olyan ismerősünk, aki gazdag (nem ennyire), de ő reggeltől estig dolgozik (vállalkozó). Vele szemben nem érzem ezt, mert tudom, hogy tesz érte, hogy jól éljen. Mit tehetnék, hogy túllépjek az érzéseimen? Vagy jogosak az érzéseim?
2020. dec. 1. 11:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az irigység alapvető emberi érzelem, amíg nem csap át gonoszságba csak egy sajgó pillanat amíg nyugtázod, hogy másnak jobb, addig nincs vele teendő szerintem.

Másrészt ami kívülről irigylésreméltó, nem biztos hogy belülről is annak találnád. Rengeteg munka, lemondás vagy egyéb áldozat is lehet mögötte. Ha más nem, hát a rossz lelkiismeret.

2020. dec. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
11es: "amíg nem csap át gonoszságba“ Ez így van, nem kívánok nekik semmi rosszat egyáltalán. Nincsenek gyűlölködő gondolataim. Maximum annyi, hogy ők rendszeresen hívnak minket, hogy találkozzunk, menjünk át hozzájuk vendégségbe, de a legtöbbször keresünk valami kibúvót, hogy ne kelljen. Férjemet is eléggé frusztrálja a velük való találkozás.
2020. dec. 1. 13:18
 13/19 anonim ***** válasza:

Mit csinálnak? Mit tudnál tanulni tőlük, hogy előrevidd a saját életedet?

Ők sem alanyi jogon kapnak pénzt, és gondolom nem is hercegek.


Az irigykedés ösztönös dolog, de ha ezt (meg az ennek elfojtására fordított) az energiádat abba csatornázod, hogy a saját anyagi helyzeted javításával kezdj valamit, akkor egy idő után nem lesz miért irigykedned.

2020. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.


#7: ha tanultál volna értelmes szakmát, akkor magától, fokozatosan elkezdett volna emelkedni a vagyonod és ha nem is feltétlenül tartanál ott, ahol a sógor, attól még nem kellene félned a holnaptól, ugyanis egy versenyképes szakma azért is versenyképes, mert nem munkahelyhez kötött - akkor is versenyképes marad, ha a világ végére költözöl.


És ha kimentél volna vele nyugatra, akkor pedig gyanítom, hogy jócskán lekörözted volna a sógor életszínvonalát.

2020. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
13as: A 7. válaszomban írtam, hogy valószínűleg nem teljesen legálisan gazdagodtak meg. A részleteket csak sejtjük, de nem is számít, mert 1. nem is tudnánk/akarnánk utánuk csinálni. 2. épp ezért esélytelen, hogy valaha is olyan szintre kerüljünk, mint ők.
2020. dec. 1. 13:37
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem esélytelen, csak akkor nem ők a legjobb mesterek.

Én is sokáig ezt hittem, aztán most csinálom azt, amit soha nem hittem volna, hogy lehetséges.

Ne vágjátok el a saját érvényesülésetek útját hiedelmekkel.

2020. dec. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
14es: ha szerinted amit csinálok - beteg gyerekekkel foglalkozni - nem értelmes szakma, akkor hagyjuk inkább a vitát. De tény, hogy nem lehet vele vagyonokat keresni...
2020. dec. 1. 13:41
 18/19 anonim ***** válasza:
Értelmesnek értelmes, de ha tudtad, hogy mennyit fogsz vele keresni, akkor ne irigykedj bakker.
2020. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"De tény, hogy nem lehet vele vagyonokat keresni..."


Nem tény egyébként, csak alkalmazottként nem fog menni.

De ha indítasz egy ilyen vállalkozást, speciálisan olyan betegségekkel foglalkozva, aminek a kezelésében a legjobb vagy, már más a helyzet.

2020. dec. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!