Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek elfogadni...

Miért nem képesek elfogadni egyesek, hogy nem fogok szülni és ez nem fog megváltozni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de előre is szólok, hosszú lesz.

23 éves nő vagyok. Sosem éreztem magam anya szerepben. Tini koromban se kívántam gyereket. Mindig is kirázott a hideg tőlük. Egyszer fogtam életben egy kisbabát, akkor éreztem és tudtam, hogy nem nekem való. Kiskoromban se babáztam, tini koromban sosem érdekelt a téma. Most felnőttként is hidegen hagy. Mielőtt írnátok, hogy "jajj majd úgyis megfog változni a véleményed később"...nem! Most komolyan kinek ártok ezzel, ha érzem, hogy sosem fogok szülni, sem örökbe fogadni gyereket? Idegenek véleménye erről a témáról egyáltalán nem érdekel a való életben. Viszont itt a gyakorin észrevettem, hogy előszeretettel köveznek meg minden olyan fiatal vagy akár 40 éves nőt aki nem akar szülni, hogy a fejemet fogom. Egyáltalán kinek mi köze ahhoz, hogy mondjuk a 40 éves kolléganője nem szült még vagy a szomszéd Piri nénike érdeklődik, hogy a 23 éves Hannácska miért nem szül már vagy férjesedik meg? Ezek számomra nagyon intim és privát kérdések amikre nem szívesen válaszolok idegeneknek sőt még közeli ismerősöknek sem. Volt korábban kisállatom, szerintem már az is elég nagy felelősség számomra nem hogy egy kisbaba. Őszintén nem szeretnék lemondani a hobbijaimról a gyerek miatt. Nem akarok 9 hónapot szenvedni és óriási hassal mászkálni meg a szülés is eléggé fájdalmas lehet. Utána meg a gyerek miatti rohanás, gyerek sír, bőg, panaszkodik stb...ezekhez komolyan nincs ingerem. Nagyim is sokkot kap mikor közlöm, hogy nem tervezek gyereket se férjet...Én eléggé introvertált típus vagyok és nem hiányzik még a gyerek is mellém. Sokan szerintem itt a gyakorin akik ocsmárolják azokat a nőket akik nem szülnek nem gondolnak ezekbe bele, hogy mikkel is jár igazán egy gyerek. Mellesleg sokan itt nagyon erőszakoskodnak a saját látásmódukkal miszerint minden nő köteles szülni mivel NŐ...sok ilyen kérdésnél ezt a választ látom. Meg szerintem vannak páran akik valamilyen betegség miatt nem képesek szülni igaz? Róluk viszont hallgatnak mint a sír mikor valaki megemlíti. Kérlek titeket, hogy ne írjátok azt, hogy majd megváltozik a véleményed mert nem fog és nem hiszem hogy ez neked hasznodra lesz ha meg is változik vagy sem. Meg a mentális állapotom se változik nagyon, mert eléggé csendes és visszahúzódó vagyok, meg mi egyéb. Egyedül pár és baba nélkül is tökéletesen megvagyok az életben,, van pár igaz barátom ami többet ér mint 300 hamis. Nekem ennyi bőven elég. Csak azért nem fogok gyereket szülni mert a társadalom ezt várja, meg mi az hogy a társadalom miatt szüljenek a nők és nem maguk vagy a párjuk miatt vagy családalapítás miatt? Sosem értettem az ilyen felfogású embereket. Szerencsére nem gyakran futok össze ilyen felfogásúakkal az életben. Nők akik hasonlóan gondolkodnak, titeket nem idegesít ez a jelenség? Mit szoktatok válaszolni ha ilyesmit kérdeznek? Én ha ilyenre kerülne sor elhajtanám őket a "semmi közöd hozzá, ez nagyon magánügyi téma" szöveggel. Várom a normális válaszokat és véleményeket. :) 23L



2020. dec. 17. 09:54
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
amúgy tényleg se párt se házadosni se gyereket ezek mind olyan dolgok amik nagyon leszívják az energiámat. nincs is vágyam ezekere igazán. több hobbim van amiket nem akarok ezek miatt feláldozni.
2020. dec. 17. 11:10
 12/29 anonim ***** válasza:
42%
Gyereket meg házasságot megértem, de azt, hogy kapcsolatot sem akarsz az már kicsit furcsa. Még az aszexuálisok sem egyedül képzelik el a jövőjüket általában. Vagy ha a férfiak nem érdekelnek, akkor ott vannak a nők, tök mindegy hogy kihez vonzódsz, de ennyire nem lenne igényed a társaságra, hogy inkább macskás néniként öregednél meg? Most még lehet, hogy van társaságod, de ahogy telik az idő, szinte mindenki a saját családjával / párjával, életével fog foglalkozni, szóval majd szépen lassan eltűnnek ezek az emberek az életedből.
2020. dec. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
69%
Ja és mielőtt félreértenéd, csak egy kérdést tettem fel, de nekem mindegy, hogy hogyan éled az életedet, nem akarok beleszólni.
2020. dec. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
hát meg vagyok egyedül komolyan. van pár ilyen ember szerintem. Nagoyn nem kívánok párt magamnak akihez igazodnom kell stb.
2020. dec. 17. 11:59
 15/29 anonim ***** válasza:
22%
Kérdezd egyeseket.
2020. dec. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
64%
Nekem se kell, ha nő lennék akkor még ennyire sem kéne. Félnék a szüléstől nagyon. Semmi közük hozzá és tényleg nem ártasz senkinek. Én se érzem magam alkalmasnak erre. Egy nőnek nagyon le kéne nyügozni ahhoz engem hogy én erre adjam a fejem. Úgy se lesz olyan.
2020. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Sunshinedoll ***** válasza:
59%

Tőlem egyszer-egyszer kérdezte meg a családban mindenki, azóta se. Tudni kell ilyen kérdéseket kezelni és normálisan válaszolni, hogy mások is felfogják.

Én őszintén szólva csak sajnálni (és nem lesajnálni!) tudok olyan embert (főleg, ha az illető nő), aki szerint egy nőnek az egyetlen önbeteljesedés az az, ha valaki szülő lesz. Mert ha neki pont az, akkor oké, szuper, egészségére, örülök neki, de ha nem az - és nagyon sok nőnek nem az - , és mégis elhiszi, hogy ettől ő boldog lesz, akkor meg nagy valószínűséggel olyan életbe kényszeríti magát vagy olyan élettel "éri be", amiben ő nem boldog, aztán meg nem érti, miért nem boldog, miért nem szereti az életét, miért van hiányérzete és gyötri a bűntudat, mert közben meg (jó esetben) szereti a gyerekét. És most nem is a gyerekvállalásra mint általános dologra gondolok, hanem arra, amikor valaki a gyerekvállalásra teszi fel a fél életét akkor is, ha lenne igénye másra is mellette - csak erről az igényről lehet nem is tud vagy elfojtja, mert ő elhiszi, hogy csak a gyermekvállalás a tuti.


Szóval sokkal egyszerűbb és jobb mindenkinek ha mindenki azt csinál amit akar függetlenül attól, hogy a társadalom vagy mások mit várnak el tőle.

A gyerekvállalás meg a karrier nem egymást kizáró dolog, van, aki mind a kettőt szeretné és csinálja is, van, aki csak az egyiket, van, aki meg egyikben sem leli örömét, nem akarja az életét se a munkájának, se a gyerekének szentelni, hanem teljesen másban teljesedik ki és teljesen mástól boldog. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy mi az és joga van azt megváltoztatni is, ha időközben meggondolja magát vagy az egyik út mégsem válik be.

2020. dec. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
16,17 nektek is köszii, jár a piros pipa.:)
2020. dec. 17. 12:54
 19/29 A kérdező kommentje:
17.teljesen egyetértek veled. sajnos van pár ember akik szerint egy nőnek csak a szülés és a gyerekvállalás töltheti be a boldogsáot vagy az élet rendjét. minden ember más és minenkinek másak az elképzelései. Nekem van egy hobbim amit imádok és nem áldoznám fel egy gyerekért meg az anyaságért. Imádám és a körülöttem levők szerint is meg van benne a tehetségem. Én magamon sajnos el nem tudnám képzelni az anya szerepet. Az más hogy más nőkben meg van ez de nem minenkinek. jó látni hogy vannak hasonló gonolkozású emberek is mint te 17es és 16os :)
2020. dec. 17. 12:58
 20/29 Sunshinedoll ***** válasza:
48%

#19 Szerintem az, hogy valakinek gyereke születik nem jelenti azt, hogy automatikusan feláldoz minden mást. Nyilván kell áldozatokat hozni és nem csak a saját érdekeinket nézni, ha már felelősek vagyunk egy gyerekért, de nagyon sok nő képes gyerek mellett magára is figyelni, a saját hobbiját vagy életét is kiegyensúlyozottan csinálni úgy hogy a gyerek nem szenved hiányt. (Nyilván azt is meg kell említeni, hogy ehhez azért szükséges az is, hogy ne minden gyerekkel és háztartással kapcsolatos munka csak egy emberre szakadjon, mert valljuk be, aki egyedül nevel gyereket, viszi háztartást meg próbál pénzt is keresni, magukat fenntartani, vagy esetleg ha a család mélyszegénysében él, annak a túlélés fontosabb, mint az, hogy eljut-e teniszezni heti kétszer, és ezt én meg is értem, és nyilván ezek miatt ez egy sokkal összetettebb kérdés.

Én inkább arra gondolok most és arról beszélek, mikor lenne lehetőség jobban összehangolni.)


Nekem az a problémám, amikor valaki szerint minden nőnek ezt kell csinálnia és ne is legyen igénye semmi másra. Sok olyan nőt/lányt ismerek, akik 20 évesen szültek és ennyi. Se hobbi, se munka, se saját élet/szórakozás (főleg, ha még a férj se veszi ki részét a háztartásból, vagy nem is engedi el sehová az asszonyt, ha egyáltalán van férj), alig vannak barátai, akik vannak, azokkal is csak a gyerekről tudnak beszélni és igazából semmilyen más inger nem éri, csak a mások "terhének cipelése" meg a gyereknevelés. Szerintem nagyon kevés embernek jelenti ezt a boldogságot, mégis vannak, akik szerint ez az etalon.

2020. dec. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!