Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Örülnétek, ha lenne egy...

Örülnétek, ha lenne egy igazságosztó felsőbb hatalom, aki a gonosz embereket mind elpusztítaná és csak a jó emberek maradnának életben ? Sokkal békésebb világ lenne, megszűnne mindem harag és ellenségeskedés.

Figyelt kérdés

2020. dec. 20. 22:15
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Az emberiség bűntetteiet egytől egyig gonosz, megátalkodott gazemberek követték el, és nekem senki ne magyarázza, hogy valakit a puszta jóság vezérelt, hogy háborút indított vagy népirtást végzett. Én nem hiszem abban nagyon, hogy valaki gonosszá vált. A gonosz ember gonosznak született, mert erre képes, mert ez van a programjában. És itt nem a gyerekcsínyről beszélek még egyszer mondom, hanem az aljas gazember pszichopatákról.
2020. dec. 21. 02:08
 32/37 anonim ***** válasza:

Ettől nem szűnne meg a harag-ellenségeskedés, mert akkor az addig megmaradt emberek kötnének bele egymásba, és folytatódna a dolog elölről.

Mo.-n erre első számú élő példa lenne.

2020. dec. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Azért csücskös a felvetésed, mert egy bizonyos szemszögből vizsgálva mindenkire rá lehet húzni, hogy rossz és az is húzós, hogy valakik, valamilyen szisztéma alapján jogosulttá tesznek valakiket arra, hogy kedvükre ölethessenek. Lásd be, hogy ennek nincs értelme, - mert aki parancsot ad arra, hogy öljenek meg valakit, az semmiben sem különbözik attól, aki adott esetben talán méltó is esetleg a halálra.
2020. dec. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
33: Semmilyen parancsot nem adtam, úgy is feltehettem volna a kérdést, hogy mi lenne, ha a gonosz emberek megszűnnének létezni.
2020. dec. 21. 16:40
 35/37 anonim ***** válasza:
Pedig "Isteni sugallatra" hidd el, nem pusztulnak ki a "rossz emberek", - kellene nekik egy kis segítség.
2020. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem úgy érted, hogy mi lenne, ha minden ember egy értékrend szerint élne? Szóval mindenki szeirnt az lenne a helyes, ami az, és a nem helyes dolgokat meg senki se tenné meg? Ha így értelmezem a kérdésed, akkor azt a választ tudom rá adni, hogy szerintem még így sem lenne idilli élet, és ez az állapot nem tudna fenntmaradni. Szerintem a sok különböző hatásra fokozatosan az emberekben elkezdenek különféle értékrendek kialakulni, és eljutnánk megint oda, hogy mindenki más elvek szerint él. Amúgy ha csak annyi a kérdés, hogy ha nem lenne gyilkosság, akkor milyen élet lenne, hát nyílván jobb, de nincs valakibe előre belekódolva, hogy gyilkolni fog. Nem születnek az emberek "gonosznak". Ez nem így van, és ez nem hit kérdése. Az tény, hogy a környezet hatására alakul ki az ember személyisége. Hajlam lehet az emberben bizonyos dolgokra, de ha megfelő környezetben nevelkedik, akkor jó ember lesz. A pszichopata, az meg hiába egy születési dolog, attól függetlenül nem mindegyik baltás gyilkos. Ez nem ilyen fekete fehér.
2020. dec. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

És egy háborúban ki a gonosz, aki kiadta a parancsot, vagy aki lőtt a puskával a parancs hallatán?

Senki sem születik eleve gonosznak. Amiről te beszélsz, nem létezik.

2020. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!