Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi segíthetne egy olyan...

Mi segíthetne egy olyan fiatal felnőttön, aki megtanulta elnyomni a vágyait és ezért csak céltalanul tengődik?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasok vagy hallok olyanról, amikor valakinek segítség kell pl. a családján belüli problémák leküzdésére és hogy ilyenkor a barátok és a párkapcsolat segítséget tud nyújtani és meg tudja erősíteni az illetőt lelkileg. De olyan esetről nem nagyon hallok, mint amiben én vagyok, hogy mi van, ha ez a harc belül van, és az illető önmagának is ellensége, és megrekedt az életében, mert egy ponton túl valamiért nem merte felvállalni magát és az esetleges vágyait. Én félek az élettől, félek elkezdeni valamit pusztán azért, mert van iránta vonzalmam vagy érdeklődésem és csak egyszerűen megnézni, hogy hova vezet.
2020. dec. 20. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a válasz erre, es ez igaz az élet egyéb területeire: célokat kell kitűzni. Kisebb nagyobb célokat. Azok nélkül ugyanis nem haladás van, csak vegetalas.
2020. dec. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
pszichológus esetleg.
2020. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Valami olyan dolog ami kimozdítja.
2020. dec. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Például pár cél.
2020. dec. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint semmi, mert ez életforma.
2020. dec. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: ezt mégis hogy érted? Az emberek akkor nem tudnak megváltozni?
2020. dec. 21. 09:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagy: Úgy értem, hogy alkat kérdése, hogy kiből lesz céltalanul tengődő egyén, és kiből nem. Szerintem ezeket a dolgokat nem lehet megtanulni sem kiölni az emberből. Igen, valahol ez azt is jelenti, hogy bizonyos szinteken nem tud változni az ember. Pl. nem lesz egy melankólikus személyiségből kolerikus.
2020. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!