Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek elfogadni...

Miért nem képesek elfogadni egyesek, hogy nem fogok szülni és ez nem fog megváltozni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de előre is szólok, hosszú lesz.

23 éves nő vagyok. Sosem éreztem magam anya szerepben. Tini koromban se kívántam gyereket. Mindig is kirázott a hideg tőlük. Egyszer fogtam életben egy kisbabát, akkor éreztem és tudtam, hogy nem nekem való. Kiskoromban se babáztam, tini koromban sosem érdekelt a téma. Most felnőttként is hidegen hagy. Mielőtt írnátok, hogy "jajj majd úgyis megfog változni a véleményed később"...nem! Most komolyan kinek ártok ezzel, ha érzem, hogy sosem fogok szülni, sem örökbe fogadni gyereket? Idegenek véleménye erről a témáról egyáltalán nem érdekel a való életben. Viszont itt a gyakorin észrevettem, hogy előszeretettel köveznek meg minden olyan fiatal vagy akár 40 éves nőt aki nem akar szülni, hogy a fejemet fogom. Egyáltalán kinek mi köze ahhoz, hogy mondjuk a 40 éves kolléganője nem szült még vagy a szomszéd Piri nénike érdeklődik, hogy a 23 éves Hannácska miért nem szül már vagy férjesedik meg? Ezek számomra nagyon intim és privát kérdések amikre nem szívesen válaszolok idegeneknek sőt még közeli ismerősöknek sem. Volt korábban kisállatom, szerintem már az is elég nagy felelősség számomra nem hogy egy kisbaba. Őszintén nem szeretnék lemondani a hobbijaimról a gyerek miatt. Nem akarok 9 hónapot szenvedni és óriási hassal mászkálni meg a szülés is eléggé fájdalmas lehet. Utána meg a gyerek miatti rohanás, gyerek sír, bőg, panaszkodik stb...ezekhez komolyan nincs ingerem. Nagyim is sokkot kap mikor közlöm, hogy nem tervezek gyereket se férjet...Én eléggé introvertált típus vagyok és nem hiányzik még a gyerek is mellém. Sokan szerintem itt a gyakorin akik ocsmárolják azokat a nőket akik nem szülnek nem gondolnak ezekbe bele, hogy mikkel is jár igazán egy gyerek. Mellesleg sokan itt nagyon erőszakoskodnak a saját látásmódukkal miszerint minden nő köteles szülni mivel NŐ...sok ilyen kérdésnél ezt a választ látom. Meg szerintem vannak páran akik valamilyen betegség miatt nem képesek szülni igaz? Róluk viszont hallgatnak mint a sír mikor valaki megemlíti. Kérlek titeket, hogy ne írjátok azt, hogy majd megváltozik a véleményed mert nem fog és nem hiszem hogy ez neked hasznodra lesz ha meg is változik vagy sem. Meg a mentális állapotom se változik nagyon, mert eléggé csendes és visszahúzódó vagyok, meg mi egyéb. Egyedül pár és baba nélkül is tökéletesen megvagyok az életben,, van pár igaz barátom ami többet ér mint 300 hamis. Nekem ennyi bőven elég. Csak azért nem fogok gyereket szülni mert a társadalom ezt várja, meg mi az hogy a társadalom miatt szüljenek a nők és nem maguk vagy a párjuk miatt vagy családalapítás miatt? Sosem értettem az ilyen felfogású embereket. Szerencsére nem gyakran futok össze ilyen felfogásúakkal az életben. Nők akik hasonlóan gondolkodnak, titeket nem idegesít ez a jelenség? Mit szoktatok válaszolni ha ilyesmit kérdeznek? Én ha ilyenre kerülne sor elhajtanám őket a "semmi közöd hozzá, ez nagyon magánügyi téma" szöveggel. Várom a normális válaszokat és véleményeket. :) 23L



2020. dec. 17. 09:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
74%
Túlságosan sokat foglalkozol olyan dologgal, amin mások idegesítik magukat! Idegesítsék, - az a te életedre nem lehet behatással! Körbe rajzolhat bárki téged, - attól még nem lehet gyereked. Ha úgy adódik, úgy is meg fogod gondolni magad, ha nem, akkor meg semmi nem fog változni.
2020. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

21.Köszönöm.:)

igen kicsit túlaggódok ilyeneken, nem kéne.:(

2020. dec. 17. 13:57
 23/29 anonim ***** válasza:
37%
#20-as, egy egészséges gyereknél ez még oké, de ha valamilyen oknál fogva nem egészséges gyereke születik valakinek (pl. erősen autista, mozgáskorlátozott, stb...) akkor ha valaki szülőként tényleg oda akarja tenni magát, akkor nem sok ideje fog maradni magára.
2020. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
51%

Ezer meg egy ilyen kérdés van, teljesen lerágott csont.


Ez a te életed. Ha nem tudod lekommunikálni ezt a saját családoddal, akkor valamit rosszul csinálsz, rosszul kommunikálsz, nem vagy határozott vagy direkt hergeled őket a témával. Felnőtt vagy, tessék úgy is viselkedni. Ha pedig párt sem akarsz, szíved joga, de mindenképpen köss élet-, és egészségbiztosítást, ha valami komoly betegséged lesz vagy baleset miatti fogytékosságod, akkor ne a szüleidet vagy rokonaidat terheld ezzel. Ha egyedül tervezel, erre is gondolnod kell.

2020. dec. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azt írod, hogy idegenek véleménye nem érdekel...

Akkor akiknek eddig a zöld pacsit osztottad, ők a barátaid, ismerőseid?

Csak kérdem... mert Te nekem így névtelenül... fogalmam sincs ki lehetsz. Tehát val.színű én is idegen lehetek a számodra.

Így akkor meg sem írom a véleményem örlődésedről, mely azért még a Te korodban, mint felnőtt nőtől olvasva, szinte normálisnak is mondható.

Csak azt nem értem... segíthetnél nekem ebben... hogy miként látaz Te, meg még néhány válaszadó a JÖVŐBE. Hogy már most tudjátok azt, mi fog történni a jövőben es mi meg nem. Mert ha időutazók vagytok, nos szeretnék én is kicsit betekinteni a saját jövőmbe. Hogy miként csináljátok? Ez érdekelne. Csak hogy tudnám én is azt, hogy holnap utàn még élek-e? ... vagy hogy jövőre mit fogok gondolni és akarni, vagy nem akarni. Tök jó lenne biztosra mennem, de tényleg.


Az ERŐ legyen Veletek!

2020. dec. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkinek a saját szíve joga .
2020. dec. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
48%

Én 26 vagyok, utálom a gyerekeket, nem vállalok gyereket soha.

A párom is így gondolkodik.

Inkább macskázunk, de nekik mindent megadunk.

Falun lakunk ráadásul. Én otthonról dolgozok.

Utálnak is rendesen a helybéli nők (azt hiszik nem dolgozok, nem keresek pénzt), hogy nekem fialnom se kellett mégis otthon lehetek 😂

Sz4rd le mit mondanak/gondolnak rólad.

Nincs semmi közük hozzá hogy szülsz-e vagy sem.

2020. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
35%
Engem nem erdekel lesz e gyereked. Ugis tul vagyunk nepesedve es vszimu keptelen lennel ellatni egy gyereket. Lemondani dolgokrol erte , eloterbe nem magadat helyezni. Most ez a gemeracio jon es egyre tobb lesz az ilyen kis onzo pocs mint.te vagy ugyh valobam ne szuljel
2021. ápr. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Mi a fenéért kellene ezt: mindenkinek

elfogadni?

Te fogadd el, meg az életed párja.

2021. aug. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!